Урочистості з нагоди 30-річчя народного аматорського колективу "Червона калина" зібрали в районний будинок культури голобчан, гостей з Ковеля, Луцька, сусідніх сіл. Запросили на ювілей хору колишніх учасників – Марію Мисюк, Поліну Щесюк, Надію Щесюк, Степана Корнелюка, Людмилу Глущенко, Таїсію Кочубей. До цієї дати виготовлено і буклет про творчу діяльність "Червоної калини".
...У глибині сцени – кетяги калини, що символізують назву колективу. Ювіляри виходять із піснею "Червона калина", їх зустрічають оплесками стоячи. І полилися спогади…
Летять літа, не вертають навіть у гості. Але ніби вчора перші учасники пам'ятають "голубий вогник" до 8 Березня у бібліотеці, куди громадська активістка Катерина Єрмолаєва і завідуюча бібліотекою Валентина Січкар з колегами зібрали жінок селища. Під час спілкування всі заспівали, і вийшло чудово. Тож вирішили взяти участь у концерті до Дня Перемоги. Ініціативу сприйняли з ентузіазмом. Репетиції проходили у бібліотеці.
Перший вихід артистів на сцену вдався на славу. Підготували декорації на сцені, де на фоні партизанської землянки біля "вогнища" сиділи вони на колоді у плащ-палатках і співали "Землянку", а декламатор читав поезію Симонова "Чекай на мене".
Номер мав успіх. Це підняло дух учасників, і відтоді ось уже тридцять літ у будь-яку погоду поспішають на репетиції сивочолі ветерани. Серед тих дев'яти, які відкрили першу сторінку літопису майбутнього хору, були ветерани війни і праці, учасники – бойових дій, війни, партизанського руху, "діти війни": Олена Ярова, Таїсія Кочубей, Олександра Подобрій (невтомний староста хору), Ганна Пасюк, Марія Янко, Любов Сльозко, Поліна Щесюк, Любов Форсюк і талановитий організатор Катерина Єрмолаєва.
Марія Федорівна Янко, голова Голобської ветеранської організації, згадує:
– Як швидко минає час! Наче вчора утворився колектив "Червона гвоздика", який з проголошенням Незалежності України перейменували у "Червону калину". Хор став нашим життям і дав початок заснуванню ветеранської організації.
Ішли роки, колектив поповнювався, вливалося багато сімейних пар – Кобиші, Пасюки, Ярові, Корнелюки, Сідьки, Романюки, Грабовські, Банджі, Герасимчуки. Солістами стали Людмила Глущенко, Галина Халепа.
Людей різних професій назавжди об'єднала пісня. Шкода, що вже 23 учасники пішли у Вічність, залишивши по собі гарну пам'ять і увійшовши в історію Голоб. Напередодні ювілею не стало і члена сімейного дуету Марка Грабовського. Його і всіх спочилих хористів вшанували хвилиною мовчання.
Із вдячним словом до ювілярів звернувся селищний голова Сергій Гарбарук, який, зокрема, сказав:
– Хористи – це люди, які живуть з піснею в душі і задають тон іншим ще й у громадському житті. Без них не проходить жоден захід в селищі: вони разом із школярами доглядають Братську могилу, обеліск Слави, беруть участь у прибиранні території Голоб. Достойно представляли голобчани піснею Волинь та Україну в Білорусі, Польщі, з концертами неодноразово бували у Луцьку, Володимирі-Волинському, Ратному, Тернополі, у нашому районі, гостинно приймали у себе делегації з інших районів, Польщі, Швеції. Недаремно у 2009 р. хору присвоєно почесне звання "народного аматорського колективу".
Згадав Сергій Володимирович із вдячністю і колишніх керівників хору: Георгія Подзизея, Івана Щура, Віталія Бакуна, Миколу Щесюка, а також нинішнього – Наталію Щур, у якої співпав і власний "золотий" ювілей. Її промовець привітав особисто і вручив Подяку та подарунок. А винуватцям свята він підніс коровай, портрет Тараса Шевченка, щоб прикрашав їх ветеранський клуб, Подяку за збереження пісенної спадщини.
Потім були сердечні слова вітань, квіти, подарунки від заступника голови райради Галини Коляди, заступника голови РДА Андрія Мигулі, який ще й заспівав своїм друзям по сцені пісню "Рідна хата", настоятеля Свято-Георгіївського храму отця Ніфонта, котрий подякував деяким хористам і за спів у церкві. Наче доповненням до слів священика прозвучала пісня "Шануймо батька, шануймо матір, як каже Біблія свята" у виконанні наймолодшого учасника концерту Володі Суща.
– Ви – наша гордість, – сказала, зокрема, вітаючи хористів, начальник відділу культури райдержадміністрації Тетяна Матяшук. – Високо ціную Ваш вагомий вклад у розвиток аматорського мистецтва Ковельщини. Спасибі Вам за пісню!
Тетяна Іванівна вручила ювілярам і Наталії Щур також Подяки і подарунки.
Побажав нових перемог і наснаги на ниві культури учасникам "Червоної калини" директор районного будинку культури Григорій Тарасовський, а тріо та соліст РБК Василь Шевчук, тріо музичної школи подарували ювілярам свої пісні.
А від народного депутата України Степана Івахіва Наталія Ковальська зачитала вітальну телеграму і вручила ювілярам холодильник, а також торт з написом: "Вітаємо з тридцятиріччям співочий колектив "Червоної калини"!".
У свою чергу директор місцевої школи Володимир Бай сказав, що привів учнів на своєрідний урок мужності, відданості улюбленій справі, служінню народові та пісні. Він подякував ветеранам за дружбу зі школою і вручив квіти.
Не забув прибути на свято щирий друг і помічник ветеранів підприємець Віктор Козак, який побажав шанувальникам мистецтва мирного неба, здоров'я, вдячності від глядачів, запевнив, що дружитиме з хористами завжди і допомагатиме в усьому. А щоб не був порожнім подарований холодильник, вручив ювілярам матеріальну допомогу.
Прислали свої гостинці з вітаннями ювілярам і депутат обласної ради Іван Смітюх, директор ЗАТ «Ковельські ковбаси» Володимир Головатий.
Ще довго того дня за святковим столом у клубі ветеранів лунали спогади, пісні. І ветерани хору щиро вдячні усім, хто прилучився до їх ювілею та допоміг його провести.
Валентина ОСТАПЧУК.
На знімках: під час ювілейного заходу "Червоної калини" в Голобах.
Фото з архіву райдержадміністрації.
Залишити коментар