Як твердить старе прислів’я, найтемніше буває під ліхтарем. Виявляється, що шанс отримання Європейського диплома і закінчення престижного вищого навчального закладу випускниками середніх шкіл Волині – на віддалі «простягнутої руки».
Ще мало хто в Луцьку і Ковелі знає, що за 20 кілометрів від кордону України з Республікою Польща знаходиться вища державна школа, яка пропонує здобуття такої освіти, що гарантує працю в Європейському союзі та в Україні. Цим навчальним закладом є Державна вища професійна школа в місті Холмі.
Приваблюють в ній українських студентів, без сумніву, популярні в усьому світі філологічні та політологічні студії. Одразу за кордоном у Холмі Інститут неофілології тамтешнього навчального закладу пропонує освіту з англістики, американістики, германістики та славістики і міжнародних відносин.
Загальновідомо, що функцію «ключа» до науки, бізнесу і світової політики виконує англійська мова. Знання її дозволяє вільне функціонування в багатьох сферах громадської, освітньої, політичної чи економічної діяльності, а знайомство з нею забезпечують програми освіти з англістики і американістики.
Не варто при цьому забувати, що одним із найбільших торговельних партнерів України є Німеччина. Отже, і знання німецької мови теж має неабияке значення в бізнесі та міжнародних стосунках. Кафедра германістики Інституту неофілології Державної вищої професійної школи в Холмі є гарантом належної лінгвістичної підготовки випускника для використання цієї мови в роботі за професією.
Однак, напевно, найбільшою преференцією для українського студента став би курс славістики в Холмі. Програма його вивчається двома мовами – російською, як головною мовою спеціальності, та українською, як доповнюючою.
Не лише лінгвістичні знання при цьому головне, а, насамперед, професійна підготовка випускника до праці в митній службі чи в обслуговуванні транскордонного руху між країнами Європейського Союзу та Східною Європою, в тому числі – Україною.
Подібну спеціалізацію і підготовку до роботи в митній службі та обслуговуванні транскордонного руху пропонує й кафедра міжнародних відносин Державної вищої професійної школи в Холмі. Різниця полягає, однак, в тому, що курс славістики вивчається російською та українською мовами, а курс політології – польською. Тим не менше, перевагою цієї кафедри є широкий вибір інших спеціальностей.
Вказуючи на переваги, необхідно підкреслити, що важливим є сам факт навчання в Холмі, де названі тут професії та пропоновані Інститутом неофілології курси навчання, нічим не відрізняються від тих, що їх надають інші навчальні заклади в Польщі та Європі, дотримуючись стандартів Європейського Союзу.
Означає це, що випускник Холмського інституту неофілології, незалежно від того, чи він вивчав англістику, американістику, германістику або славістику, відповідно до міжнародних стандартів отримує визнаваний в Європі та інших континентах диплом, який дає право на здобуття звання магістра або доктора.
Цим не вичерпуються переваги навчання за кордоном. Слід підкреслити й економічні аспекти у здобутті вищої освіти в Холмській державній професійній школі. Студент, отримуючи такий самий диплом, який видають інші вищі навчальні заклади Польщі, оплачує за навчання вдвічі або й втричі менше, аніж в тому разі, коли б навчався в інших містах Польщі.
Холм знаходиться близько до Луцька, а ще ближче – до Ковеля. Кожна молода людина з цих міст, інших районів Волині може особисто пересвідчитись у дружній атмосфері стосунків, які панують в Холмському Інституті неофілології, що розташований на вулиці Войславіцькій, 8 «б», де поруч з польськими студентами зустріне чисельну групу студентів з України.
Анджей ВАВРИНЮК, влас. кор. газети «Вісті Ковельщини» в Республіці Польща.
Залишити коментар