З ініціативи заступника міського голови Ігоря Прокопіва в культурно-просвітницькому центрі та районній бібліотеці відбулись творчі зустрічі з письменником, поетом, політичним та громадським діячем, доктором з філософії в галузі політології, директором видавництва "Український пріоритет" Володимиром ШОВКОШИТНИМ.
Розпочав зустріч Володимир Федорович із розповіді про останні події у державі, в епіцентрі яких був впродовж останніх місяців. На Майдані у Києві він провів 92 дні та 33 ночі. Поряд із ним були й двоє його синів та двоє доньок. Говорив про усе, що вразило і сколихнуло, про патріотизм і байдужість, про сподівання і розчарування, згадував загиблих друзів і тих, кому врятував життя.
Пригадав Володимир Шовкошитний і свою роботу під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Саме ця подія стала темою багатьох його поетичних творів та документального фільму, співавтором сценарію якого він є. Володимир Федорович — інженер-теплоенергетик. З 1978 до 1987 року був оператором, начальником зміни, керівником групи ліквідації хімічного цеху Чорнобильської АЕС. Нині є головою координаційної ради міжнародної організації "Союз Чорнобиль".
Далі Володимир Шовкошитний повернувся у недалеке минуле — становлення української державності. Будучи народним депутатом України І скликання, він став співавтором основних державотворчих актів — Декларації про Суверенітет України, Акта проголошення незалежності України та Конституції України.
Зі своїх авторських книг Володимир Шовкошитний представив аудиторії публіцистичний твір "Герої народжуються на могилах героїв" про перепоховання Василя Стуса, Юрія Литвина і Олекси Тихого з Пермської губернії в Україну у 1989 році. Розповів чимало цікавих і вражаючих фактів про їх життя та загибель. Крім того, презентував роман "Білий кречет" про отамана УПА Тараса Бульбу-Боровця, що увійшов до історичного роману "Кров — свята", за яку отримав міжнародну премію Василя Стуса. Автор також зупинився й на збірці поезій "Торкнутися небес".
Розповідаючи про свою діяльність, Володимир Шовкошитний зауважив, що до написання творів на історичну тематику він понад десять років працював з архівами різних країн, вивчав історію України. Проте не ту, яку писали "завойовники" нашої землі, а ту, про яку мало хто знає й до сьогодні. Адже чимало матеріалів є недоступними широкому загалу.
Володимир Шовкошитний є автором збірок поезій "Жорстоке свято" (1990), "Фантомний біль" (1994), "Занедбаний рай" (1996), книжок прози, публіцистики, віршів "Тяжкий хрест" (1996); музичних альбомів: "Фантомний біль", "Занедбаний рай", "Барди Чорнобиля". Співавтор сценаріїв фільмів "Поріг" (1998), "Чорнобиль: трагедія і надія" (1996), "Я українець" та багатьох інших.
Завершуючи зустріч, Володимир Федорович відповів на запитання, залишив на пам'ять автографи на своїх збірках. Подякував освітянам, яких було чимало серед присутніх, за те, що виховують нове покоління українських патріотів, а ще — звернувся до них із проханням, аби навчили дітей мріяти і прагнути до здійснення своїх мрій.
Саме так усе життя робив він сам: докладаючи максимум зусиль, не лише втілював у життя свої плани і мрії, а й творив історію України заради майбутнього.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків з громадськістю виконавчого комітету міської ради.
НА ЗНІМКУ: В. Шовкошитний під час зустрічі у культурно-просвітницькому центрі.
Фото з архіву відділу.
Залишити коментар