Тема працевлаштування молоді є дуже актуальною. Щорічно на ринок праці виходить велика кількість випускників шкіл, професійно-технічних та вищих навчальних закладів. Юнакам і дівчатам після закінчення навчання, як правило, дуже тяжко влаштуватися на роботу.
Саме тому 25 жовтня ц. р. для вирішення нагальних проблем молодіжного ринку праці у приміщенні Ковельського міськрайонного центру зайнятості відбулася зустріч за «круглим столом» на тему: «Працевлаштування молоді на засадах соціального партнерства». В ході зустрічі йшлося про причини молодіжного безробіття, ефективні шляхи підвищення рівня зайнятості молодих осіб, необхідність координації зусиль всіх дотичних сторін соціального діалогу.
У засіданні «круглого столу» взяли участь представники Ковельської райдержадміністрації, відділів освіти міста та району, Територіальної державної інспекції праці, Ковельської міжрайонної прокуратури, Центру соціальної служби у справах сім’ї, дітей та молоді, управління праці та соціального захисту населення міста та району, Ковельського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції Управління Державної пенітенціарної служби України у Волинській області, Ковельського промислово-економічного коледжу, професійно-технічного училища №5.
Присутніми були також представники роботодавців – провідних підприємств міста Ковеля та Ковельського району: ТОВ «Ковальсько-пресове підприємство», ТОВ «Волинь-Кальвіс», ПАТ «Ковельсільмаш», ТзОВ «К.П.Верес», ТзОВ «Укрдорс».
Вступне слово виголосив заступник голови Ковельської РДА Андрій Мигуля, який наголосив, що працевлаштування молоді є гострою проблемою сьогодення. Саме молоде покоління – це потенціал, на який спиратиметься держава у майбутньому, а тому необхідно докладати максимум зусиль для всебічного розвитку кожної молодої людини.
Директор центру зайнятості Олена Комісарук-Марчак, представивши учасників заходу і ознайомивши з переліком питань для обговорення, вона озвучила результати спільної роботи служби зайнятості та роботодавців за 9 місяців поточного року в напрямку працевлаштування та проведення профорієнтаційної роботи з молоддю.
За даними міськрайонної служби зайнятості, з початку 2012 року на обліку перебувало 3257 молодих людей у віці до 35 років (59,4% всього зареєстрованого ринку праці). Серед молоді, що звернулася в службу зайнятості, 272 – випускники ВНЗ, 159 – професійно-технічних училищ і 76 – загальноосвітніх шкіл. За сприяння служби зайнятості протягом січня-вересня поточного року працевлаштовано 1495 молодих осіб віком до 35 років, що складає 60,3% від загального числа працевлаштованих.
На підтримку молодих людей в період професійного становлення і пошуку роботи і спрямовано основні заходи активної політики зайнятості. Це – і професійна підготовка, працевлаштування на заброньовані робочі місця, і професійна орієнтація молоді. Та й прийняття нового Закону України «Про зайнятість населення» розширить в майбутньому конкурентоспроможність молоді. Планується запровадити стажування студентів ВНЗ та ПТУ терміном до 6 місяців та державну підтримку молодих працівників, залучених до роботи у селах та селищах.
Про особливості роботи зі студентською молоддю та про діяльність студентського центру технобізнесу детально розповіла заступник директора Ковельського промислово-економічного коледжу Олена Шульган. Пані Олена зауважила, що спеціалістами центру зайнятості постійно проводяться групові профконсультації, тренінги, «круглі столи», «ярмарки кар’єри» із залученням роботодавців міста та району. Загалом проведено 12 заходів за участю 389 студентів.
Разом з цим спостерігається зниження авторитету робітничих професій, які сьогодні асоціюються у молоді лише з важкими, низькооплачуваними роботами. Проте, цьогорічні випускники, які мають дипломи економістів, фінансистів, ризикують стати клієнтами центрів зайнятості, бо підходящої роботи для них може не знайтись.
Основні напрацювання в напрямку проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед молоді соціальними працівниками повідомила головний спеціаліст Центру соціальної служби у справах сім’ї, дітей та молоді Тетяна Поремчук.
В заході взяла участь прокурор Ковельської міжрайонної прокуратури Інна Маковецька, яка закликала представників роботодавців до 100% легалізації найманих працівників, сприяння зайнятості молодих осіб, в тому числі неповнолітніх в частині бронювання для них робочих місць.
Своє бачення у вирішенні питань молодіжного безробіття і безпосередньо проекту «Покращення професійного рівня, соціальної адаптації та рівня зайнятості волинської молоді» запропонували фахівці з Волинського інституту права, що прибули з міста Луцька. Петро Лавренюк, президент Волинського інституту підтримки та розвитку соціальних ініціатив, детально розповів про суть інновацій у сфері працевлаштування молоді, що викликало в учасників неабиякий інтерес та жваву дискусію. Такий системний підхід дозволить надати молодим людям всебічну своєчасну та кваліфіковану допомогу для прийняття виважених рішень, які стосуються вибору майбутньої професії, планування власної кар’єри та працевлаштування.
В процесі засідання всі учасники мали змогу висловити свою думку чи зробити зауваження.
Завершився “круглий стіл“ підбиттям підсумків отриманих результатів і обговоренням нових запропонованих шляхів сприяння зайнятості молоді. Зокрема, рекомендовано продовжити практику презентацій підприємств, установ, організацій, проведення «ярмарків вакансій» за галузевими ознаками, забезпечити всебічне інформування роботодавців у підборі необхідних спеціалістів з числа випускників, працевлаштування їх з використання державної підтримки.
Проведення заходу на такому рівні показало, що лише в багатосторонньому діалозі ймовірне народження нових ідей, задумів та програм реалізації забезпечення молоді гідною працею.
Працевлаштування молоді – справа нелегка, але можлива тільки спільними зусиллями влади, роботодавців та профспілок.
Вл. інф.
НА ЗНІМКУ: під час засідання «круглого столу».
Фото з архіву центру зайнятості.
Залишити коментар