Школа – це вічне, це дитинство, яке завжди крокує поруч з тобою, не пускаючи на поріг старість.
Цей вислів розміщений на чільному місті в шкільному музеї комунального закладу НВК «ЗОШ №11-ліцей» міста Ковеля.
Справді: школа – це вічна молодість. Тим більше, коли їй всього 30 років. Саме 30-річний ювілей святкує Ковельська одинадцята школа, яка тепер є школою-ліцеєм.
Тисячі дітей тут вчилися дружити, поважати інших, любити свою країну і свого ближнього. Сьогодні школа – іменинниця.
А починалося все у вересні 1982 року. Саме тоді в новому мікрорайоні біля заводу «Ковельсільмаш» відкрилась нова сучасна школа на 1176 місць. Будівельники «Ковельпромбуду» здали її заздалегідь, до початку нового навчального року.
В коридорах, кабінетах і класах ще пахло свіжою фарбою. Школа (завдяки шефству машзаводу) була укомплектована всім необхідним – починаючи від меблів і закінчуючи технічними засобами у новообладнаних кабінетах.
Очолив школу молодий, енергійний директор Б. П. Клімчук, який, власне, керував і її будівництвом. За парти 1 вересня 1982 року в школі сіли 900 дітей, які стали повноправними господарями новобудови. Повели їх у Країну знань 49 педагогів.
Серед них – Гончарук З. А., Заленка Г. І., Максимук З. І., Сидорська Г. С., Тищенко Р. Ф., Шушмарук В. М., Юрчик Л. М. та багато інших, які тепер на заслуженому відпочинку. Нині в навчальному закладі й дотепер працює близько 20 педагогів, які починали творити історію школи №11.
Це – знані всіма Заслужений вчитель України С. І. Кравчук, заступник директора з навчально-виховної роботи А. А. Вознюк, вчителі Тарасюк О. І., Дідик Л. Ю., Мартинюк Л. А., Шеремета Н. О., Дячук Г. В., Шеремета В. М., Джигун М. П., Потішук Г. П., Шевченко Л. В., Михалевич С. О. та інші.
Ішли роки. Школа міцно ставала на ноги, завоювала передові позиції в освіті міста та області.
Під керівництвом Клімчука Б. П. вона неодноразово виходила переможцем соцзмагання, нагороджувалась Перехідним червоним прапором облвиконкому. Вмів директор творчо працювати сам і запалювати іскру творчості у серцях інших.
Педагогічний колектив школи тісно співпрацював з надійними шефами – керівниками і колективом заводу сільськогосподарських машин та батьківською громадою селища машинобудівників.
В школі проводили семінари, на яких педагоги ділилися своїм досвідом із колегами інших шкіл міста та області. Педагоги закладу і самі вчилися: у великих педагогів сучасності Ш. Амонашвілі, В. Сухомлинського, О. Захаренка та інших.
Починання Клімчука Б. П. продовжили директори Ісюк В. П., Максим’юк О. В., Сидорук Г. О. Школа працює стабільно, згуртовуються та здружуються учнівський і вчительський колективи. Навчальний заклад переживає не одну освітню реформу, педагогічний колектив працює творчо, з вогником.
В 2004 році ЗОШ №11 було реорганізовано в навчально-виховний комплекс, а нині – це НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №11-ліцей».
Адміністрація закладу завжди намагалася тримати руку на пульсі часу. Одними із перших в місті розпочали профілізацію старшої школи. Ліцейні класи фізико-математичного напрямку були відкриті у 2004 році. У 2006 році в навчальному закладі запрацювало учнівське наукове товариство «Пошук». Учні почали займатися науково-дослідницькою роботою під керівництвом досвідчених педагогів Чирук Н. Я., Кольбіхіна В. І., Кравчук С. І.
Загальновідомо, що творчого учня може виростити тільки творчий вчитель. Сьогодні в закладі із 84 педагогів – 50 вчителі вищої категорії, 16 – мають звання «вчитель-методист», 16 – «старший вчитель», 1 – Заслужений вчитель України, 9 – нагороджено знаком «Відмінник освіти».
Справжніми майстрами своєї справи є досвідчені вчителі: Копанчук Г. М., Дудчик Н. М., Круцкевич Т. П., Бешта Н. Я., Прокопчук Г. В., Кольбіхін В. І., Оксенюк О. П., Горькава Г. Д., Чирук Н. Я., Дудчик Л. С. Не поступаються їм професіоналізмом, знаннями дитячої психології Грабовець О. Л., Сухомлін О. Х., Возняк О. А., Горькава Н. О.
Працюють з «вогником», наполегливо оволодівають науку вчительської професії молоді колеги: Жук Р. Г., Кужель Л. М., Михайлюк А. П., Демчина О. С., гарно «вписались» в колектив новопризначені вчителі: Сорока І. В., Герасимчук Л. О.
Педагоги НВК № 11 наполегливо працюють над самоосвітою, беруть участь в професійних конкурсах «Вчитель року», стають лауреатами та призерами міських та обласних етапів конкурсів. Команда учнів закладу традиційно – серед кращих за результатами участі в ІІ турі предметних олімпіад.
Школа дала крила багатьом нашим молодим колегам, які сьогодні працюють поруч із своїми вчителями: Гусак Р. А., Жук Р. Г., Кучук Н. П., Степанець А. Г,. Михайлюк А. П., Никонюк С. В., Філіпчук О. М., Терещук І. П., Максимчук Л. В., Форсюк В. В., Сметюх А. М.
Траєкторію життя визначає кожна людина індивідуально. Хтось із випускників отримав вчительську професію і повернувся в школу, когось доля закинула далеко від рідної домівки. Це стосується і тих педагогів, які міцно ставали на «крило», здобували знання і досвід в ЗОШ №11, а тепер вони – знані в місті та за його межами керівники та відомі люди краю.
До них належать Власюк Г. І. – директор спеціалізованої школи №3, Вальчук О. І. – директор міської гімназії, Горик Н. П. – волинська поетеса, викладач Луцького педагогічного коледжу, Прилепа Н. П. – заступник директора НВК №13, педагоги: Барановська Л. М., Мазурик Т. О., Дружинович В. П., Ростун В. І.
Школа живе повнокровним, змістовним, творчим життям, в якому досить велику роль відіграє учнівське самоврядування: на базі початкової школи – це «Зоряна країна», на базі 5-11 класів – «Учнівська республіка» із власним парламентом і президентом. Школа має гарні традиції, зокрема, день учнівського самоврядування, день туризму, свято іменин школи, посвята в ліцеїсти, свято талантів та інші.
Останні п’ять років налагоджена тісна співпраця із ліцеєм ім. П. Оссолінського із м. Бжега Дольного (Республіка Польща). Кожного року відбувається обмін делегаціями дітей та педагогів в рамках різних проектів між нашими навчальними закладами. І в даний час делегація наших дітей і вчителів перебуває в Польщі.
Співпраця досить цікава для дітей – в нашому навчальному закладі вивчається російська та польська мови. Діти мають можливість вдосконалювати свої мовні навики, проживаючи в польських сім’ях. В польському ліцеї вивчають російську мову, тож, коли польські діти приїздять до нас, – вони мають можливість також вдосконалювати російську мову. Англійську вивчають і в Польщі, і у нашій школі, тож спілкуються діти й на англійській мові.
Програма 10-денного перебування делегацій завжди ретельно продумується, щоб дітям було цікаво.
Завдяки тісній співпраці вчительського, учнівського, батьківського колективів школа за останні роки оновилась: кабінети та класні кімнати гарно оформлені, сучасні, оснащуються мультимедійною апаратурою.
Громада селища машинобудівників підтримує адміністрацію, педагогів в усіх починаннях, за що ми щиро вдячні всім без винятку класним батьківським колективам. Голова ради школи Семерей С. І. – директор Волинської філії радіомовлення, радіозв’язку s телебачення та очолюваний ним колектив дуже часто сприяють у вирішенні нагальних шкільних питань.
Суттєвою є підтримка навчального закладу її першим директором, нині головою Волинської облдержадміністрації Клімчуком Б. П. Так, за минулі два роки за його сприяння замінено всі вікна в актовій та спортивній залах, коридорах ІV поверху на енергозберігаючі та споруджено новий дах на будівлі школи.
З червня 2012 року адміністрація школи співпрацює із депутатом обласної ради Івахівим С. П., який вирішив питання заміни 23 вікон в кабінетах закладу, які потребували ремонту. Кабінети-переможці міського конкурсу в окремих номінаціях (зокрема, історії, учнівського самоврядування) за підтримки Івахіва С. П. отримали проектори з екранами, ноутбуки, телевізори, вчителі фізичної культури – м’ячі та інший спортивний інвентар для спортивної зали. За кошти благодійного фонду «Патріот Волині» завершується реконструкція шкільної актової зали.
Отож, комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11-ліцей» міста Ковеля впевнено крокує до нових вершин і сміливо дивиться у майбутнє.
Від щирого серця кажу: «З ювілеєм тебе, рідна школо!». Щастя тобі у всьому і завжди, примножуй свої традиції, радій новим успіхам. Будь завжди щасливою царством юності!».
Галина СИДОРУК,
директор комунального закладу НВК» «ЗОШ №11-ліцей» м. Ковеля.
НА ЗНІМКАХ: міський навчальний заклад-ювіляр; в його оновлених приміщеннях.
Фото з архіву автора.
Залишити коментар