Звіт Ковельської школи мистецтв – це завжди знакова подія для міста. Тим більше нинішнього року, коли підсумковий творчий захід був присвячений 200-літтю від дня народження Тараса Шевченка.
…Хвилюються викладачі, переживають тати, й мами, і бабусі. На головній сцені Ковеля в Народному домі "Просвіта" хочеться показати свій талант всім, щоб отримати оцінку глядача і поважного журі.
Сьогодні зал переповнений. А у мене інша проблема: як висвітлити в короткому репортажі чотиригодинний концерт, в якому взяли участь майже 500 виконавців сольних номерів і учасників хорів та оркестрів?
Почався звіт Шевченковим твором "Реве та стогне Дніпр широкий…". Цей по-справжньому народний твір у виконанні оркестру народних інструментів, мов хвилею Дніпровою, збудив емоції душі. Не залишив вибору, як тільки з Шевченком співпереживати, тривожитись і відчувати. А хвиля то "раз у раз" підіймає до хмари, то опускає до тиші і спокою.
Такий – зачин, а за ним – козацький марш. Галопують коні, козаки їдуть – мир несуть. У яскравому світло-червоному кольорі любові і перемоги Ніна Самусік вправно ввела своє "військо" славних музикантів у відповідальне творче дійство.
Поки там, за завісою номер колективний готують, красуня, мила українка Вероніка Юхимук, читає, співає і на скрипці грає твори Шевченка.
А за мить відкрилась і зацвіла сцена різнобарв'ям костюмів, вишиванок і дівочою красою. То ансамбль бандуристів вивела на показ Ольга Середа. Вслухаюся в чарівні мелодії.
Дивні звуки ніби по Чорному морю срібною хвилею іскряться, переливаються, граються. А, може, то росяні дзвіночки ранок сонячний будять від сну?
Цікавих і зворушливих номерів у виконанні бандуристок було декілька: вони гарно відтворювали наше споконвічне українство у широкоформатній картині концерту.
Раз за разом на сцені з'являються акордеоністи і баяністи. Справжні віртуози, які вже і в обласних конкурсах проявили себе. Серед них – Роман Капітула і Едуард Стаднік. І як головний підсумок клопіткої роботи – марш у виконанні оркестру баяністів і акордеоністів (керівник Віктор Зіньчук).
Популярним у школі мистецтв є фортепіано. Любов до елітного інструменту виявляється у вправній грі юних музикантів. Тут теж немало лауреатів.
Всі, хто вийшов на сцену, продемонстрували високий професійний рівень. І зал дарував бурхливі оплески і вигуки "Браво!". Ці емоційні оцінки глядачів адресовані по праву і наставникам – викладачам школи.
Окрасою концерту стали виступи багаточисельних хорів хлопчиків та дівчаток молодших і старших класів. Було що послухати – твори вибрані не прості для виконання. Диву даєшся, як більше півсотні таких непосидючих, шумливих та енергійних стають єдиним злагодженим "оркестром" голосів. Керівники Олена Белецька та Еліна Мілларт і концертмейстери Ольга Ярмольська, Олена Дейнека та Вікторія Чермашенцева на дванадцять балів з плюсом справилися із завданням. І вкотре – бурхливі оплески від глядачів як найвища нагорода.
Вправну професійну гру показали виконавці на духових інструментах, вихованці Миколи Пірожика, серед яких – лауреат обласних конкурсів Тарас Шайнюк (саксофон) та Павло Чабан (валторна). А Денис Чабан на тромбоні зіграв на рівні професійного соліста оркестру (викладач Олександр Клімчук). В оркестрі духових інструментів він свою сольну партію провів на "біс".
Королева інструментів – скрипка під своє "крило" зібрала талановиту юнь. Скрипалі з перших нот заволоділи залом. І викликали бурю оплесків. А яку неповторну красу на огляд представила Тетяна Корнєва: "Квінта"!!! І зовні одягом, мов цвіт у різнобарвнім лузі, і мелодією зачарували глядачів.
А за тим знаменитий "Награш" (керівник Віктор Зіньчук) заставив трепетати серця. Солісти Галина Тарасова, Володимир Михалевич та Юрій Манзюк разом з іншими музикантами знайшли стежину до кожного присутнього в залі...
Не було коли в залі нудьгувати. Ось він, симфонічний оркестр (керівник Анатолій Літвінчук) чарівну мелодію піднімає на крилах до небес. Над тим всім – соло на скрипці Оксана Баласанян. Коли скрипка грає, весь оркестр тихим спокійним морем мелодію хвилює. Класно!
О, музико! Чаруй, підкоряй моє серце і душу – я віддаюсь тобі весь! От і "Вальс" вихором кружляє, на невидимих крилах переносить на знаменитий віденський бал.
Сказано, що слово є Бог. Не погрішу, коли доповню: "Музика – Богиня наших душ". На сцені – ансамбль скрипалів. Дівчата, як зіроньки: красою ворожать, і диво-гру дарують нам. Гарно представили своїх підопічних Оксана Баласанян та Лілія Корнєва. Спасибі!
Зворушило "Веретено" із солісткою Вікторією Степанюк (керівник Віктор Зіньчук). Розсипала звуки-зорі гітара. Тут старалися Сергій Оніщук та інші. І було славно.
Заключним акордом стала знайома нам усім мелодія української народної пісні "Гуде вітер вельми в полі" у виконанні оркестру духових інструментів (керівник Анатолій Сролік).
Слухаю і переконуюся: Ковельщина багата на таланти. Вони вміють заповнити наше єство духовним еліксиром, який додає впевненості у майбутньому і нашому, і країни. Про це співала Настя Міщанчук: "За Сонце, за небо, за спів солов'я, ця пісня для тебе, країно моя".
Як завжди, переживала директор Людмила Кобченко. Високу виконавську майстерність учнів оцінило поважне професійне журі з Луцька. Потрібно подякувати відповідальним за концерт Володимиру Яцині і Людмилі Мишковець та ведучій Ользі Коптюк.
Анатолій СЕМЕНЮК.
НА ЗНІМКУ: окремі номери звіту Ковельської школи мистецтв.
Фото з архіву школи.
Залишити коментар