Цими днями в залі засідань Будинку рад відбулася серпнева конференція педагогічних працівників освіти закладів міста.
Від учасників конференції покладено квіти до пам’ятників Лесі Українці і Тарасу Шевченку.
З доповіддю про результати розвитку загальної середньої та дошкільної освіти у 2011—2012 навчальному році та основні завдання на 2012–2013 навчальний рік виступив начальник управління освіти міськвиконкому Віктор Бичковський, який проаналізував результати розвитку освітньої галузі.
Зазначено, що одним із пріоритетних складових її є дошкільна освіта. Позитивним є те, що цей рік ознаменував нові підходи до визначення провідної ролі у цьому напрямку. Дошкільним вихованням в тринадцяти закладах охоплено три тисячі дітей, що становить 61 відсоток від загальної кількості їх. Звичайно, групи переповнені, адже кількість дитячого населення постійно зростає. Слід зазначити, що проектна потужність дошкільних закладів міста складає 2375 місць, а кількість дітей, які потребують влаштування, становить 5719.
Позитивним є те, що досягнуто збереження і удосконалення у дошкільних навчальних закладах груп компенсуючого типу.
Всього навчаються і отримують необхідну реабілітаційно-корекційну допомогу в 9 спеціальних групах 140 дітей, які одночасно мають можливість покращити стан здоров’я та повністю або частково відновити порушення в розумовому і фізичному розвитку.
Колективи ДНЗ здійснюють значну роботу і щодо виховання дітей, і щодо утримання та удосконалення матеріально-технічної бази. Проте один із напрямків Програми «Розвиток дошкільної освіти м. Ковеля на 2010–2014 р.р. «Оптимізація мережі дошкільних навчальних закладів» за 2012 рік не реалізований у зв’язку із недостатнім фінансуванням. У рамках Програми також передбачено відновлення роботи чотирьох груп, але на даний час жодної з них не відкрито.
Щорічно проводиться аналіз фактичної потреби дошкільних навчальних закладів міста в педагогічних кадрах. 41 вихователь навчається у вищих навчальних закладах, з них 17 поступили вже у цьому році. Таким чином, зазначив виступаючий, можна говорити про позитивні зрушення і питання так званих «нефахівців» у ДНЗ нашого міста.
Педагогічні колективи шукають нестандартні, найбільш ефективні підходи у освітньо-виховному процесі. Одним з таких є організація додаткових освітніх послуг з образотворчого мистецтва, англійської мови, хореографії, гурткової роботи з різних видів прикладного мистецтва, музичної творчості, фізичного та екологічного виховання.
Приділяється належна увага організації харчування дошкільників, що здійснюється згідно з кошторисним призначенням на 2012 рік. З міського бюджету у минулому навчальному році на харчування витрачено понад три мільйони грн., що складає 3,5 грн. на одну дитину. А додаткова батьківська плата становила 6,5 грн. Таким чином середня вартість харчування складає 10,07 грн., що не дало змоги забезпечити виконання натуральних норм харчування.
Постійну увагу в ДНЗ приділяють захисту соціально вразливих категорій вихованців цих закладів. Зокрема, пільгами на харчування користувалося 500 дітей. Це діти-інваліди, діти, які потерпіли внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, сироти, позбавлені батьківського піклування, з малозабезпечених та багатодітних сімей, а також діти, які потребують соціального захисту.
Велика увага, зазначив Віктор Бичковський, приділяється оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів. У місті функціонують 13 закладів загальної середньої освіти, у яких в 2011–2012 навчальному році в 300 класах здобули освіту 7852 учні. Зросла наповнюваність класів з 24,8 у 2008–2009 навчальному році до 26,1 – у попередньому.
З 1 вересня 2011 року у місті організовано роботу 11 секцій Ковельської філії ВОМАН, які відвідували учні із ЗОШ № № 1, 2, 5, 6, 7, 10, а також СШ №3, міської гімназії, НВК № 11, 13. Проведена певна робота наукових осередків: у міській гімназії – «Еврика», у НВК № 11 – «Пошук», у НВК № 13 – «Країна знань». Можна навести ряд інших цікавих заходів, що проводяться у нашому місті.
На підсумковій конференції працівників освітніх закладів виступили міський голова Олег Кіндер, методист ММК Тамара Павлючик, директор міської гімназії Олена Вальчук, заступник директора з навчально-виховної роботи НВК № 11 Руслана Гусак, заступник директора з виховної роботи ЗОШ № 8 Антоніна Цешинська, вихователь-методист ДНЗ № 8 «Казка» Оксана Балаюш, вчитель української мови та літератури ЗОШ № 1 Галина Лисковець.
Участь в конференції взяв і виступив представник управління освіти та науки Волинської облдержадміністрації Віталій Горошко.
Освітяни також отримали почесні відзнаки.
Загалом вчительська конференція пройшла організовано, засвідчила, що колективи загальноосвятніх шкіл, дошкільних навчальних закладів і позашкільних установ Ковеля мають великий творчий потенціал, бажання примножити досягнення у навчально-виховній роботі, зберегти кращі традиції міської освіти. Побажаємо ж їм успіхів у цьому!
Степан СКОКЛЮК.
Залишити коментар