В урочищі Нечимному щоліта відбувається Всеукраїнське свято «Лісова пісня», на яке з усіх усюд прибувають шанувальники Лесиної творчості. До цієї урочистості минулого року лісівники Скулинського лісництва побудували гарні альтанки, звели під дахом сцену, де виступають гості, поети, письменники.
Отже, робиться все, щоб у цьому відомому куточку учасники урочистостей мали можливість відчути присутність Лесі Українки, її незборимий дух і наснагу.
Заступник голови ОДА Віталій Карпюк, який прибув сюди цими днями, в першу чергу цікавився, де можна в урочищі встановити хижку дядька Лева? Того дня разом з директором ДП «Ковельське лісове господарство» Володимиром Данилюком, директором СЛАТ «Тур» Петром Смалем і автором цих рядків була оглянута місцевість і визначено місце, де буде зведена хижка.
Хатинка дядька Лева, за згодою присутніх, має стояти на галявині, що недалеко від озера.
— Тут найбільше підходить місце для хатки, — сказав Віталій Володимирович.
Учасники зустрічі також обговорили, як має виглядати хижка дядька Лева. Адже не можна її осучаснювати, а слід залишити в такому вигляді, як була у ті далекі роки.
У повісті «Нечімле» автора цих рядків згадується, що дядько влітку сюди заходив рідко, тільки тоді, коли треба було поставити гладишку молока на холодній долівці або повісити пучок зірваних звіробою чи м’яти. «Здавалось, що тут дивились із присмеркової темені туго зв’язані снопики чебрецю, безсмертника...».
Отож, треба згадати, що хижка дядька Лева, про яку йде мова, не була схожа на постійне житло. Тож, як заявили учасники зустрічі, хатинку потрібно зовнішньо (і, зрозуміло, внутрішньо) наблизити до такої, якою була раніше.
Дехто пропонував не робити вікна. Віталій Карпюк погодився з пропозицією і попросив автора цих рядків взяти під контроль не тільки будівництво хижки дядька Лева, а й подумати, як буде обставлена хатинка усередині.
Того дня Віталій Володимирович із представниками лісових господарств оглянули інші місця урочища. Побували на місці, де проходять урочистості, прикинули, що можна зробити тут для гостей, які прибудуть на свято «Лісової пісні».
Побувати у Нечимному і не відвідати відомого озера — значить нічого не побачити. Синє, спокійне плесо нас зустріло лагідним, тихим плеском хвиль. Приємно, що рівень води помітно піднявся, і таке враження, що лісове озеро оживає, зарослі потрохи відступають.
Віталій Карпюк побував і на місці, де недалеко від заказника намічено облаштувати стоянку автомашин. Він зазначив, що кошти, які виділила облдержадміністрація на облаштування Нечимного, потрібно використати.
Степан СКОКЛЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час відвідування урочища Нечимного.
Фото автора.
Залишити коментар