Первинна профспілкова організація - добровільне об'єднання членів профспілки, які, як правило, працюють на одному підприємстві, в установі, організації незалежно від форми власності і виду господарювання або у фізичної особи, яка використовує найману працю, або забезпечують себе роботою самостійно, або навчаються в одному навчальному закладі.
Первинна профспілкова організація створюється в установі, організації, на підприємстві, в навчальному закладі за наявності не менше 3-х членів профспілки або 3-х працівників, які бажають утворити профспілкову організацію. Якщо в трудових колективах є менше ніж 3 члени профспілки, то вони входять до складу найближчої територіальної профспілкової організації. Первинна профспілкова організація вважається створеною, якщо її члени прийняли рішення про її створення та повідомили вищестоящий орган профспілки про своє приєднання до Профспілки.
Вищестоящий профспілковий орган розглядає питання про реєстрацію первинної профспілкової організації на протязі місяця з дня подання рішення про її створення. Про свою приналежність до профспілки первинна профспілкова організація повідомляє відповідний територіальний орган юстиції та роботодавця.
Первинна профспілкова організація керується у своїй діяльності чинним законодавством, вимогами Статуту Профспілки, програмними документами і рішеннями профспілкових органів.
Вищим органом первинної профспілкової організації є збори (конференція) членів Профспілки.
У первинній профспілковій організації чисельністю понад 50 членів Профспілки за рішенням її зборів (конференції) можуть створюватися профспілкові групи очолювані профгрупоргами.
Первинну профспілкову організацію може бути ліквідовано на підставі рішення профспілкових зборів (конференції) або за рішенням суду з підстав, передбачених законодавством.
У разі, коли у зв’язку з ліквідацією чи реорганізацією органу, підрозділу, галузевої служби, навчального закладу, підприємства, організації рішення про ліквідацію первинної профспілкової організації Профспілки не було прийнято зборами (конференцією), таке рішення приймається вищим профспілковим органом. Кошти та майно, що залишилися після ліквідації профспілкової організації, розподілу між членами не підлягають, а переходять у власність вищої профспілкової організації, до складу якої входила ліквідована первинна профспілкова організація.
Олексій ГОРОБЕЦЬ,
головний спеціаліст реєстраційної служби Ковельського міськрайонного управління юстиції.
Залишити коментар