Мабуть, таки колодяжненська земля, повітря, вода, люди сприяють розкриттю талантів обдарованих людей. Тільки закінчила експонування флористична виставка вчительки місцевої школи Галини Боратинець, маючи неабиякий успіх у відвідувачів, як виставкову залу музею Лесі Українки в с. Колодяжному заполонили пейзажі, портрети, вироби з дерева Миколи Гончарука та натюрморти його доньки Анастасії, студентки факультету образотворчого мистецтва Волинського національного університету ім. Лесі Українки.
Багато років тому в Колодяжному почав зводити власний будинок «художник» (так усі називали молодого, комунікабельного чоловіка, який за короткий час познайомився чи не з половиною колодяжненців). Знали місцеві, що пише він ікони, виготовляє іконостаси, адже за спеціальністю – різьбяр по дереву. Частенько «художника» можна було бачити босим на луках, у лісах та й просто на вулиці. Може, саме цей безпосередній зв’язок із землею переповнив душу пана Миколи і, як Лукаша з «Лісової пісні» Лесі Українки, спонукав «скарби творить».
Увіковічив син своїх батьків. Особливо вражають картини «Мати» та «Батьківська хата». Яскраво виписані пейзажі «Старий дуб», «Річечка», «Колодяжненський ставок», «Дорога в лісі», «Вулики», «Біля кадуба», «Вечоріє», «Лісова сторожка», «Дві сосни», «Човни», «Кар’єр в с. Колодяжне», «Чудова осінь», натюрморти «Осінній», «Білі гриби», автопортрет, портрет з дружиною, «Діти на санчатах».
Ексклюзивні «меблі» — крісла, стіл, підвазонники, вази, оправа для годинника, зроблені з коріння, стовбурів дерев, трішки «підправлені» рукою Миколи Гончарука. В природі, невидимій для пересічного, око художника вгледіло «Сову», «Пікінеса», «Лисицю», «Ведмедя», «Посмішку», «Вітер», «Боротьбу», «Жерара Депардьє», «Даму в капелюшку» та інші образи.
Неповторні мистецькі витвори (вироби з липи), які потребували копіткої праці, — оправа для дзеркала, «Пантера», мініатюра «Лев». Художник не обійшовся і без теми в стилі «ню».
Справжньою продовжувачкою династії художників є онучка Миколи Гончарука Надійка, яка, ходячи «хвостиком» за дідусем, випрошує у нього: «Дай фарби, я буду маляти».
Запрошуємо оглянути твори членів талановитої родини, які нині експонуються в Колодяжненському музеї Лесі Українки!
Любов МЕРЖВИНСЬКА.
НА ЗНІМКАХ: Анастасія ГОНЧАРУК; одна з робіт юної майстрині; вироби з дерева Миколи Гончарука.
Фото з сімейного архіву.
Залишити коментар