У неділю, 1 липня, ковельчани відзначили День міста та 68-му річницю його визволення від фашистських загарбників.
Урочистості з нагоди свята розпочалися з офіційного прийому гостей у міського голови Олега Кіндера. Вже стало доброю традицією, що Ковель у День міста зустрічає представників міст-партнерів.
Цьогоріч до Ковеля завітали делегації з Ржева (Росія) на чолі із заступником голови Ржевської міської Думи Оленою Маслаковою, з міста Бучі (Україна) на чолі із секретарем Бучанської міської ради Василем Олексюком, з литовського міста Утени (делегацію очолила заступник директора адміністрації Утенського самоуправління Зіта Рінгялявічене), з польських міст — Ленчни (на чолі з бурмістром міста Теодором Косярскі), Легіонова (делегацію очолив заступник президента міста Пьотр Яцек Задрожни), Бжега Дольного (на чолі з секретарем ради Мареком Скорупою), Холма (на чолі із заступником президента міста Станіславом Мостіцкім). До Ковеля завітали також делегації з Луцька, Володимира-Волинського, Нововолинська.
Привітати керівництво міста прибули й очільники міської влади попередніх каденцій та скликань — Роман Герасімов, Євген Поліщук, Микола Вельма, Анатолій Семенюк, Володимир Бойко, Сергій Кошарук.
В сесійній залі Будинку рад 1 липня об 11-й годині розпочалося урочисте зібрання міської ради. Перед його початком у фойє для гостей звучали класичні мелодії у майстерному виконанні камерного оркестру “Квінта” Ковельської школи мистецтв (керівник Тетяна Корнєва).
Під час урочистості секретар міської ради Михайло Гетьман представив присутнім гостей свята, делегації з міст-побратимів Ковеля.
Участь у святі взяли заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Едуард Стоєв, віце-консул Республіки Польща в місті Луцьку Кшиштоф Васілєвські, голова Ковельської районної державної адміністрації, депутат обласної ради Іван Смітюх, голова Ковельської районної ради Петро Якубук, депутати обласної, міської рад, ветерани війни і праці, Почесні громадяни міста Ковеля, керівники міста попередніх каденцій та скликань, представники трудових колективів міста, духовенство.
З вітальним словом виступив Ковельський міський голова Олег Кіндер. Олег Олексійович відзначив основні досягнення Ковеля в різних галузях, щиро подякував ковельчанам, які щоденн ою працею роблять наше місто кращим, примножують його славу.
Рішенням сесії міської ради від 29 грудня 2011 року звання «Почесний громадянин міста Ковеля» присвоєно ветерану Великої Вітчизняної війни, полковнику у відставці Миколі Корпачову. Міський голова під дружні оплески присутніх вручив Миколі Івановичу нагрудний знак «Почесний громадянин міста Ковеля».
З нагоди свята Олег Кіндер вручив подарунки присутнім у залі визволителям Ковеля – Федору Васейку та Івану Горбатку. Ще троє визволителів міста — Георгій Яковлєв, Іван Сорока та Микола Шматок, які за станом здоров’я не змогли прибути на свято, одержали вітання і подарунки вдома. Подарунки отримали й Почесні громадяни міста.
Чимало ковельчан цього д ня отримали Подяки міського голови та цінні подарунки за вагомий внесок у соціально-економічний розвиток міста, сумлінне викон ання посадових обов’язків, досягнуті успіхи в роботі, професійну майстерність і компетентність, активну громадську діяльність та з нагоди Дня Ковеля.
Ковельчан привітали заступник г олови облдержадміністрації Едуард Стоєв, віце-консул Республіки Польща в місті Луцьку Кшиштоф Васілєвські.
Після завершення урочистого зібрання міської ради його учасники, громадськість Ковеля, ветерани святковою колоною під звуки муніципального естрадно-духового оркестру вирушили до меморіалу Слави, де відбувся урочистий мітинг з нагоди 68-ої річниці визволення міста Ковеля.
Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували пам’ять полеглих у Великій Вітчизняній війні фронтовиків.
До учасників мітингу звернувся міський голова Олег Кіндер. Особливі слова вдячності міський голова адресував визволителям, ветеранам Великої Вітчизняної війни, які у грізний час захищали рідну землю і наше майбутнє.
Добра й благополуччя побажали ветеранам, усім ковельчанам заступник голови облдержадміністрації Едуард Стоєв, вікарій Волинської єпархії УПЦ КП, єпископ Володимир-Волинський владика Матфей, секретар єпископа Володимир-Волинського і Ковельського Володимира УПЦ архімандрит Варлаам.
Хвилюючим був виступ учасника бойових дій Великої Вітчизняної війни, Почесного громадянина Ковеля Миколи Корпачова. Авторську пісню “Місто Ковель” презентував ковельчанам Василь Марчук.
На завершення мітингу його учасники поклали вінки і квіти до Вічного вогню.
У неділю вранці у храмах Ковеля відбулися богослужіння, під час яких священнослужителі молилися за всіх жителів Ковеля, благополуччя міста. Тож нехай благословення і благодать Божа повсякчас перебувають над Ковелем та ковельчанами!
Світлана ЛЯШУК.
Святкову естафету продовжив парад, у якому взяли участь творчі колективи, аматори художньої самодіяльності, представники спортивних закладів, громадських організацій м. Ковеля.
На чолі параду – юні барабанщиці Палацу учнівської молоді. За ними – духовий муніципальний оркестр, університет ІІІ віку та хор ветеранів війни і праці.
Традиційно у цьогорічному параді крокували, вражаючи всіх яскравими костюмами, вихованці дошкільних навчальних закладів, студій сучасної хореографії «Беллатрікс» і «Пірует», дитячої студії народного танцю «Дзвіночок», зразкових студій естрадного співу «Нові таланти» та «Надія», народного хореографічного колективу «Барвінок», студії східного танцю «Ахат», клубу спортивного танцю «Модерн», гуртків декоративно-ужиткового мистецтва «Золота соломинка», «Чарівний пензлик» Палацу учнівської молоді та ін.
Оплесками вітали ковельчани й гості міста Міс-Ковеля - 2012 Валерію Сагаль.
Далі крокували кращі спортсмени міста – вихованці клубу кікбоксингу та французького боксу «Сават», КДЮСШ імені Євгена Кондратовича, ФСТ «Спартак», міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та ін.
Також у параді взяли участь громадські організації «Реабілітаційний центр», «Найщасливіша», «Молодіжний центр Ковель», вихованці станцій юних техніків, юних туристів та юних натуралістів.
Тепло вітали присутні учасників фольклорного гурту «Намисто», народної аматорської капели, ансамблю пісні і танцю «Лісова пісня».
Ефектною появою завершили парад учасники мотоклубу, чемпіони з мотоциклетного спорту, байкери Ковеля, Луцька і Володимира-Волинського, а також пожежно-рятувальна техніка.
Ходу учасників святкового параду коментували Вікторія Савлук та Леонід Никитюк.
Відразу після параду відбулося урочисте відкриття Дня Ковеля на центральній площі міста. Значущості торжеству надала участь у ньому делегацій з міст-партнерів Польщі, Росії, Литви, України, а також з різних міст Волині.
До слова-привітання було запрошено міського голову Олега Кіндера, котрий сердечно поздоровив усіх жителів міста зі святом, подякував міській громаді за досягнення й здобутки, адже, як зазначив він у своєму виступі, результатом самовідданої праці ковельчан є визнання на державному рівні – Ковель став переможцем всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку».
Серед поважних гостей, які прибули у місто залізничників, аби розділити з його мешканцями радість святкування, — голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук, котрий, вітаючи усіх зі святом, висловив сподівання, що Ковель і надалі буде розвиватися, адже для цього має великий потенціал, працьовитих і талановитих людей, побажав усім щастя, добра, злагоди та процвітання.
Вікторія ТАРАСЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час відзначення Дня міста Ковеля та 68-ї річниці його визволення від фашистських загарбників.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар