Про небезпечну знахідку негайно повідомте у відділення поліції, військкомат, органи місцевого самоврядування, підрозділ ДСНС за номерами телефону: 101, 102.
71 рік тому відгриміли останні бої Великої Вітчизняної війни, але й досі багатостраждальна українська земля зберігає в собі страшні її залишки – бомби, міни, гранати, патрони. Все це – вибухонебезпечні предмети (ВНП).
У весняно-літню пору, коли активно ведуться польові, земляні, будівельні роботи, зростає кількість випадків виявлення боєприпасів. Неправильне поводження з ними може призвести до вкрай неприємних, почасти трагічних, наслідків.
Завдячуючи міським жителям, які вчасно повідомили про загрозливі знахідки, а також злагодженим та професійним діям особового складу групи піротехнічних робіт, жодний вибухонебезпечний предмет не виконав свого «призначення» вбивства та руйнації.
Слід зазначити, що не про всі випадки виявлення боєприпасів громадяни повідомляють, а навіть навпаки розглядають їх в ракурсі заробітку, колекційного експонату чи навіть забави, що надзвичайно небезпечно. Лихо трапляється і внаслідок несанкціонованого пошуку, збору та нелегальної реалізації елементів зброї як металобрухту, з подальшим використанням.
Тому необхідно, щоб усі громадяни, особливо діти, мали чітке уявлення про грізну силу, що зберігається у вибухонебезпечних предметах, і знали правила поведінки при їх виявленні.
Під час земляних робіт будьте пильними та обачними, адже боєприпаси часів війни можуть знаходитись будь-де. Особливо слідкуйте за дітьми, попередьте їх про небезпеку, яку містить в собі звичайний, на перший погляд, шматок застарілого металу.
Юрій Дідковський,
начальник відділу з питань цивільного захисту та екологічної безпеки міськвиконкому.
В місті Ковелі та Ковельському районі станом на 09.06.2016 року зареєстровано 42 пожежі. У житловому секторі (житлові будинки, дачі, сараї, надвірні споруди тощо) виникло 29 пожеж. В результаті пожеж вогнем знищено або пошкоджено 37 будівель та споруд. Внаслідок пожежі загинуло двоє людей, одна людина травмована.
Основними причинами виникнення пожеж стали: необережне поводження з вогнем – 13 випадків, несправність або порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення – 14 випадків, коротке замикання електромережі – 10 випадків, дитячі пустощі з вогнем – 3 випадки, розряд блискавки – 2 випадки.
З настанням весняно-літнього пожежонебезпечного періоду різко зростає ймовірність виникнення пожеж в екосистемах. З метою попередження недопущення пожеж в екосистемах нами постійно вживається комплекс організаційних та практичних заходів, спрямованих на запобігання їх виникнення. Проводиться відповідна пожежно-профілактича робота серед населення міста та району, до проведення якої залучається інспекторський склад, вільний від чергування особовий склад Ковельського гарнізону.
Під час проведення роз’яснювальної роботи акцентується увага на недопущенні спалювання сухої рослинності, різного роду сміття, які створюють пожежну небезпеку для прилеглих територій та будівель. У зв'язку з цим збільшується ймовірність виникнення пожеж та загорань на відкритих територіях, в сільгоспугіддях, лісових масивах та торфополях. Рятувальники застерігають населення: спалювання сухої рослинності та різного роду сміття в більшості випадків стає неконтрольованим, і зупинити такі пожежі стає вкрай важко, що призводить до серйозних наслідків.
Настав період заготівлі та зберігання грубих кормів. Тому вкотре варто нагадати населенню про дотримання вимог пожежної безпеки при їх зберіганні:
l скирти на відстані 5 м від основи необхідно оборати захисними смугами не менше 4 м завширшки;
l площа основи однієї скирти повинна не перевищувати 300 м кв., а штабеля пресованого сіна чи соломи – 500 м кв.;
l скирти встановлювати не менше 15 м – до ліній електропередач, 20 м – до доріг, 50 м – до будівель та споруд;
l необхідно забезпечити розриви між скиртами не менше 20 м.
З настанням купального сезону слід дотримуватись правил безпечного перебування на водоймах, а саме:
- купатися можна тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях;
- безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби;
- купатися краще в спокійну безвітряну погоду при температурі води не нижче +20оС, повітря – не нижче +24оС;
- після прийняття їжі купатися можна не раніше ніж через 1,5-2 години.
Рекомендації дітям:
- не купайтеся без дорослих;
- не залазьте на попереджувальні знаки, буї, бакени;
- не стрибайте у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього;
- не пірнайте з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;
- не купайтеся біля крутих і зарослих густою рослинністю берегів;
- не використовуйте для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання.
Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил безпечної життєдіяльності, адже кожен необережний вчинок може спричинити лихо! В разі виникнення надзвичайних ситуацій звертайтесь за екстреним номером виклику "101".
Олександр Капець,
начальник Ковельського МРВ УДСНС України у Волинській області.
Залишити коментар