Для потреб військових – гуманітарна допомога й кошти
Ковельчани продовжують підтримувати військовослужбовців, які перебувають у зоні АТО. Триває збір гуманітарної допомоги та коштів для потреб військових.
Зважаючи на досить спекотну погоду, солдати потребують літньої військової форми, "камуфляжних" футболок, білизни, засобів особистої гігієни, прального порошку, води. Крім того, військовим необхідні ліхтарики, батарейки, медикаменти та ін.
Досить активно впродовж багатьох місяців благодійну діяльність проводять Ковельський міський осередок політичної партії ВО "Батьківщина", Ковельська організація Товариства Червоного Хреста України та волонтери.
Товариство Червоного Хреста України проводить збір усього необхідного за адресою: вул. 40 років Перемоги, 11; ВО "Батьківщина" – в офісі міської парторганізації, що на вул. Степана Бандери, 9 (ІІ поверх).
Крім того, з 1 серпня у різних мікрорайонах міста розміщені інформаційні намети, у яких ведуть прийом громадян депутати фракції "Батьківщина", триває збір гуманітарної допомоги військовослужбовцям, які беруть участь в АТО.
Сформувавши чергову партію гуманітарної допомоги, волонтери власним транспортом доправлятимуть її у Донецьку та Луганську області, а також у Волинський батальйон територіальної оборони, що дислокується у м. Володимирі-Волинському.
Голова міської організації ПП ВО "Батьківщина", депутат міської ради Віра Федосюк каже, що активна ковельська громада зуміла зібрати чимало усього необхідного, аби підтримати бойовий дух наших хлопців, полегшити їх побут у важких умовах бойових дій: "Організувати збір допомоги не так складно. Хоча ти усвідомлюєш, що на тобі, як організатору, лежить значна відповідальність: забезпечити доставку зібраної допомоги до місця призначення. Велика подяка усім, хто допомагав і допомагає. Коли є гарна команда та спільна мета – тоді все вдається. Тому ми продовжуємо працювати в такому ж напрямку, аби наші солдати відчували, що їх підтримують, про них піклуються і на них чекають вдома".
Акція зі збору коштів, продуктів харчування, ліків та речей першої необхідності триває. Влада міста та громадські активісти постійно підтримують контакти із мобілізованими ковельчанами і далі організовують роботу із забезпечення воїнів усім необхідним. Чимало місцевих підприємців, керівників підприємств та установ долучаються до благодійності, купують бронежилети, прилади нічного бачення та інші необхідні у зоні бойових дій речі.
Міська влада щиро дякує за розуміння, добру волю і милосердя усім, хто допомагає військовослужбовцям у цей складний для держави час.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків з громадськістю виконавчого комітету міської ради.
Керівництво держави та Міністерства оборони України проводять заходи щодо переходу до комплектування Збройних Сил України виключно військовослужбовцями служби за контрактом.
З цією метою удосконалюється система соціального захисту військовослужбовців, підвищується рівень їх грошового забезпечення, створюються умови для кар'єрного росту.
На військову службу за контрактом приймаються громадяни України призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну або повну загальну середню освіту і не проходили строкової військової служби, військовозобов'язані, а також жінки, які не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною освітою і спеціальною підготовкою віком від 18 до 40 років – на військову службу за контрактом рядового, сержантського і старшинського складу.
Грошове забезпечення військовослужбовця визначається займаною посадою, військовим званням, кваліфікацією, терміном та умовами проходження військової служби, відповідно до чого нараховуються премії, які можуть і перевищувати посадові оклади. Воно складається з окладів грошового утримання та додаткових видів грошового забезпечення.
Збройні Сили гарантують безкоштовне медичне обслуговування кожному військовому-контрактнику, що включає в себе: щорічні профілактичні огляди, безкоштовне лікування в госпіталі Міністерства оборони України та відновлення фізичних і моральних сил у відповідних військовик санаторіях.
Довідково:
Можливість вибору місця проходження військової служби та посади. Заробітна платня – від 2500 грн/міс. до 5500 грн/міс.
Робочий день – з 9-ї до 18-ї або з 8-ї до 17-ї та 4 добові наряди (вахти) на місяць після яких надаються вихідні.
Можливість взяти участь у миротворчому контингенті НАТО за кордоном. Зарплатня 1000-1200 євро. Безкоштовні обіди та триразове харчування під час добового чергування. Безкоштовне проживання у гуртожитках. Соціальний пакет (мед. обслуговування, пільги, можливість безкоштовного навчання та здобуття спеціальності).
Вимоги до кандидатів: Вік 18-40 років. Здоровий, придатний до військової служби (призовник або військовозобовязаний). Відсутність судимості. Не перебуває на психіатричному та наркологічному обліку.
За довідками та більш детальною інформацією слід звертатися в Ковельський об'єднаний міський військовий комісаріат за адресою: м. Ковель, вул. Грушевського, 14, тел. (03352)5-03-30.
Василь Сущ, військовий комісар Ковельського об’єднаного міського військового комісаріату.
Не можна спокійно дивитися тривожні кадри по телебаченню із зони АТО або читати у пресі про події на Сході України. І багато людей не лише спостерігають, переживають, а й стараються якимось вчинком допомогти Українській армії у боротьбі з терористами.
Так, днями зустріла знайому, колишнього медика (прізвище просила не називати), яка розповіла, що купувала за свої гроші бинти, шкарпетки, навіть цукерки для солдатів і віднесла до Товариства Червоного Хреста. "Пакую, – каже, – плачу і молю Господа, аби допоміг нашим дітям…".
А ще, аби підтримати захисників України, яким постійно потрібні не лише харчі, а й медикаменти, предмети гігієни, пані Єва звернулася до прихожан Свято-Михайлівської церкви, до якої ходить сама, щоб пожертвували кошти. Ковельчани відгукнулися, і жіночка зібрала 665 гривень, на які закупила бинти для армії.
А, можливо, й в інших церквах хтось захоче проявити таку ініціативу, каже співрозмовниця, бо якщо не ми, то хто нам допоможе?!
Людмила ЛЮБЧЕНКО.
Залишити коментар