Днями довелось побувати на одному з провідних підприємств комунальної сфери нашого міста — в управлінні водопровідно-каналізаційного господарства "Ковельводоканал".
При вході до адміністративного приміщення в око впадає чистота території, квіти, свіжовкладений асфальт. На цьому естетичному фоні гарно вималювався нещодавно збудований виробничо-технічний корпус. Тут уже працює служба головного інженера.
Зауважую, що працівники не просиджують за комп'ютерами зрання до смеркання, а постійно — в роботі і русі. Хоча, треба сказати, на підприємстві практично всі процеси — технологічні, виробничі, бухгалтерські, абонентські – повністю "комп'ютеризовані". Це ознака європейськості.
Буває, що людина у дворі будинку наведе лад, а за фасадом — бруд і безлад. Тому їдемо на очисні споруди, своєрідне "урологічне відділення" водоканалу, якщо користуватися медичною термінологією. Від нього, великою мірою, залежать і здоров'я людей, і екологія навколишнього середовища.
Шукаємо начальника очисних Михайла Сидоренка. Мене зустрічають ремонтники. Вони штукатурять, білять, фарбують приміщення. Значну кількість широкоформатних вікон уже замінено на вужчі енергозберігаючі, а вільні площі закладено піноблоками. Робота громіздка, але це — теплозберігаючі заходи, вони вкрай потрібні.
Михайло Сидоренко пояснює:
— За цей рік ми зробили більш, аніж за десять минулих. Утеплення дверей, заміна вікон — це тільки частина в загальному обсязі виконаних робіт. Газову котельну з відомих причин ми вивели в резерв.
В окремих приміщеннях тепло буде подаватися через електроконвектори. А є приміщення, де ми задіємо вторинне тепло від повітряних агрегатів. Раніше нагріте в системі повітря викидали в атмосферу — тепер воно буде проходити через систему проточної вентиляції і зігріватиме виробниче приміщення.
І ще одне ноу-хау: вся повітряна мережа аеротенки реконструйована. Повітряпроводи, які були в землі і мали пошкодження, виведено на поверхню. Вартість цих робіт — більше мільйона гривень. Знайшли гроші, освоїли їх, а головне — виконали велику і корисну роботу.
— Пане Михайле, а скажіть, поклавши руку на серце, викидів у річку Турію немає?
— Нам і самим приємно, що екологічна інспекція нас "забула". Це значить, що забруднення річки відсутнє, і воду після очищення можна пити із чистої склянки, не боячись поганих наслідків. Та й риба, яка водиться в річці неподалік очисних споруд, почувається безпечно.
Ми не раз чули, що "Ковельводоканал" подає мешканцям міста найчистішу в регіоні воду. Хочу пересвідчитися у цьому на власні очі. На Геологів, 2 у "серці" водопостачання міста, теж бачу новації в технології.
Замість неефективної і небезпечної хлораторної змонтовано сучасну гіперхлораторну — електролізну установку для знезараження питної води. Тобто, шановні споживачі питної води, спіть спокійно: вода в нас добра і "здорова".
З цього приводу розмовляємо з начальником УВКГ "Ковельводоканал" Юрієм Рибачком.
— Юрію Івановичу, мабуть, найслабше місце у водопостачанні — це застарілі водогони із сталевих труб. Тут найбільше аварійних проривів і втрат води.
— На жаль, проблема така існує. Металеві труби, яким 50-60 років, не можуть служити надійно. Ремонтуємо аварійні ділянки. Ми постійно моніторимо цю ситуацію і шукаємо нові підходи до вирішення важливого питання. Тому невипадково переходимо на заміну сталевих труб на більш надійні і довговічні поліетиленові.
В цьому році замінили старі труби новими діаметром 400 міліметрів по вулиці Липинського та між скважинами №№ 8 і 12 через річку Турію. Ця робота триває. Взагалі для ліквідації різноманітних аварійних ситуацій у нас задіяно три оперативно виїзних бригади. При цьому одна з них обслуговує внутрібудинкові мережі.
— А до зими готові?
— Всі заплановані заходи виконали. Утеплюємо приміщення, замінюємо вікна на теплозберігаючі, замінили аварійні покрівлі на окремих будівлях, намагаємося створити максимально сприятливі умови для персоналу. А ще побудували гаражі на 5 боксів для автомашин.
— Зарплата не "відстає"?
— Дякувати Богу, аванс і заробітну плату виплачуємо вчасно. Це теж тішить.
В журналістському єстві живе отой "жучок", який хоче на чомусь негативному підловити, і подати "гарячіший" матеріал.
— Не раз чув, що на вулицях і пішохідних доріжках любителі металолому крадуть люки, створюючи небезпеку для пішоходів і авто.
— Надумана проблема. У нас є обхідники, які слідкують за порядком на мережах. З іншого боку, закуповуємо не металеві кришки, а пластмасові. В цьому році крадіжок не було.
Ось так, шановний ковельчанине, покращити наш побут все-таки можна. Там, де діє закон природного існування, тобто, де є добрий господар, там і земля родить, і працює все справно, і лад присутній.
З погляду на водоканалізаційне управління впевнено скажу: підприємство змінює своє “обличчя” на краще і впевнено прямує курсом до Європи, разом з тим поліпшуючи умови нашого з вами життя-буття.
Анатолій СЕМЕНЮК.
Залишити коментар