Хочу долучитися до обговорення теми роботи ковельських ринків на сторінках "Вістей Ковельщини", яке запропонував провести голова громадської ради, редактор газети Микола Вельма.
На запитання, поставлене громадською радою при Ковельській райдержадміністрації: "Чи працювати ковельським ринкам у неділю?", відповідь мусить бути однозначна: "Ні". Можна наводити багато аргументів, але зупинюся на декількох.
Людей дуже довго відвертала від віри в Бога тоталітарна комуністична система. Нас хотіли зробити атеїстами, а тому гонили від церкви на Великдень, нам не давали колядувати на Різдво, щедрувати на Багатий вечір, ми довгий час жили невінчані, таємно хрестили своїх дітей. Мене особисто (та й моїх дітей теж) кожен рік водили в кабінет до директора школи за те, що я носила святити паску.
До речі, і наші батьки не визнавали "совєцькій" Новий рік, ніколи його не святкували, ялинку в хаті прибирали лише перед Різдвом, тому що 1 січня припадає на останній тиждень Різдвяного посту, якого дуже щиро дотримувалися. То про які гуляння могла йти мова?
На жаль, з того часу багато чого змінилося. Прикро, що навіть в деяких церковних календарях зазначено звільнення від посту 1 січня - Новий рік та 24 серпня - День незалежності України. Вважаю, що це - святотатство.
Ярмарки колись відбувалися лише по будніх днях, тому що ніхто не порушував Божу заповідь: "Шість днів роби, а сьомий - Богові служи".
Україна здобула незалежність, за яку боролися кращі сини і дочки, порвала з атеїстичним минулим. Ми --богобоязливий народ, але чомусь ідемо не тим шляхом. Ми не дотримуємося десяти Божих заповідей, а від цього --всі наші біди.
Бог показує нам свою велич та силу, посилає на Землю різні природні катаклізми, владу, яка веде нас не туди, яка не дбає про простий люд. Бог допускає грабежі, вбивства, насилля, а ми не каємося, тому що нажива переважила все. Замість того, щоб іти в храми молитися Богу, люд іде на ринок.
Велично дзвонять дзвони у Свято-Воскресенському та Свято-Благовіщенському соборах, закликаючи народ на богослужіння, а поруч вирує, шумить, гуде, дзвенить ковельський центральний ринок, на якому працює більше півтори тисячі не торгових точок, а живих людей, які не чують тих величних дзвонів, не думають про духовні цінності, тому що у них головне, як колись казали, - "гендель".
Побільше продати, побільше заробити. Ви пройдіться по ринку у великі церковні свята: там, де торгує власник торгової точки сам (бо він бідніший), вона зачинена, а там, де торгують найняті працівники, завжди відкрито, бо власнику все мало.
Та й гріються продавці нерідко хто чим може: дехто кавою, а дехто — чимось міцнішим.
А все це, в основному, молоді люди, яким ще жити та жити і виховувати дітей. А як виховувати, коли батьки їх майже не бачать? У неділю в дітей вихідний, вони віддані самі собі, а батьки в той час на базарі.
Прибіжать додому ввечері: змерзлі, втомлені, знервовані, і одна думка, щоб чимось смачненьким нагодувати дитину, перевірити уроки, щоденник, а вже про довірливу, душевну та духовну розмову не йдеться. На це просто не вистачає часу.
Дуже дивує висловлювання на засіданні громадської ради директора госпрозрахункового ринку Петра Сороки про супермаркети та крамниці, які нібито теж потрібно зачинити у неділю. Тільки пан Сорока не врахував того, що там люди працюють у теплих приміщеннях взимку та при кондиціонерах влітку і мають відмінний від ринку розпорядок дня. У супермаркет можна піти за покупкою у будь-який час, а на ринок треба йти вранці, саме тоді, коли, як кажуть, "у церкві правиться".
На сесії Ковельської районної ради запит депутата Дмитра Андрухіва був підтриманий депутатами. А ми, представники від усіх сільських жителів Ковельщини, голосували не лише від свого імені, а й від імені виборців, які нас обирали.
Тож закликаємо і міську раду винести це питання на обговорення та зробити місто Ковель благодатним з духовним наповненням.
Якщо лине молитва, нехай відкриється серце кожного! Тоді буде спокій у душі та мир на Землі.
Лідія КОЗУЛЯ,
депутат Ковельської районної ради (фракція УНП).
ВІД РЕДАКЦІЇ: тема роботи ковельських ринків у святкові і вихідні дні звучала і на засіданні громадської ради при міському голові, яке відбулося цими днями. Пропозиції були різні. Але всі виступаючі зійшлися на тому, що з приводу згаданої проблеми слід вивчити громадську думку.
Виходячи з цього, редакція на шпальтах газети вже видрукувала декілька метеріалів на згадану тему. У дискусії можете взяти участь й Ви, шановні читачі. Листи надсилайте на адресу: редакція газети «Вісті Ковельщини», вул. Грушевського, 2, м. Ковель.
Залишити коментар