Більше 80-ти робіт подали ковельські школярі на загальноміський конкурс "Нашому роду – нема переводу". Ініціатива народного депутата України Степана Івахіва та управління освіти виконавчого комітету Ковельської міської ради знайшла відгук як у найменших школярів, так і в старшокласників. Мета конкурсу – підтримати талановитих дітей, пробудити їхню цікавість до родинних традицій та сімейного коріння.
Найбільш масово школярі досліджували свій родовід. В родині Ковальчуків, наприклад, виплекали аж два родинних дерева, а над їх естетикою працювали не лише найменші в родині Денис та Діана (учні ЗОШ № 12), а й їхні батьки, дідусі та бабусі.
Тканина. Папір. Пластмаса. Які тільки матеріали не брали до роботи конкурсанти, аби вразити членів журі! Спеціальні відзнаки та призи від організаторів чекали не лише на переможців конкурсу, а й тих, хто відзначився особливим старанням та оригінальністю. Серед таких – Вадим Мороз, Ярослава Ярош, Катерина Кравчик, Ілля Жванівський та багато інших, чиї роботи привернули увагу організаторів глибиною досліджень та високим естетичним рівнем.
"У педагогічній роботі я бачу своїх дітей, як одну сім'ю. А це перегукується з ідеєю конкурсу "Нашому роду – нема переводу". Діти повинні зі школи винести розуміння таких понять, як родина, рід, клас. Вони мають по собі залишити хорошу пам'ять про зроблені ними справи. Зрозуміти, що спільно можна долати будь-які труднощі та обставини. Тому я запропонувала дітям зосередитись на невідомих сторінках свого родоводу. І всі відгукнулись: потрібно було бачити, як загорілись у них очі, коли вони приносили фотографії, розповідали про своїх бабусь та дідусів. Ніби й дорослий клас, учні-десятикласники, але в них було стільки дитячої зацікавленості! Роботи в нас вийшли чудові, і ми перемогли", – розповідає вчитель ковельської ЗОШ №7 Світлана Богатікова.
Від благодійного фонду Степана Івахіва "Патріоти Волині" учасників конкурсу привітала помічник народного депутата Наталія Маленицька. Серед відзнак для переможців та найбільш активних конкурсантів – іменні стипендії Степана Івахіва, телевізор та інша побутова техніка, квіти та солодкі подарунки.
"Коли пишемо твори в школі, ми більше, чесно кажучи, списуємо з Інтернету. Але це завдання, яке неможливо списати. Бо мова йде про твою родину, твій рід. Ти повинен піти до своєї мами й тата та розпитати їх — хто були твої бабуся чи дідусь? Ти повинен бути щирим у своїх думках, тому мені було дуже цікаво писати про свій родовід. Також мої однокласники розповідали, як хвилювалися, коли збирали таку інформацію. Це дуже цікаво, тому ми й дякуємо за такий конкурс...", – каже учениця ЗОШ №7 Ангеліна Шворак.
Організатори впевнені: знати своє коріння – значить завжди пам'ятати, хто ти і звідкіля родом.
"Робота над конкурсними завданнями вимагала співпраці дітей та батьків. Діти більше дізнавалися про своє коріння та походження, отримали той безцінний досвід, коли пишаєшся своїми предками. І це не залежить від того, який соціальний статус родини, які майнові статки в сім'ї. В кожній родині є люди, якими родина пишається, які були достойними людьми, які гарно прожили життя. І саме вони дають міцне родинне коріння, що важливо для нашої держави. Надзвичайно важливо і те, що це ініціатива народного депутата Степана Івахіва. І таку роботу треба стимулювати, бо це формує громадянське суспільство", – говорить завідувач методкабінету міського управління освіти Світлана Верчук.
Учасниками загальноміського конкурсу "Нашому роду – нема переводу" були учні 11-ти загальноосвітніх шкіл Ковеля.
Ігор ЧАЙКА.
НА ЗНІМКАХ: під час відзначення учасників конкурсу "Нашому роду – нема переводу".
Фото з архіву газети "Слово Волині".
Залишити коментар