Як уже повідомлялося, 24 серпня вечірньої пори над Ковельщиною пронісся ураган потужної сили, що супроводжувався грозою та проливним дощем. Стихія, що наробила чимало біди, стала справжнім випробуванням для звичайних людей та, водночас, своєрідним “екзаменом” для влади на здатність якнайшвидше і якнайефективніше ліквідувати збитки, зробити з біди відповідні висновки, аби наступного разу звести її наслідки до мінімуму.
Саме про це йшлося на позачерговому засіданні міськвиконкому, яке вів міський голова Олег Кіндер. Буревій, що пронісся Ковелем та його околицями, завдав значної шкоди жителям та міському господарству. У місті ламалися гілки та падали дерева, при чому окремі з них – просто з корінням. В приватних секторах “вітролом” зривав з будинків покриття, руйнував фронтони та лінії повітряних електропередач. З особливою силою негода “розгулялася” в районі Ковеля-2.
Слід відзначити оперативну діяльність міської комісії з питань надзвичайних ситуацій. Відразу ж, як тільки-но стихія стихла, комунальні служби приступили до усунення її наслідків. В першу чергу було розчищено проїжджі частини, аби відновити нормальний рух транспорту. На окремих із них довелося працювати без світла, та, потрудившись до першої години ночі, комунальникам вдалося очистити від дерев більшість постраждалих об‘єктів.
Чимало вулиць і будинків через буревій того дня залишилися без світла. Та на сьогоднішній день роботи з відновлення в місті енергопостачання завершено, за що потрібно віддати належне працівникам Ковельської філії “Волиньобленерго”, які попрацювали оперативно. Та все ж таки під час позачергового засідання міськвиконкому керівництво філії отримало ряд зауважень від міського голови з приводу неналежної організації роботи щодо інформування комісії з питань надзвичайних ситуацій, структурним підрозділом якої філія є, про хід проведення робіт з відновлення електрозабезпечення, внаслідок чого значно погіршується процес виконання спільних дій під час подібних ситуацій.
За рішенням позачергового виконкому на усунення наслідків стихії із резервного фонду міського бюджету виділено 70 тисяч гривень. А також дано розпорядження управлінню з надзвичайних ситуацій спільно із управлінням праці та соціального захисту населення міськвиконкому провести обстеження матеріально-побутових умов постраждалих громадян задля подальшого компенсування витрат та визначення остаточного розміру збитків, завданих стихією.
Немало біди наробила стихія й на території Ковельського району. Тут, окрім проливного дощу та грози з великими розрядами, пройшов ще й град величиною більше 20 мм. Внаслідок цього пошкоджено фронтони багатьох житлових будинків та надвірних споруд, зірвано шифер. Зазнали пошкоджень й кілька об’єктів соціальної сфери.
Буревій потужної сили, “прогулюючись” районом, безжально валив дерева, руйнуючи при цьому лінії повітряних електропередач, через що 21 населений пункт району залишився повністю відключеним від електропостачання, ще 5 – частково.
Добряче дісталося й Уховецькому сільському кладовищу. Тут в результаті падіння дерев пошкоджено 16 пам’ятників. А в одному із сіл району від удару блискавки вщент згорів господарський хлів.
На місце події відразу ж виїхало керівництво району. За його розпорядженням було вжито оперативних заходів для ліквідації наслідків стихійного лиха, надано необхідну допомогу постраждалим мешканцям.
P.S. Кліматологи та метеорологи попереджають, що у зв’язку із суттєвою зміною клімату природні катаклізми, на зразок тих, що “екзаменували” Ковельщину 24 серпня, стануть частішими. І до цього треба готуватися – і владі, і громадянам.
Підготувала Галина ЦЮРА.
НА ЗНІМКАХ: такі «автографи» залишив нещодавній буревій у Ковелі й населених пунктах району.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА
і відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ райдержадміністрації.
Залишити коментар