28 вересня ц. р. відбулася двадцята сесія районної ради.
На початку сесійного засідання голова районної ради Петро Якубук повідомив про кадрові зміни, які відбулися у міжсесійний період в місцевих органах влади. Зокрема, на посаду начальника Ковельського міськрайонного управління юстиції призначено Миколу Ковальчука; Доротищенським сільським головою на позачергових виборах, що відбулися 9 вересня ц. р., обрано Валерія Галашу.
Було також повідомлено про створення в районній раді «Міжфракційного об’єднання патріотичних сил «Наша Україна», до складу якого увійшли дві депутатські фракції: Української народної партії та «Наша Україна». Головою новоствореного об’єднання обрано Ігоря Верчука.
Запитання виникли стосовно оголошення про створення ще одного міжфракційного об’єднання «Об’єднана опозиція «ВО «Батьківщина». Зокрема, голова регламентної комісії Юрій Поліщук зауважив, що незрозуміло, яке це об’єднання, коли до його складу входить лише частина депутатів з однойменної фракції. Однак згодом ситуацію дещо прояснив депутат Анатолій Ковальчук (фракція «Фронт Змін»), котрий довів до відома депутатського корпусу інформацію про те, що на зборах фракції «Фронт Змін» розглядалось питання про її входження до вищезгаданого міжфракційного об’єднання.
Після формування порядку денного сесії були оголошені депутатські запити та запитання.
Віктор Лук’янчук (фракція «ВО «Батьківщина») оголосив депутатські запити та звернення до виконуючого обов’язки голови райдержадміністрації Б. Андріюка та голови районної ради П. Якубука, що стосуються кадрового забезпечення ФАПу в с. Кашівці, виділення коштів на реконструкцію приміщення сільського клубу в с. Вороні, а також матеріальної допомоги на лікування для окремих мешканців Ковельського району.
Анатолій Ковальчук (фракція «Фронт Змін») у своєму запитанні звернув увагу на зміни до рішення про районний бюджет на 2012 рік, які були внесені на минулій сесії районної ради, щодо введення нових штатних одиниць — соціальних працівників у Ковельському районі та попросив поінформувати з приводу цього.
Як повідомив начальник районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юрій Мацан, на сьогодні посади соцпрацівників займають 28 осіб. Нині ними проводиться робота щодо виявлення сімей, які опинились в складних сімейних обставинах, надання їм допомоги та різного роду послуг. Станом на 20 вересня 2012 року виявлено 36 нових сімей, які входять до цієї категорії.
Ольга Рудик (фракція «ВО «Батьківщина») внесла запит Ковельському міжрайонному прокурору В. Лопосі, у якому попросила дати правову оцінку діям працівників міліції стосовно окремих жителів с. Любитова, у яких вони придбали посвідчення тракториста.
Микола Рибак (фракція «ВО «Батьківщина») озвучив депутатський запит голові райдержадміністрації І. Смітюху, у якому просив звернутись до Волинської облдержадміністрації з проханням включити у Програму «Шкільний автобус» пункт, в якому передбачалася б компенсація батькам, котрі власними коштами підвозять дітей до місця їхнього навчання.
З наступним запитом депутат звернувся до заступника голови райдержадміністрації А. Мигулі, якого попросив посприяти у проведенні ремонту сільського клубу в с. Ситовичах.
Микола Рибак також цікавився тим, чи відповідними службами були вжиті заходи стосовно підтвердження або спростування інформації про наявність ГМО в картоплі сорту «Беллароза», яку він просив надати для опублікування в міськрайонній газеті «Вісті Ковельщини» на минулій сесії районної ради.
З приводу цього перший заступник голови райдержадміністрації Борис Андріюк повідомив про те, що даний запит було спрямовано у Волинський інститут агропромислового виробництва. Проте, як виявилось, проводити пов’язані з цим лабораторні дослідження немає потреби, адже картопля цього сорту занесена до реєстру і на території Волинської області немає офіційного підтвердження наявності в ній ГМО.
Юрій Поліщук (фракція «ВО «Свобода») у своєму зверненні порушив питання щодо відкриття додаткової групи в дошкільному навчальному закладі с. Вербки.
Як виявилось, до депутата звернулися представники батьківської громадськості Вербської ЗОШ з проханням не відкривати додаткову групу в цьому ДНЗ за рахунок шкільних приміщень, адже у зв’язку з їх зменшенням неможливо буде забезпечити учнів середньої ланки однозмінним навчанням.
Приступивши до розгляду питань порядку денного, депутати внесли зміни до районного бюджету на 2012 рік. Інформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Тетяна Марчук.
Приймаючи зміни до районного бюджету, депутати врахували пропозиції профільної комісії райради, зокрема, що стосуються рішення Дубівської сільської ради від 21 вересня 2012 року «Про внесення змін до рішення сільської ради від 11 січня 2012 року, № 13/2 «Про сільський бюджет на 2012 рік», згідно з яким районному бюджету виділено іншу субвенцію в сумі 55529,45 грн. а саме: для відділу освіти райдержадміністрації на придбання вікон, дверей, кухонного приладдя, холодильника в Дубівській ЗОШ та для районного відділу культури і туризму – на поточний ремонт бібліотеки-клубу с. Бахова, а також пропозицію В. Лук’янчука (фракція «ВО «Батьківщина») щодо виділення коштів на ремонтні роботи в школі с. Озерного.
Депутати заслухали інформацію про стан законності та заходи щодо її зменшення за перше півріччя 2012 року, з якою виступила заступник Ковельського міжрайонного прокурора Наталія Ткачук. Їй було поставлено ряд запитань.
Зокрема, Лідія Козуля (фракція «Українська народна партія») цікавилась, яким чином правоохоронними органами проводиться перевірка фактів, пов’язаних з підкупом виборців кандидатами в народні депутати під час передвиборної кампанії, що, за її словами, відбувається «під прикриттям» благодійних фондів. Як повідомила доповідач, згідно з чинним законодавством органам прокуратури забороняється втручання у виборчий процес. Однак працівники прокуратури уповноважені реєструвати факти, які містять ознаки кримінально карної діяльності, зокрема, що стосуються порушень виборчого процесу. Станом на 28 вересня ц. р. у Ковельській міжрайонній прокуратурі таких заяв не було зареєстровано.
Ольга Рудик (фракція «ВО «Батьківщина») цікавилась кількістю нерозкритих злочинів, які були скоєні у Ковельському районі протягом цього року. Н. Ткачук зазначила, що внаслідок вжитих у взаємодії з правоохоронними органами заходів спостерігається стала тенденція до уповільнення темпів зростання злочинності. Так, станом на 1 липня 2012 року кількість злочинів зменшилась з 348 до 339, не вчинялися вбивства, бандитизм, зґвалтування, вимагання, не виявлено фактів торгівлі людьми.
Аналізуючи стан злочинності на території району впродовж нинішнього року, можна бачити, що відбувся спад злочинності на три відсотки. Зокрема, в населених пунктах Ковельщини впродовж першого півріччя 2012 року вчинено 108 злочинів проти 111-ти, вчинених за аналогічний період минулого року.
На початку другого півріччя цього року не вчинялося умисних вбивств, зменшилась кількість злочинів проти власності, в тому числі крадіжок та шахрайств, злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів.
Разом з тим, в результаті послаблення профілактичної роботи працівниками Ковельського МВ УМВС України у Волинській області зросла кількість грабежів, розбійних нападів, тяжких тілесних ушкоджень. Також збільшилась кількість злочинів, вчинених у громадських місцях, раніше судимими особами та особами, які перебували в стані алкогольного сп’яніння. Залишаються нерозкритими 3666 кримінальних справ.
Свої пропозиції та думки під час обговорення цього питання висловили Віктор Лук’янчук (фракція «ВО «Батьківщина»), Ігор Верчук (фракція «Українська народна партія»), Сергій Повар (фракція «ВО «Батьківщина»).
Працюючи за порядком денним, депутати затвердили районну цільову соціальну Програму забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і осіб з їх числа, на 2012-2016 роки, Програму розвитку архівної справи в Ковельському районі на 2012-2014 роки, а також Порядок надання і використання коштів районного бюджету на реалізацію цих програм.
Далі депутати в режимі запитань-відповідей розглянули інформацію заступника голови райдержадміністрації-начальника управління агропромислового розвитку Валерія Потапчука «Про підготовку та хід проведення комплексу осінньо-польових робіт в Ковельському районі». На його адресу прозвучало ряд запитань від Миколи Рибака (фракція «ВО «Батьківщина»), Валерія Миронюка (фракція «Партія регіонів»), Лідії Козулі (фракція «Українська народна партія»), Ольги Рудик (фракція «ВО «Батьківщина»), Віктора Лук’янчука (фракція «ВО «Батьківщина»), Ігоря Верчука (фракція «Українська народна партія») та ін. У своїх запитаннях та виступах вони, зокрема, порушили проблеми ціноутворення на сільськогосподарську продукцію, цікавились вирішенням питань на ринку молока та молочних продуктів.
Віктор Лук’янчук (фракція «ВО «Батьківщина») у своєму виступі зупинився на стані розрахунків з сільгосптоваровиробниками за здане ними молоко. Він запропонував зобов’язати начальника управління агропромислового розвитку В. Потапчука, голову районної ради П. Якубука надати інформацію про те, чому були випадки, коли молокопереробні підприємства затримували виплату розрахункових коштів за здане їм молоко та чи нестимуть вони за це якусь відповідальність. Депутати підтримали пропозицію колеги.
Після обговорення даний проект рішення народні обранці прийняли в цілому.
Інформуючи про виконання районної Програми щодо посилення профілактичного впливу і протидії проявам пияцтва та алкоголізму серед населення Ковельського району на 2009-2012 роки, директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді райдержадміністрації Юрій Мацан, зокрема, повідомив про те, що спільно із службою у справах дітей, кримінальною міліцією у справах дітей у вечірній час проведено 17 рейдів-перевірок з дотримання раціонального проведення дозвілля дітей та молоді в районі, перевірці графіків роботи закладів культури та торгівлі, а також законності продажу спиртного та тютюнових виробів неповнолітнім.
Постійно проводиться профілактична робота з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах з метою недопущення насильства та жорстокого поводження в сім’ї, неналежного виховання дітей та зловживання алкогольними напоями.
Крім того, проводиться профілактична робота з метою недопущення рецидивної злочинності та попередження поширення наркоманії, алкоголю, інфекційних хвороб, які передаються статевим шляхом та ВІЛ/СНІДу серед молодих осіб, звільнених з місць позбавлення волі та засуджених до покарань, що не пов’язані з позбавленням волі.
Відповідаючи на запитання депутатів, заступник начальника Ковельського МВ УМВС України у Волинській області-начальник міліції з громадської безпеки Сергій Дулиш, котрий взяв участь у сесії, зауважив, що низький соціальний захист, відсутність добре оплачуваної роботи, низький культурно-освітній рівень виховання молоді та незадовільна спортивно-масова робота в районі призводять до спивання населення.
Великою проблемою сьогодні є так звані «точки» збуту самогону та розведеного спирту, які функціонують і вдень, і в нічний час, провокуючи любителів оковитої на зловживання цим продуктом.
Працівники міліції в межах наданих їм повноважень протистоять порушенням чинного законодавства у сфері незаконної реалізації підакцизних товарові, зокрема, алкогольних.
На сьогодні за виготовлення, зберігання та придбання самогону чи фальсифікованих спиртних напоїв до адміністративної відповідальності притягнуто 489 осіб проти 357-ми в 2011 році.
В ході проведених рейдів-перевірок розважальних закладів та місць дозвілля молоді виявлено 12 фактів продажу неповнолітнім спиртних напоїв та пива. Всім підприємцям винесено попередження про позбавлення ліцензій в разі повторного виявлення порушень чинного законодавства.
Ситуацію ускладнює й те, що, як зазначив С. Дулиш, вирішенням цієї проблеми належним чином не займаються сільські та селищні голови.
Голова постійної комісії з питань розвитку суб’єктів підприємництва, торгівлі та побуту, інвестиційної та інтеграційної діяльності, зовнішньоекономічних зв’язків району, депутат районної ради Андрій Броїло (фракція «Українська народна партія») зауважив правоохоронцю, що до підприємців, які вчиняють правопорушення щодо продажу спиртогорілчаних виробів неповнолітнім, треба застосовувати таку санкцію, як позбавлення ліцензії на торгівлю алкоголем.
Внісши доповнення та рекомендації до даного проекту рішення, районна рада вирішила інформацію директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ю. Мацана взяти до відома.
Після цього депутати проаналізували стан готовності господарств та організацій району до роботи в осінньо-зимовий період, взяли до відома інформації про хід виконання ряду Програм, які були затверджені на минулих сесіях районної ради, — Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Ковельського району на 2011-2014 роки, Програми раціонального використання та охорони земель у Ковельському районі на 2010-2015 роки, Програми соціального захисту населення Ковельського району на 2011-2014 роки, районної цільової Програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» в 2012 році.
На сесії прийнято Звернення Ковельської районної ради до Віце-прем’єр-міністра—Міністра інфраструктури України Колеснікова Б. В. щодо капітального ремонту автомобільного мосту через річку Турію в с. Заріччі Ковельського району, розглянули й інші питання порядку денного.
Ряд актуальних проблем порушили депутати районної ради у «Різному».
Вікторія ТАРАСЮК.
ЗВЕРНЕННЯ
Ковельської районної ради до Віце-прем’єр-міністра – Міністра інфраструктури Україна Колеснікова Бориса Вікторовича щодо капітального ремонту автомобільного мосту через річку Турію в с. Заріччі Ковельського району.
Шановний Борисе Вікторовичу! Ми, депутати Ковельської районної ради, занепокоєні з приводу технічного стану автомобільного мосту через річку Турію Ковельського району на КМ 59+700 на автомобільній дорозі Т 0311 від автодороги Р-14 - Седлище - Камінь -Каширський - Ковель до автодороги М-19 Колодяжне - Локачі - Горохів до автодороги Н-17.
За час експлуатації автомобільний міст не ремонтувався, не проводилась його реконструкція, і на сьогоднішній день він знаходиться у вкрай незадовільному, небезпечному та аварійному стані і потребує негайного капітального ремонту. Щоденно по цій автодорозі через вищезгаданий міст проходить в одному напрямку 57 автобусів, що здійснюють регулярні пасажирські перевезення, а також значна кількість легкових та великовантажних автомобілів.
Зволікання з ремонтом мосту загрожує безпеці руху на вказаному відрізку шляху.
Зважаючи на вищевикладене, просимо Вас вжити управлінських заходів щодо вирішення питання експертної оцінки та капітального ремонту автомобільного мосту через річку Турію с. Заріччя Ковельського району, тим самим унеможлививши виникнення аварійної ситуації на вищезазначеній автодорозі.
Ухвалене рішенням районної ради від 28 вересня 2012 року, №20/18.
Залишити коментар