Початок жовтня ознаменувався для ковельських педагогів-словесників довгоочікуваним виїзним літературно-методичним семінаром, спланованим методистом міського методичного кабінету управління освіти Ганною Пикалюк. Цьогоріч ми увосьме взяли участь у ньому за маршрутом Ковель-Київ-Київщина.
Варто зауважити, що до вчителів української мови приєднуються педагоги інших фахів, що свідчить про інтеграцію освітніх запитів, взаємозбагачення шляхом посилення міжпредметних зв'язків. Так, учителі образотворчого мистецтва Наталія Прокопів (ЗОШ № 1), Алла Кузьмук (ЗОШ № 8) та історії Ірина Федорук (СШ № 3) мали можливість разом з усіма побувати на Батьківщині видатної української художниці Катерини Білокур, творчістю якої захоплювався сам Пабло Пікассо.
Учасники семінару відвідали меморіальний музей К. Білокур у селі Богданівці, оглянули оригінальні малярські роботи, вишиті її рукою рушники, барвисті візерунки на печі.
Не менш цікавими були відвідини унікального в Україні міста-музею Переяслава-Хмельницького, де вчителі мали змогу побачити Вознесенський собор, збудований самим І. Мазепою, у якому свого часу зберігалося Пересопницьке Євангеліє, а зараз там експонується діарама-трагедія "Битва за Дніпро". Гостинно розчинив двері перед нашими педагогами Переяславський колегіум, у якому викладав Г. Сковорода.
Ми дуже вдячні директору Переяславської гімназії Олександру Батраку, який запросив нас на презентацію свого навчального закладу, поділився досвідом роботи, показав навчальні кабінети, познайомив з колегами. На згадку наша вчительська делегація отримала в подарунок картину, де зображений мальовничий куточок музею під відкритим небом.
Окрім цього, учасники семінару відвідали музей трипільської культури, історико-краєзнавчий та музей "Заповіту" Т. Шевченка, а також споглядали унікальне природне явище — сплетіння стовбурів акацій, які були посаджені самим Кобзарем і його другом А. Козачковським.
Красу голосіївської осені ковельські педагоги мали можливість відчути не тільки з віршів М. Рильського, а й перебуваючи у нього на дачі в будинку-музеї, що у Голосіївському районі Києва.
Справжнім відкриттям нових підходів до організації музейної справи для нас стали відвідини музею-квартири П. Тичини, колишнього міністра освіти, геніального поета-кларнетиста. Стільки креативних музейних "фішок" не могли не вразити наших педагогів. Це - і кава від директора, і смачне печиво від Лідії Петрівни, дружини поета, і перегляд фільму-презентації, і оригінальні роботи художників М. Глущенка, К. Білокур, О. Шовкуненка, і понад десятитисячний бібліотечний фонд, де зберігаються книги-переклади тридцяти мовами світу, над якими невтомно працював Павло Тичина.
Зрозуміло, що, перебуваючи в Києві, не можна було оминути майдан Тараса Шевченка навпроти Національного університету і не вклонитися генію українського народу. Нинішній рік оголошено роком Т. Шевченка, тому знаменним є те, що учасники нашого семінару не словом, а ділом підтримують урядову програму вшанування пам'яті Великого Кобзаря.
І рівно через 200 років від народження великого Тараса з'явилися борці нової генерації, які окропили своєю кров'ю Майдан та вулицю Інститутську, де і закінчився вшануванням пам'яті Героїв Небесної Сотні наш виїзний традиційний семінар.
Хотілося б подякувати за підтримку постійним прихильникам таких методичних зібрань, серед яких — Наталія Стречень, Мирослава Сидорська (ЗОШ №1), Галина Радобенко (ЗОШ № 6), Світлана Багатікова (ЗОШ № 7), Галина Іванчук (ЗОШ № 10), Тетяна Рубчук (НВК № 11), Інна Трофімук (НВК № 13), Ольга Губеня (вечірня школа № 1). Варто зауважити, що найактивніше до такої форми методичної роботи цьогоріч долучилися педагоги ЗОШ № 1 та № 8.
Людмила БАРАНОВСЬКА,
голова міської методичної комісії вчителів української мови і літератури.
НА ЗНІМКУ: група учасників виїзного літературно-методичного семінару.
Фото з архіву автора.
Залишити коментар