З кожним днем волонтерський рух на Ковельщині, який виник ще під час Євромайдану, набирає все більше обертів, перетворюючись із невеликого джерельця на бурхливу повноводну ріку до нього приєднуються нові люди.
Днями в редакції "Вістей Ковельщини" відбувся "круглий стіл” за участю активістів волонтерських організацій, що діють на теренах нашого краю.
Участь у зустрічі взяли голова громадської організації “ВГО Комітет громадянського спротиву" Микола Печенюк, його заступник Ігор Пініс та ряд членів комітету, зокрема, депутат районної ради Володимир Андросюк, активісти "Автомайдану Ковель" Сергій Чмух та Олександр Криштоф, представники волонтерського об'єднання районної ради Ігор Верчук та Галина Коляда, голова ГО "Майдан Гідності" Людмила Строкова, голова міської організації ВО "Батьківщина" Віра Федосюк, керівник обласної організації "Правий сектор" Сергій Дружинович, представниці Центру допомоги 51-ій ОМБР, волонтери-активісти Олена Місюра, Ірина Шатрова, Сергій Дяченко та ін.
Словом, зібралися усі ті, хто не словом, а ділом щодня робить неоціненний внесок, аби нашим хлопцям-героям, які там, на передовій, жертвуючи власним здоров'ям і життям, виборюють щасливе майбутнє для нас із вами, було хоча б трохи легше.
Розпочав спілкування редактор газети "Вісті Ковельщини" Микола Вельма, зазначивши, що феномен волонтерського руху, що зародився в Україні під час Революції Гідності, є унікальним явищем для цілого світу. "Такого прикладу патріотизму, безкорисливої любові не має жодна інша країна", — сказав він.
Далі розмову продовжила голова ГО "Майдан Гідності" Людмила Строкова, яка наголосила, що в цей непростий час, який нині переживає країна, народ потребує, перш за все, правди. "Люди готові миритися з будь-якими незручностями – чи то вимкнення світла, чи то підняття цін, але ніяк не з брехнею та непорядністю, – наголосила вона. – Основна проблема – корупція, яка продовжує існувати у всіх сферах. Це наша з вами країна, і, грабуючи, ми її руйнуємо".
В свою чергу, активіст ГО "ВГО Комітет громадянського спротиву" Лариса Калитюк звернула увагу присутніх на діяльність волонтерської сотні Ковельщини, яка активно співпрацює із волонтерами Ратнівщини, Старовижівського району та ін., зливаючись таким чином у велику потужну організацію допомоги військовим та їх сім'ям. "Однак, аби ця робота стала ще більш конструктивною, слід створити єдиний координаційний центр, який би зцентралізував діяльність усіх волонтерських організацій", – запропонувала Лариса Миколаївна.
Цю слушну пропозицію одноголосно підтримали усі присутні. Адже, як зазначили Микола Печенюк та Сергій Дружинович, часто трапляється так, що допомога від волонтерів надходить в одному напрямку, в результаті чого одні військові забезпечені усім і інколи – навіть забагато, а іншим в той час багато чого не вистачає. "Давайте якось координувати наші дії, спільно робити цю гарну справу", – підтримав пропозицію Володимир Андросюк.
Волонтер-підприємець Олена Місюра внесла пропозицію закріпити за кожною сім'єю військовослужбовців волонтерів та підприємців, які б цікавилися їхніми проблемами та потребами, допомагали долати труднощі, адже саме з таким проханням неодноразово звертаються бійці.
В результаті тривалої дискусії присутні зійшлися на єдиній думці: одне із першочергових завдань – створення єдиного координаційного центру волонтерських організацій. Відповідальним за організацію його було обрано заступника голови громадської організації "ВГО Комітет громадянського спротиву" Ігоря Пініса.
Наш кор.
НА ЗНІМКУ: група учасників засідання "круглого столу" в редакції.
Фото Вадима СТЕПАНЮКА.
Залишити коментар