"Зимовий калейдоскоп" — це унікальна Різдвяно-Новорічна виставка-конкурс дитячих малюнків та творів прикладного мистецтва. Цими днями їй виповнилося 20 років. Ювілей!
Вдивляюся в роботи: скільки сюжетів цікавих, малярських технік, чудових творів прикладного мистецтва представили юні таланти міста й району! Не помилюсь, коли скажу, що сам Господь послав з неба промінчик творчості у дитячі душі, які засвітилися в малюнках і нам радість передали.
Любуємося. Насолоджуємося. Щасливіємо. Звичайно, найбільше радості — в батьків, дідусів і бабусь, бо роботи їхніх дітей та онуків для них найкращі.
Я й сам хотів би визначити найдосконаліший твір, та куди там! Тільки уявіть: 274 учасники взяли участь у конкурсі, а творчих робіт у два рази більше.
Кидаю цю безперспективну затію і просто милуюся красою барв та сюжетів. Заодно міркую: як то визначально, що Бог направив міську громаду й владу на збереження і відтворення історичної будівлі, в якій хвилюється животворне творче дійство. Серед активістів маємо відзначити зусилля голови Волинського відділення Фонду культури України Геннадія Сарапіна та одного із відомих лідерів національно-демократичного руху області Володимира Осіюка, який ініціював проведення дитячих конкурсів-вернісажів.
Доброго слова заслуговують нинішні очільники влади: Олег Кіндер, міський голова, Ігор Прокопів, його заступник, Михайло Гетьман, секретар міської ради, які картинну Галерею мистецтв та культурно-просвітницький центр перевели на рейки бюджетного фінансування, що й врятувало установу.
ххх
...Дивляться на переповнений зал різнобарвні малюнки і усміхаються таємниче. У них закладена ангельська магія збереження життя.
Голова Благодійного фонду "Майбутнє Волині" Сергій Дружинович відкрив одну з таких таємниць. Вояки АТО, українські "кіборги" беруть один-два дитячих малюнки і кладуть їх у кишені, що біля серця. Очевидці стверджують, що завдяки цьому кулі й осколки оминають воїнів. Диво? Аж ніяк! Душа і рука дитини, яка малювала, є ангельською, благословенною самим Господом нашим Ісусом Христом.
Мимоволі згадую про аукціони з продажу картин великих майстрів пензля, на яких та чи інша робота оцінюється в мільйони доларів. А яка картина дорожча? Звичайно, дитяча, адже вона підіймає дух солдата і рятує йому життя.
Словом, шановний читачу, завітай на виставку і насолодись неповторною дитячою творчістю. І духовно збагатишся, і дитинство згадаєш, і про мир та сенс життя подумаєш. І нехай не всі з цих трьохсот стануть видатними митцями, беззаперечно одне: перед нами — нове, патріотичне, талановите українське покоління.
Олена Цьомик, директор Ковельської дитячої художньої школи імені Андроника Лазарчука, розповідає про історію конкурсу і надає слово гостям.
Михайло Гетьман, секретар міськради, підкреслює, що виставка перетворилася у свято, на якому панують дитячі фантазія і радість.
— Міська рада виділила кошти на призи для переможців. Ми й надалі будемо допомагати у проведенні таких заходів, — запевнив Михайло Олександрович.
— Приємно, що Ковель має стільки талановитих дітей. Гарна склалась у нас традиція. Хай життя повернеться обличчям до миру і добра! — виголосив Ігор Прокопів.
Велику роль у проведенні конкурсу відіграли меценати, серед яких — Ковельська міська друкарня (Ірина Борейко), Центр культури міста Ленчни, "Ковельсільмаш" (Микола Заікін), міська організація ВО "Батьківщина" (Віра Федосюк), громадський діяч Наталія Дуброва, підприємці Олена Місюра, Юрій Шлюєв, Благодійний фонд "Майбутнє Волині" (Сергій Дружинович) і, звичайно, міська рада. Інформаційний спонсор — редакція газети "Вісті Ковельщини", — повідомила голова журі конкурсу Олена Цьомик. Вона вручила подяки від адміністрації художньої школи (читай — і від батьків) меценатам та спонсорам.
ххх
Звичайно, всіх цікавить: а хто ж вони, переможці? Журі розділило учасників конкурсу по вікових категоріях.
Переможцями стали:
у віковій категорії до 13-5 років — Аліна Гейко; 10-12 років — Валерія Цишик; до 9 років — Вікторія Падун. В категорії "декоративно-прикладне мистецтво" 2 переможці — Маргарита Білецька та Оксана Мичко.
Високий рівень виконавців змусив присуджувати призові місця 2-3-ом учасникам. Багато юних художників отримали подяки "За активну участь", "За високий рівень виконання".
Кращими з наймолодших учасників стали Софія Шевчук, Андрій Вознюк, Валерія Івчик.
Загалом переможців у різних вікових категоріях, які відзначені подяками, — 126. І правильно вирішило журі, заохотивши таку кількість конкурсантів, адже кожна подяка — це стимул для творчості.
Мусимо згадати позаконкурсні роботи Дмитра Волчука (6 р.), Олександра Редчича (6 р.), Андрія Лук'янчука (14 р.). Волонтери повезуть їх в зону АТО як духовні дарунки та обереги.
Журі також відзначило найактивніші навчальні заклади та гуртки і студії. Це — відділення образотворчого мистецтва Люблинецької ДШМ (керівник Людмила Грицюк), студія образотворчого мистецтва "Чарівний пензлик" при Палаці учнівської молоді (Оксана Цюп'яшук), відділення образотворчого мистецтва Ковельської ДШМ (Оксана Мельник), студія образотворчого мистецтва "Пікасо" (Ольга Комісарик), колектив викладачів Ковельської дитячої художньої школи ім. Андроника Лазарчука (Людмила Дятел, Оксана Луцик).
Учасників виставки колядками привітали учні Ковельської школи мистецтв.
Анатолій СЕМЕНЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час відкриття міськрайонної виставки-конкурсу дитячого малюнка “Зимовий калейдоскоп”; окремі роботи учасників.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар