До початку опалювального сезону оновлять котельне господарство в Ковельському та ще трьох районах Волині. Про цей справді революційний прорив у економії та енергозбереженні наголосив голова облдержадміністрації Борис Клімчук під час наради щодо впровадження енергозберігаючих заходів. Так, у сільських радах, школах, дитсадочках та будинках культури, інших об’єктах соціальної сфери встановлять ощадливі твердопаливні котли.
Цей потужний проект вже розпочинають реалізовувати в чотирьох районах області, а саме: у Ратнівському – 13 сіл, Старовижівському – 8 сіл, Ковельському – 7 сіл та Шацькому – 3 села. У населених пунктах цих районів у бюджетних закладах буде здійснено заміну котлів, капітальний ремонт котелень або монтаж наявних котлів.
Голова облдержадміністрації відзначив, що твердопаливні котли опалення купуватимуть без посередників у ТОВ «Волинь-Кальвіс», адже товариство йде назустріч державі – дає знижку в розмірі 20% на придбання їхньої продукції.
Орієнтовна вартість проекту, ініційованого головою облдержадміністрації Борисом Клімчуком, становить 6 млн. 800 тис. грн. Так, з них – 4 млн. 200 тис. грн. – ресурси, які отримала Волинь за перевиконання показників Державного бюджету в 2011 році.
Борис Клімчук акцентував керівникам районів, що влада насамперед долучатиметься до тих проектів, участь в яких беруть місцева громада та підприємці на умовах співфінансування.
– Я хочу, щоб відпали всі розмови на тему, хто купує, за чиї гроші, з яких фондів. Так, частина проектів прив’язані до благодійного фонду Степана Івахіва. Але я з цього не роблю секрету. Я кажу велике спасибі спонсорам і благодійникам. Якщо такі з’являться по інших районах, я знайду бюджетні кошти. Бо це називається державно-приватне партнерство, – зазначив голова облдержадміністрації.
Зокрема, нове опалювальне обладнання буде встановлено на таких об’єктах Ковельського району: у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів села Зеленого, будинку культури села Козлинич та в будинку культури села Пісочного, в амбулаторії села Уховецька, у школі села Козлинич, в клубі села Жмудчого та дитячо-юнацькій спортивній школі імені Є. М. Кондратовича.
Потужні, сучасні котли твердого палива дадуть змогу економити на опаленні значну суму коштів фактично щомісяця.
Уховецький сільський голова Володимир Демидюк розповів, що котел будуть встановлювати у лікарській амбулаторії, проте він буде опалювати не лише це приміщення. «Нам вдалося провести оптимізацію, зокрема, трьох організацій: перший поверх – сільська рада і бібліотека, 2 поверх – лікарська амбулаторія. Таким чином, котел буде опалювати велике двоповерхове приміщення загальною площею 620 квадратних метрів! – поділився емоціями Володимир Миколайович. – Зараз в амбулаторії стоїть маленький котел, його потужності не достатньо, щоб дотримуватися відповідного температурного режиму. А ось ці котли, про які йдеться, – сучасні й потужніші, вони дадуть змогу опалювати більшу площу. Для амбулаторії дуже важливо, щоб був постійний температурний режим, аби лікарі могли нормально надавати допомогу людям, що до них приходять. Своїми силами нам було б важко встановлювати ці котли, в бюджеті сільської ради недостатньо коштів для проведення таких робіт. Тому ця допомога для нас – дуже значна!»
Довідка:
Твердопаливні котли з кожним роком збільшують свою популярність на ринку України. Це пов’язано з нестабільною ціною на газ. Котли на твердому паливі належать до розряду опалювального обладнання, що призначене для роботи в негазифікованих районах, а також при відсутності рідкого палива і електроенергії. Використання котлів на твердому паливі економічно більш виправдане. Вони традиційно працюють на вугіллі, трісках, коксі, дровах, паллетах, торф’яних брикетах. Такі котли передбачають необхідність завантаження палива (для дров кожні 2-3 години, для вугілля – кожні 6-8 годин).
Ірина САСОВСЬКА.
На ЗНІМКУ: Степан Івахів на Ковельщині.
Залишити коментар