Вже чотирнадцятий рік поспіль збираються "паломники" з усієї України в Нечимному – таємничому і визначному місці Волинського краю на літературно-мистецьке свято "Лісова пісня".
Цього року свято особливе. Воно має два обличчя. Одне – Лесине: красиве, поетичне. Інше – сумне, стривожене війною на Сході. Були застереження, але, слава Богу, ота тонка нитка, яку розпочав плести наш поет Василь Гей у 2001 році, не обірвалась. І знову біля Лесиного дуба виступали, читали поезії, знову лунали мелодії. Все це і душу звеселяло, і дух укріпляло.
Від влади прибули Олександр Пирожик, перший заступник голови Волинської обласної ради, Галина Остапчук, заступник керівника обласного управління культури та Юрій Поліщук, голова Ковельської райдержадміністрації.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять Героїв "Небесної Сотні" і тих українських вояків, які полягли під час виконання завдань у зоні антитерористичної операції на Сході України. Серед них – ковельчани Олександр Артемук, Олександр Абрамчук, голобчанин Станіслав Максимчук. Вічна їм пам'ять!
– Якщо є на Землі енергетичні канали, які направлені в небеса, то один із них – тут, в Нечимному, – зауважив Олександр Пирожик. – Ми щодня питаємо себе: коли настане перемога у цій війні? То відповідь потрібно шукати в Лесі Українки: "Хто визволиться сам, той буде вільний".
– Були сумніви щодо проведення цьогорічної зустрічі, – сказав Юрій Поліщук, – але ми відкинули їх. Іде боротьба на Сході за державу. І ми переможемо, бо є в нас і Шевченко, і Леся Українка. І Нечимне – це святе місце.
– Це місце рятує нас від трясовини байдужості. Тут нас об'єднує мова, співуче слово і український дух, – підкреслила у своєму виступі Галина Остапчук.
На зустріч зібралося людей багато. І грала Лукашева сопілка. І звучало слово Мавки-Лесі. І лунав "золотий голос України" Тетяни Відник. О, як вона співала! Голос злітав високо над найвищим дубом і всім лісом. Здавалося, чула ту пісню вся Україна.
А за нею – дитячий хор "Калинонька" із Білина. Співали злагоджено і натхненно, і дерево Купайла прибирали – де таке побачиш? Магія!
Тон поетичному слову задала Надія Гуменюк – лауреатка премії імені Лесі Українки. Потім думками і настроями з присутніми поділилися доктор історичних наук і поет Петро Шкраб'юк зі Львова, Василь Гей з Луцька, Антоніна Царук з Кіровограда, Олег Потурай, голова Волинської організації Національної спілки письменників України.
Останній вручив посвідчення новим членам спілки.
Виступили й поети: Іван Чернецький, Віктор Вербич, Петро Коробчук, Леся Ковальчук, поетеса з Ковельщини Ніна Шугніло та автор цих рядків. Ведучою поетично-мистецької зустрічі була заступник голови Волинської організації Національної спілки письменників України Ніна Горик. Своє і глядачів захоплення слід висловити юним Наталії Приймачук та Івану Жуку, які натхненно допомагали вести концерт і душевно та емоційно зіграли “на біс” уривок із “Лісової пісні”. В святі взяли участь також представники Львівського товариства українок імені Ольги Басараб.
Від усіх лунало пристрасне слово, в якому вчувався біль за долю України. При цьому поряд з гаслом "Слава Україні!" з'явилося гасло "Слава Лесі Українці!". І справедливо, тому що рядки співачки "досвітніх вогнів" надихають, кличуть боротись за волю і кращу долю.
Слід відзначити гарно складений сценарій, в якому до слова виступаючих, як у вінок, впліталися пісні народних аматорів із Скулина і Білина. А лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів Ірина Котлицька так заспівала, так заграла на бандурі, що змусила затихнути всіх птахів у навколишньому лісі. Мелодія, мов чарівна хвиля, накочувалась на берег Нечимного.
Звучало "Браво". Є у нас таланти!
Традиційно місцеві умільці і гості демонстрували на виставках свої вироби, пасічники – медовий "урожай". Була представлена й книжкова продукція, в тому числі – ТОВ "Ковельська міська друкарня".
Літературно-мистецька зустріч вдалася! Вона тривала упродовж двох днів. І не тільки в Нечимному. Гості побували в Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки. Поети читали свої вірші в культурно-просвітницькому центрі міста Ковеля.
Залишається подякувати організаторам свята – начальнику районного відділу культури Тетяні Матяшук, а разом з нею – і всім її помічникам, а також Вірі Комзюк та працівникам Колодяжненського музею. І, звичайно, Ніні Горик, Олегу Потураю, Надії Гуменюк, всьому осередку волинських письменників.
В історію культури України вписано ще одну світлу сторінку.
Анатолій СЕМЕНЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час літературно-мистецької зустрічі "Лісова пісня" в Нечимному; купається серпневе небо у водах озера Нечимне, яке останнім часом за допомогою добрих людей значно очистило своє плесо.
Фото Сергія ДАНИЛЮКА.
Минулої п’ятниці ковельчани вшанували пам'ять своєї видатної землячки Лесі Українки. Її життя і творчість тісно пов’язані з нашим краєм. Біля пам’ятника геніальної поетеси зібрались представники міської влади, освіти, культури, громадських організацій, шанувальники творчості цієї видатної жінки.
1 серпня 1913 року в грузинському місті Сурамі завершився земний шлях Лесі Українки. Але вона й сьогодні з нами – своєю безсмертною поезією, драматургією, величчю свого таланту. Обравши зброєю слово, поетеса до останніх днів свого життя лишалась незламною і нескореною у виборюванні кращої долі для людей і батьківщини. Вона любила Україну, жила Україною, боролася за Україну. Вірність рідній Вітчизні, любов до неї виявилися і у виборі для себе літературного імені – Українка. Про ці та інші факти з життя поетеси розповіла присутнім методист Народного дому «Просвіта» Вікторія Савлук.
Панахиду за упокій душі спочилої відслужив Благочинний м.Ковеля УПЦ КП, настоятель собору Дмитрія Солунського отець Анатолій.
На завершення присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків з громадськістю міськвиконкому.
Залишити коментар