14 лютого – День Святого Валентина
Любов… Спробуй осягти її, коли вона, як світ, – велика і давня. Спробуй опиши, коли люди вклали її в одне-однісіньке слово! Любов - це почуття, про яке писали у всі віки, яке надихало на рицарські подвиги й двобої.
Здавна існує звичай вважати 14 лютого Святом закоханих. Якраз у цей день ті, хто ще не зізнавався у коханні, просто змушені це зробити. А винуватцем цієї гарної традиції є Святий Валентин. Пропоную читачам легенди, у яких йдеться про походження цього свята.
Витоки його варто шукати у могутній Римській імперії. У ІІІ столітті до нашої ери римський імператор Клавдій ІІ видав наказ, який заборонив юнакам одружуватися. На думку імператора, шлюб утримував чоловіків вдома і заважав виконувати їх основний обов'язок – бути добрим воїном.
За іншою версією, історія цього свята розпочалася ще 17 століть тому, коли солдатам Римської імперії категорично заборонили одружуватися. Єдиним, хто не злякався тієї заборони, був єпископ Валентин, який таємно проводив обряди вінчання. Доля його була сумною: як і багатьох перших християн, його стратили. Однак ім'я цього святого не забулося.
Як би там не було, але 14 лютого кожного року в багатьох країнах світу відзначають День Святого Валентина – покровителя всіх закоханих.
Існує ще одна легенда, що у в'язниці Валентин закохався у сліпу доньку наглядача. Перед стратою, 14 лютого 270 року, він надіслав їй прощальну записку із короткою фразою – "від Валентина". Згодом ця фраза стала означати вічність і кохання. Дата смерті єпископа й започаткувала відзначення цього свята.
Відомий англійський поет ХІV століття Джеффрі Чосер у творі "Пташиний парламент" зазначив, що саме цього дня птахи вибирають собі пару. Коли римляни завоювали Британію, то принесли туди й свої традиції. Згодом багато з них почали поширюватися в усій Європі. День Святого Валентина європейцям особливо припав до душі.
А ось у Франції вважають, що назва "Валентинів" день походить від французького слова "галантів". На початку ХVІІІ століття французи доповнили це свято звичаєм дарувати квіти. Бо на їх думку квіти і є мовою двох. До речі, окрім сердечка, емблемою дня Валентина вважається також червона троянда. Започаткував цю традицію король Франції Людовік ХІV, подарувавши Марії Антуанетті 14 лютого букет червоних троянд.
Перша любов – найчистіше почуття на Землі. Багато людей згадують, що перше кохання запам'ятовується назавжди, і хоч бувають почуття сильніші, перше – найсвятіше.
Каїрська газета "Аль Ахрам" оприлюднила заяву відомого єгипетського нейрохірурга про відкриття в організмі людини "молекул кохання". У формуванні цих молекул вирішальну роль відіграє підсвідомість людини. Вони зароджуються в організмі людини разом з першим її потягом до осіб протилежної статі. "Молекули кохання" жінок дещо відрізняються від таких же молекул чоловіків. Це закладено в їхньому генетичному коді.
Емоційна сфера людини – індивідуальна. Одні генерують більше "молекул кохання", інші – менше. Звідси і неоднозначні реакції на одні й ті самі явища, події. Поведінка "молекул кохання" може вплинути на фізичний стан людини. Фактор закоханості несе великий емоційний заряд і безпосередньо впливає на психіку людини.
Коли люблять – любові не вимагають. Вона сама приходить. Любов завжди диво. Навіть коли здається, що дива немає – на нього сподіваються, вірять, що прийде хвилина, коли ви покохаєте назавжди.
Тож вітаю всіх із цим світлим, чистим, чудовим Святом Валентина!
Підготував
Ігор Вижовець.
Залишити коментар