Вперше цей день відзначався 1 грудня 1988 року. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це можливість дізнатися про факти щодо цієї небезпечної хвороби і втілити знання в практику. Якщо люди розуміють, як вона передається, як можна їй запобігти та усвідомлюють сьогоднішні реалії життя з ВІЛ-інфекцією, – вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне життя і життя інших людей.
З 1996 року почала діяти Об’єднана програма ООН з ВІЛ-СНІДу (ЮНЕЙДС), яка створила Всесвітню кампанію з питань СНІДу, що в 2004 році стала самостійною.
У червні 2011 року світові лідери зібралися у штаб-квартирі ООН у Нью Йорку на засідання високого рівня з питань ВІЛ-СНІДу в рамках Генеральної асамблеї ООН, на якому одностайно прийняли нову Декларацію.
Декларацією передбачено цілі боротьби з ВІЛ-інфекцією на період до 2015 року. Це:
вдвічі скоротити показники передачі ВІЛ-інфекції статевим шляхом,
скоротити на 50% передачу ВІЛ-інфекції серед споживачів ін’єкційних наркотиків,
викоренити передачу ВІЛ-інфекції новонародженим,
розширити доступ до антиретровірусної терапії;
скоротити на 50% смертність від туберкульозу серед людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією.
У цьому році та на весь період до 2015 року боротьба з ВІЛ-СНІДом буде проводитися під гаслами:
«нуль» – число нових захворювань на ВІЛ-інфекцію,
«нуль» – дискримінації людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією,
«нуль» – смертей від СНІДу.
Організації Товариства Червоного Хреста України долучаються до дій світової спільноти щодо боротьби з ВІЛ-СНІДом, реалізуючи міжнародні та національні програми. Напередодні та 1 грудня цього року на центральних вулицях і площах міст та районів нашої країни відбудуться «свічкові ходи» в пам’ять про тих, хто помер від цієї недуги, проводитимуться «круглі столи» задля вирішення питань попередження та боротьби зі СНІДом, інші заходи.
Людмила СТАХОРСЬКА,
голова Ковельської міськрайонної організації Товариства
Червоного Хреста України.
Залишити коментар