– Петре Петровичу, вирощування лісу, його збереження є нелегкою справою, потребує багато зусиль, аби кожне посаджене деревце не тільки розвивалося, але й було надійно збережене.
– Так, можна сказати, що ліс – це не просто дерева, а цілий біологічний цикл. Тож варто у роботі враховувати не тільки те, як ростуть, скажімо, дуб чи сосна, а й постійно дбати, щоб у лісі були молоді саджанці.
В лісгоспі цього року посаджено сто п’ятдесят нових лісів, що дає підставу стверджувати про повноцінне відтворення зелених насаджень.
Можна багато говорити про те, що лісівники значну увагу приділяють вирощуванню дерев, їх старанність у догляді за ними. Але ліс, що б хто не казав, починається із маленького зернятка, що дає силу дібровам.
– Як у лісгоспі налагоджено вирощування посадкового матеріалу?
– В нас діє повний цикл створення посадкового матеріалу – від збору соснових шишок і до вирощування саджанців. Справа в тому, що більше половини лісу займають соснові насадження. Тому саме цим деревам приділяємо значну увагу.
– Розкажіть, будь ласка, про лісові розсадники, що діють у господарстві.
– Маємо сім лісових розсадників, де вирощуємо чимало майбутніх дерев, різних декоративних кущів. Крім того, розміщуємо і доглядаємо тут саджанці дуба і ялини звичайної. До речі, на окремих площах вирощуємо й Новорічні ялинки, які потім реалізуємо населенню. Виростити із маленького зернятка гарне дерево – це дуже складно й відповідально. Отож, велика шана тим, хто на плантаціях плекає майбутній ліс.
– Мені не раз доводилося бувати у лісовому розсаднику. Захоплювався, звичайно, тим, як бережливо, з увагою доглядають люди кожне маленьке деревце, що тільки піднялося із грунту. Знаю, що у розсадниках вирощують й декоративні дерева, кущі.
– Значну увагу приділяємо вирощуванню саджанців для парків, шкіл, лікарень, приватних садиб. Вирощуємо для посадки тую, ялівець, ялини тощо. За останні роки для озеленення бюджетних організацій виділено понад 20 тисяч саджанців.
– У Вас щороку збільшуються площі лісу, ростуть нові зелені насадження. Чи практикуєте залучення до посадки людей, які допомагають у цій важливій справі?
– Кожного року запрошуємо до цієї справи учнів місцевих шкіл, студентів, а також працівників бюджетних організацій. Скажімо, цього року брали участь у посадці лісу працівники райдержадміністрації, філії ПриватБанку.
– 16 вересня – День працівників лісу. До цієї дати Ви підійшли, мабуть, з непоганими показниками?
– Так, СЛАТ «Тур» не зменшив темпів виробництва. Порівняно з минулим роком на 7 відсотків збільшено обсяг власної продукції. Підприємство займається глибокою переробкою деревини, доглядає за лісом, якого є майже 50 тисяч гектарів. Щороку представляємо свою продукцію на виставці-продажу декоративно-прикладного мистецтва у рамках проведення районного ярмарку. До речі, в цьому році заготовлено понад 650 тонн чорниці, а також 100 тонн грибів.
– У Вашому колективі, як відомо, працює багато досвідчених спеціалістів, вмілих фахівців своєї справи. Назвіть декого з них.
– В Заріччанському лісництві працюють помічник лісничого Анатолій Попіка, водій Леонід Богданович, майстер лісу Сергій Сущ, які сумлінно ставляться до своїх обов’язків.
Непогано трудяться в Голобському лісництві тракторист Віктор Андрощук, майстер лісу Олег Кобильчук, старший майстер лісу Сергій Ткачук.
У Зеленському та Черемошненському лісництвах на доброму рахунку – тракторист Володимир Шворак, майстер лісу Олександр Джала, тракторист Олександр Гіюк та майстер лісу Микола Скорук.
Потрібно відзначити й водія Олександра Демчука, майстра лісу Андрія Чалайдюка та багатьох інших трудівників лісу, які своєю працею примножують здобутки колективу.
Хочу щиро побажати всім, хто вирощує зелені діброви, міцного здоров’я, радості і щастя, гарних успіхів у нелегкій, але такій потрібній для людей справі!
Розмову вів Степан СКОКЛЮК.
Залишити коментар