Сьомого листопада українці писали Всеукраїнський диктант національної єдності, присвячений Дню української писемності та мови і 90-річчю Українського радіо. Його традиційно диктував автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Написання радіодиктанту супроводжувалося двогодинним прямоефірним марафоном.
Вперше за чотирнадцять років диктант писали не за призи чи премії, а лише в ім'я ідеї. Усі кошти, потрібні для проведення акції, – від грошових премій переможцям до кошторису, необхідного для пересилки поштою призів, – було вирішено переадресувати бійцям АТО. Але всі, хто написав диктант без помилок, стануть героями спеціальних сюжетів в ефірі Українського радіо.
А в Київському університеті імені Бориса Грінченка цього дня встановили рекорд України з наймасовішого одночасного написання диктанту (близько 700 осіб). В Україні щороку збільшується кількість учасників та розширюється географія. Листи з написаними диктантами надходять не лише з країн Європи, а й навіть з Канади, Таїланду та Аргентини.
Студенти та викладачі Ковельського промислово-економічного коледжу Луцького НТУ на чолі з директором Тетяна Селівончик, кандидатом технічних наук, доцентом взяли активну участь у написанні радіодиктанту. Особливо святкову атмосферу створили вишиванки, в які були одягнені майже всі учасники цього дійства (на знімку).
Найкращими визнані роботи студентів: Анни Семенюк (281 "Д" група, спеціальність "Облік і аудит"), Мирослави Кальчук, Анастасії Тищук (280 "Д" група, спеціальність "Організація виробництва"), Ірини Домнюк (278 "Д" група, спеціальність "Організація перевезень на автотранспорті").
Усі бажаючі надіслали роботи на адресу Українського радіо, яке вже на початку грудня оголосить імена переможців і підіб'є підсумки акції.
Людмила ВАСКОВЕЦЬ,
Ольга ПОТАПЧУК,
викладачі коледжу.
Фото з архіву навчального закладу.
ххх
Щороку в Україні 9 листопада на державному рівні відзначається День української писемності та мови. Це свято об'єднує українців усього світу із спільним корінням, історією, мовою, культурою і традиціями.
Напередодні цього загальноукраїнського свята на Українському радіо відбувся Всеукраїнський диктант національної єдності. Диктант дійсно об'єднує українців – як в Україні, так і по всьому світу.
В установах виконання покарань Волинської області та Луцькому слідчому ізоляторі 76 засуджених та 4 неповнолітні ув'язнені виявили бажання взяти участь у Всеукраїнському диктанті з нагоди відзначення Дня української писемності та мови і таким чином випробували свої знання з рідної мови.
Конверти із диктантами засуджених будуть надіслані на адресу Українського радіо. Щорічно тих, хто напише диктант без помилок, відзначали призами. Цього року всі кошти, потрібні для проведення акції, вирішено переадресувати бійцям АТО.
В Ковельській виховній колонії учні загальноосвітньої школи №14, окрім написання Всеукраїнського диктанту, взяли участь у тематичних заходах. Класні керівники та вчителі Марія Григола та Михайло Скоклюк разом із 11-А класом підготували історико-літературний монтаж. Під час заходу було здійснено екскурс в історію української писемності, учні школи прочитали вірші про визначних українських письменників.
Також проведено конкурс поезій про українську мову, випущено загальношкільну стінгазету, відбулась вікторина з розвитку української мови. У фойє другого поверху Ковельської виховної колонії була створена виставка творів видатних українських письменників різних епох.
Ольга КУПЧИНСЬКА,
старший інспектор у зв'язках із засобами масової інформації та громадськістю управління ДПтС України у Волинській області.
Залишити коментар