Знайома з діяльністю нашого ковельського Товариства Червоного Хреста давно. Спільна робота по наданню різної допомоги ветеранам війни, хворим, одиноким зблизила нас із його головою Л. Стахорською та її дружним, знаючим колективом. Ніколи ніякої відмови в допомозі, шукали можливість, де взяти інвалідний візок чи підібрати гуманітарну допомогу, взагалі вирішити низку соціально-побутових проблем людям старшого віку.
Саме зараз робота Товариства Червоного Хреста стала надзвичайно потрібною.
"Країна наша перебуває у стані війни, працівники товариства, наш актив, волонтери, – говорить Л. С. Стахорська, – надають допомогу тим людям, яких війна погнала від їх зруйнованих міст, сіл, зруйнованих нажитих, обжитих домівок. Це один напрямок роботи, а головне – допомога армії".
Із початком війни майже щодня проводиться робота з населенням щодо надання першої домедичної допомоги. За цю ділянку відповідають Руслана Голубчук та Інна Михайлова.
За видачу продуктів довгострокового зберігання відповідає Надія Орлова, Світлана Карпук – за роздачу дитячого харчування, військового спорядження для військових; засобів гігієни, товарів першої необхідності – Марина Козакова; за логістику (зв'язки з перевізниками, закордонними поставками гуманітарної допомоги) – Ганна Шуляр. Такий розподіл полегшує роботу, тому що продуктів, різної гуманітарної допомоги дуже багато, людей, котрі потребують допомогу, і ті, що діляться своїм і приносять продукти, одяг, постіль теж багато. Тому на підтримку основним працівникам працює великий загін волонтерів, котрі працюють над розвантаженням машин, сортуванні речей, продуктів, працюють також психологи, допомога яких дуже потрібна, особливо дітям.
Допомога надходить із Польщі, Німеччини, Швеції, все це дуже потрібно нині як для військових, так і для цивільних людей. Тому що в товаристві не призупиняються роботи по наданню допомоги малозабезпеченим хворим, нашим жителям, котрі завжди були під опікою працівників Червоного Хреста.
На особливому рахунку робота з медичними препаратами, які також приходять як гуманітарна допомога з країн Європи. За цю ділянку роботи відповідає Валентина Канашкова. В її обов'язки входить провести переклад препарату і написати його на кожній упаковці, розприділити, кому і скільки потрібно, сформувати аптечки.
Ось в цій злагодженій роботі і є “арбітром” Л. С. Стахорська. Людмила Севастянівна підтримує зв'язки з військовими частинами. Розприділяє, завантажує машини з гуманітарною допомогою. І нашу допомогу радо зустрічають в Миколаєві, Харкові, Житомирі, Чернігові, Києві.
І все це врівноважено, із знанням справи, спокійно і головне, як сама говорить - "доставити вчасно", щоб митниця не затримувала вантажі теж клопіт турботливої Людмили Севастянівни. Бо сама завжди переймається болями людських страждань, бо і "собі болить".
Добре налагоджена робота завдяки тісній співпраці, розумінню, підтримці місцевої влади.
"Я дякую за підтримку, – ділиться Л. Стахорська, – голові військової державної адміністрації Ользі Черен, міському голові Ігорю Чайці, його заступнику Наталії Маленицькій, секретарю міської ради Оксані Багновій, генеральному директору Ковельського МТМО Валентину Вітру, працівникам військкомату".
З роботою волонтерів від Червоного Хреста я познайомилась на залізничному вокзалі, приїхавши до Ковеля. Коли виходила з поїзда, мені подав руку чемний хлопчина, допоміг дійти. На моє запитання: “Хто ви?” почула відповідь: "Волонтер від Червоного Хреста". Далі я була приємно вражена, як зустрічали пасажирів і супроводжували до вокзалу. Стояла, заворожено слухаючи схвальні відгуки тих, хто приїхав до Ковеля, рятуючись від війни. Подзвонила Л. Стахорській, аби поділитись побаченим. На що почула відповідь: "А це наші волонтери так працюють. В їх обов'язки входить зустріти, нагодувати, надати допомогу (працює санпост, де поміряють тиск, нададуть першу необхідну допомогу), організувати відпочинок при потребі мамам з дітьми (працює кімната матері і дитини), де є одяг, різне дитяче харчування. "Тією роботою керує наш волонтер, дуже відповідальна людина Сергій Панасюк, – радо повідомила Любов Севастянівна. – Ми вдячні за допомогу начальнику вокзалу Василю Сілівончику, який багато допомагає волонтерам, сприяє виконанню їх обов'язків – це і надання приміщення, транспорту, розміщенню людей".
Багато переселенців їдуть далі до Польщі, Німеччини, а тих, хто залишається в місті Ковелі, оточують увагою волонтери. Вони супроводжують їх до місця подальшого перебування. Дехто їде до знайомих, інших забирають просто жителі міста, а інших розселяють в школах, релігійних закладах. Освітяни оточують приїжджих теплом, увагою, організовують відпочинок, знайомлять з містом.
"Ми вдячні освітянам за допомогу, – говорить Л. Стахорська, – особливо В. В. Бичковському, С. С. Верчук. Коли переселенці зареєструвались і отримали довідку переселенця, вони у волонтерських центрах отримують необхідну гуманітарну допомогу. І ми радо зустрічаємо в приміщенні Червоного Хреста, аби оточити їх увагою, теплом, пригостити чаєм, пиріжком і надати допомогу, аби зменшити, притупити людський біль, допомогти вижити в тій складній, нелегкій ситуації, що її породила війна".
Я побувала в приміщенні товариства, практично, про щось поговорити було неможливо. То забігали військові, то вирішували проблеми водії, бо комусь не вистачило посвідчення, а когось не встигали завантажити. А люди (приїжджі) підходили і підходили. Працівники, як я відзначила, знали чітко свої обов'язки, працювали злагоджено, дуже уважно ставились до переселенців, пропонували, радили, допомагали. Я послухала мову двох жінок з Маріуполя, які, виходячи, сказали: "Какие отзывчивые здесь люди". Інша додала: "И добрые, сердечные, мы не располагали на такую щедрость".
Двох молодих жінок, котрі пригощались чаєм з пиріжками я запитала: "Звідки ви?". Одна з них була з Херсона, інша з Києва, познайомились на нашому вокзалі, скоріше – познайомились діти. "У вас чудове місто, головне – тихо", – зі сльозами сказала киянка, а діти весело грались подарованими добрими тьотями-волонтерами іграшками. І той дитячий сміх був такий щасливий, безтурботний. І не можна було стримати сліз, і так хотілось, щоб він був завжди, але десь почулись звуки тривоги, і працівників Червоного Хреста чекала робота.
Валентина СІЧКАР.
Залишити коментар