У суботу, 19 серпня, пасічники України відзначатимуть своє професійне свято.
Натуральний справжній мед – цінний продукт, джерело багатьох вітамінів та мінералів. Цілющі властивості продуктів бджільництва людство використовує з прадавніх часів.
Мед має чимало чудодійних властивостей. Він здатен відновлювати сили, дарувати енергію та бадьорість, зміцнює імунітет. Японські медики вважають, що мед – найкращий з натуральних продуктів, що благотворно впливають на організм людини.
У чому ж користь натурального меду? Він містить вітаміни групи B і C, різні мінеральні речовини, сірку, хлор, калій, магній, залізо, глюкозу, білок, фруктозу. Природний склад меду справді дивовижний.
А ось як правильно вибрати натуральний мед?
Якщо мед кристалізується, то це свідчить про його натуральність – він мутніє, світлішає і стає густим. Відбувається це в різні терміни, все залежить від сорту меду і умов зберігання. Тільки акацієвий мед не кристалізується, або кристалізується повільно (за що особливо цінується), він може залишатися рідким до двох і більше років. Якщо квітковий мед не кристалізується до пізньої осені – це підробка або мед піддавався термічній обробці.
Недобросовісні виробники додають до меду різноманітні домішки, щоб збільшити об’єм продукту. Це, зокрема, патока, цукор, борошно, крохмаль, крейда тощо. Але найчастіше використовують білий цукор, за допомогою якого намагаються «замаскувати» неякісний, незрілий мед, в якому ще є волога, тому що його зарано відкачали.
Щоб упевнитися, що у вашому меді немає доданого цукрового піску, використайте такі методи перевірки:
Чайну ложку меду розмішайте у чашці теплого чаю. Зауважте, що рідина має бути саме теплою, а не окропом. Натуральний мед розчиниться у напої повністю. Якщо до меду було додано промисловий цукровий пісок, випаде незначний, але помітний осад. Крапніть у водний розчин меду краплю йоду, якщо він посинів – у продукт підмішали борошно або крохмаль. Для виявлення крейди, яку додають для густоти, крапніть на мед оцтом, якщо зашипить – у ньому вона є.
Ще один метод потребує шматочка білого хліба. Візьміть лише м’якуш та покладіть його на 10 хвилин до тарілочки з медом. Якщо продукт натуральний, хліб стане помітно твердішим. Якщо ж стане м’яким та навіть розкисне, це означає, що в меді з великою вірогідністю присутній цукор.
Для наступного експерименту знадобиться шматочок не твердого паперу. Ідеально підійде звичайна паперова серветка або паперовий рушник. Нанесіть на папір крапельку меду. Якщо навколо неї з’явиться вологий слід – це підтвердження того, що у меді є доданий цукор.
Для підтвердження натуральності меду добросовісні пасічники пропонують: краплю меду розтерти пальцями, після чого на пальцях не буде залишатися липкого сліду, а підробка – липне до рук.
Натуральний мед має бути тягучим. Це означатиме, що його нічим не розбавляли. Ознака натуральності продукту – це коли мед продовжує тягнутися при його нагріванні до 20 градусів. Нагріту сировину спробуйте «намотати» на ложку. Натуральний мед піддаватиметься, розбавлений сурогат стане натуральним та стікатиме з ложки, як вода.
Натуральність меду можна достовірно перевірити через його вагу. Запам’ятайте, що літр справжнього меду важить приблизно півтора кілограми.
Найкращий мед – стільниковий. Його не можна підробити, адже кожна комірка в стільнику «запечатана» воском.
Підготувала Юлія ЛИТВИНЮК.
Залишити коментар