Наш співрозмовник — директор Ковельського медичного коледжу Ігор ХОЛЕЙКО.
– Ігоре Івановичу, розкажіть про очолюваний Вами колектив, роботу зі студентами.
– Гордість закладу – педагогічний колектив. Показником високої працездатності його є той факт, що із 38 викладачів 23 мають вищу кваліфікаційну категорію, 4 – присвоєно звання «викладач-методист», 12 – «старший викладач». Троє викладачів займаються науковою діяльністю на базі Львівського та Буковинського медуніверситетів.
В коледжі створена цілісна система практичної підготовки майбутніх спеціалістів. У цьому питанні, перш за все, приділяємо увагу якості проведення практичних занять, їх матеріально-технічного забезпечення. В закладі естетично оформлені кабінети доклінічної практики з сестринської справи, хірургії, акушерства і гінекології, педіатрії, терапії. Крім вказаних кабінетів, практичні заняття проводяться на базі лікувальних закладів м. Ковеля та області (всього за коледжем закріплено їх 18).
Особливої уваги набуває метод використання презентації, який сприяє активізації аудіовізуального сприйняття, дозволяючи збільшити показник засвоєння матеріалу із 4-5% до 50%.
– З якими досягненнями зустріли новий навчальний рік? Чим буде він особливим для нинішніх студентів?
– Сьогодні коледж – це 5 навчальних корпусів, на базі яких функціонує 32 кабінети, 16 лабораторій, оснащених сучасним обладнанням, фантомами, предметами догляду за пацієнтами, мультимедіапроекторами, що використовуються студентами для відпрацювання практичних навичок.
Протягом останніх двох років повністю модернізовано навчально-виховний процес, активізовано роботу із зміцнення матеріально-технічної бази: обладнано та переобладнано у відповідності з вимогами часу всі навчальні кабінети, лабораторії, лекційні аудиторії, бібліотеку, актовий, спортивний та читальний зали, методичний та тренажерний кабінети, їдальню, коридори.
У навчальному закладі розроблено власні підходи і методику щодо організації позааудиторної самостійної роботи студентів, що стало в коледжі повноправною формою навчального процесу.
Сьогодні налагоджена співпраця з Львівським національним медичним університетом імені Данила Галицького. Підписано Установчий договір про створення навчально-науково-виробничого комплексу «Буковинський державний медичний університет – Ковельський медичний коледж». В коледжі створено єдину мережу ПОЕМ, яку підключено до Інтернету. Функціонує Інтернет-клуб для студентів. Ми включені до системи дистанційного навчання Moodle Буковинського медуніверситету. Тісну співпрацю також налагоджено з Харківським національним фармацефтичним університетом.
– Перемоги на різноманітних творчих і професійних конкурсах свідчать про те, що у Вас не лише досвідчені і фахові педагоги, а й талановиті студенти. Тож, виходить, приймаєте лише здібних дітей чи такими їх у закладі виховуєте?
– Діти приходять різні, з різним рівнем знань. Але велике значення має позааудиторна робота з ними. Студенти на заняттях гуртків (їх в коледжі 18) мають можливість поглиблено вивчати дисципліну, займатися творчою роботою, самостійно працювати над певною науковою проблемою та брати участь у студентських конференціях, конкурсах.
Славою і гордістю коледжу є студенти – переможці обласного та учасники загальнонаціонального етапів Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика, призерами та дипломантами якого ставали вже шість разів поспіль.
Два роки підряд студентка ІІ курсу спеціальності «Сестринська справа» Наталія Хвесик має друге місце на І Всеукраїнській олімпіаді з української мови (м. Миколаїв).
Студентка ІІ курсу спеціальності «Лікувальна справа» Неля Васковець у 2010-2011 навчальному році стала дипломантом Всеукраїнської олімпіади з інформатики та комп’ютерної техніки (м. Дніпропетровськ).
Щороку по лінії центру тестування МОЗ України проводиться ліцензійний інтегрований іспит «Крок М. Сестринська справа», де наші студенти щоразу підтверджують високий рівень знань. Зокрема, у 2010 році він становив 87,2 відсотка. У 2011 році вперше пілотний іспит було проведено серед студентів спеціальностей «Акушерська справа» та «Лікувальна справа». Відповідно відсоток успішності склав 91,4 і 90,5 відсотків, що свідчить про ґрунтовні знання та якісну підготовку наших студентів.
– Тож, справді, в медичному коледжі потрібно так багато навчатися, що на все інше в студентів бракує часу?
– Чому ж? У нас є студенти, які мають хист до музики, танців, спорту. Тому працюють гуртки художньої самодіяльності, спортивні секції тощо. В коледжі проводиться чимало заходів, наші студенти активні й поза його межами.
У грудні 2011 року у м. Ворзелі Київської області відбувся Всеукраїнський фестиваль «Ліра Гіппократа», де студенти Світлана Книш та Тетяна Брюхович, пройшовши відбіркові кастинги з-поміж 100 учасників музичного форуму серед медиків, увійшли до числа 28 конкурсантів та стали фіналістами заключного гала-концерту (зайняли друге місце).
Свідченням того, що Ковельський медичний коледж утримує лідируючі позиції серед інших медичних навчальних закладів не лише в області, а й в Україні, є чисельні нагороди і відзнаки: дипломи, подяки, грамоти і кубки, що нагадують про останні здобутки коледжу і стимулюють колектив до нових вершин. Однією з останніх стала перемога в загальноміському конкурсі «Кращий…» у номінації «Найкращий благоустрій території підприємства, організації, установи»
Своїх студентів коледж зустрів 1 вересня оновлений, охайний. Адже улітку тут проведено ремонти в навчальних корпусах, привабливого вигляду набула прилегла до закладу територія, оновлено його матеріально-технічну базу, придбано сучасне медичне обладнання. Але головне, мабуть, не тільки в цьому. «Наша мрія — щоб кожен випускник коледжу з гордістю міг сказати: «Я – медик, я – українець, я – носій духовного інтелекту гордої великої нації».
Вікторія ТАРАСЮК.
НА ЗНІМКАХ: директор Ковельського медичного коледжу Ігор Холейко; один із корпусів коледжу; в навчальному кабінеті закладу.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар