Ковельській міській гімназії виповнюється 15 років! Гімназія відкрила свої двері для учнів і батьків 1 вересня 1997 року. У витоків становлення закладу нового типу стояли досвідчені освітяни Компанієць Л. Ф., Євтушик З. Я. Навколо них формувався колектив небайдужих, творчих педагогів.
Гімназія створювалась на базі колишньої середньої школи №4, яка в свій час була одним з провідних освітніх закладів міста.
В гімназії щороку навчається 350-360 учнів. На виховання їх гідними громадянами України спрямовані зусилля кожного вчителя, керівника гуртка, секції, директора, заступника, психолога, соціального педагога, бібліотекаря, технічного працівника, лаборанта.
З перших років роботи в гімназії була високо піднята планка вимог до особи вчителя, до якості освітніх послуг, до рівня знань учнів. І протягом 15 років ми зберігаємо і примножуємо закладені традиційні вимоги, адаптуємо їх до сучасних реалій.
Кожен молодий спеціаліст, який приходить працювати в гімназію, має можливість для самореалізації, право і обов’язок «сказати своє слово» в навчальному процесі, примножити здобутки закладу.
Колись в гімназію прийшли працювати молоді вчителі української мови, математики, інформатики, англійської мови. За ці 14-15 років вони зростали разом із гімназією. Це Купрійчук П. Т., Купрійчук Н. А., Приступчук З. В., Чак О. П., Приймак М. В., Приймак Ю. О., Гарбуз В.Р.
Когорту молодих спеціалістів сьогодні складають їх молодші і перспективні колеги: Комашко О.С., Гнатюк Л.Ю., Свиридюк С.С.
В колективі рівномірно представлені педагоги чотирьох вікових груп, і в цьому ми вбачаємо позитивний фактор для подальшого розвитку і удосконалення навчально-виховного процесу.
Сьогодні серед вчителів гімназії – 4 спеціалісти ІІ категорії, 5 спеціалістів І категорії, 29 спеціалістів вищої категорії. Педагогічне звання «старший вчитель» присвоєно 9 педагогам, педагогічне звання «вчитель-методист» – 13 педагогам, нагрудним знаком «Відмінник освіти України» нагороджені 6 педагогів. Це – Вальчук О. І., Велимчаниця Н. Ю., Царенко Р. М., Барановська Л. Л., Ростун В. І., Степанець Г. П.
Вчитель гімназії ніколи не зупиняється у процесі самоудосконалення. Цьому сприяє розгалужена система методичної роботи, курси підвищення кваліфікації, самоосвіта. Вчителі беруть активну участь у професійному конкурсі «Вчитель року», де займають призові місця. Щороку нагороджуються почесними грамотами обласного управління освіти за участь у виставці «Творчі сходинки педагогів Волині».
Серед важливих показників діяльності гімназії завжди були результати наших учнів на міських і обласних предметних олімпіадах. Протягом 5-6 років ми посідали 2 рейтингове місце серед шкіл міста.
Приємно відзначити, що протягом двох останніх років за підсумками міських олімпіад команда гімназії посідає І рейтинг. Так, в минулому навчальному році 40 учнів гімназії вибороли 40 призових місць, з них 14–І, 17–ІІ, 9–ІІІ.
Десять учнів гімназії взяли участь в обласних олімпіадах, де здобули 11 призових місць. Це Сачик М. (вч. Подкуйко Н. Г. Барановська Л. Л.), Сидоренко І. (вч. Барановська Л. Л.), Мар’юсік І. (вч. Вальчук О. І.), Мороз Т., Марчук Р., (вч. Душенко Т. І.), Дмитрук Р., (вч. Степанець Г. П., Приймак Ю. О.), Кашуба Т., (вч. Порада Л. Т.), Зіневич В., Приймак В. (вч. Приймак Ю. О.).
Гордістю гімназії є учнівське наукове товариство «Еврика», створене в 2002 році. Протягом 10 років юні науковці разом із своїми наставниками підготували 92 наукові роботи на міський захист, на обласний захист – 61 роботу. З них – 36 робіт принесли призові місця. За цей час 8 учнів захищали свої роботи на Всеукраїнському рівні, і 5 робіт здобули призові місця.
Минулий навчальний рік теж був плідним для юних науковців гімназії. На обласний захист підготовлено 9 учнівських робіт, 6 із них посіли призові місця.
Мар’юсік Іра стала призером Всеукраїнського конкурсу-захисту учнівських наукових робіт.
Учні гімназії традиційно беруть активну участь у різноманітних інтелектуальних конкурсах: ММК «Кенгуру», ВФК «Левеня», «Мирний космос», «Новітній інтелект України», «Космічні фантазії», «Юні літератори Волині», «Енергія і середовище 2012», «Колосок». І завжди досягають пристойних результатів.
Порівняно недавно було запроваджено в освітній галузі ЗНО – зовнішнє незалежне оцінювання знань випускників шкіл. Приємно відзначити, що протягом останніх 2-х навчальних років учні гімназії досягають високих результатів.
Зокрема, Ковельська міська гімназія увійшла до:
n 100 кращих шкіл України з результатами ЗНО – 2011 р.;
n 50 кращих шкіл України за результатами ЗНО – 2012 р.;
n Має ІІ рейтингове місце серед ЗНЗ Волинської області (2010-2012 рр.)
В гімназії функціонує Шкільний Європейський Клуб «Розмаїття», роботу якого координує вчитель іноземної мови Гарбуз В.Р. Клуб сприяє розвитку демократичної культури, формуванню необхідних для проживання в Європейському співтоваристві компетентностей, політико-правових і соціально-економічних знань. Клуб поєднує теоретичні заняття і практичну діяльність.
Учні гімназії вже неодноразово здійснювали мандрівки європейськими маршрутами, долучившись до Всеукраїнської культурно-освітньої програми в рамках проекту «Інтеграція без кордонів».
Перераховуючи здобутки колективу гімназії в рік свого 15-річчя, віддаємо належну шану батькам гімназистів, які виявили свої організаторські, господарські, спонсорські якості для того, щоб допомогти колективу поновити, реконструювати цілий ряд важливих приміщень гімназії, осучаснити коридори, підсилити матеріально-технічну базу закладу. Батьки – це наша підтримка і опора.
Серед них -- Смітюх І. Є., Дарчич Т. Г., Ваврищук В. С., Мар’юсік О. С., Яновець М. К., Козак В. Т., Марчук Р. М., Шкварок І. В., Рабко С. А., Геч Л. А., Курчай Л. В., Зубрицький Л. Л., Кавас С. В., Степанюк Т. А.
Аналізуючи сьогоднішні здобутки, ми чітко бачимо плани і завдання на майбутнє. Запорукою їх здійснення є впевненість в колективі однодумців, об’єднаних спільною справою. Колектив фізично і морально здоровий, працездатний, творчий, готовий до розв’язання нових завдань.
Кіра КВЯТКОВСЬКА,
заступник директора з науково-методичної роботи міської гімназії.
Якось задумалася і зрозуміла, що провела поза стінами гімназії уже стільки, як і в них, -- сім років. Зрозуміла, що тоді час ішов повільніше, ніж зараз. Напевно, через те, що це був період, насичений важливими відкриттями і досвідом: навички соціалізації, життя у колективі, перші помилки та успіхи, перші відчуття несправедливості чи усвідомлення якихось істин.
Школа стає моделлю нашого подальшого життя, в якому так само треба бути готовим докладати зусиль, засвоювати певні правила поведінки, товаришувати, змагатися, радіти, розчаровуватися, веселитися і не завжди робити те, що подобається.
Однак, школа закладає ті початкові вектори, які дозволяють спрямувати свою діяльність та енергію, разом з сім'єю допомагають розібратися в пріоритетних цінностях. Основне не багаж знань, отриманих в школі, а вміння й, головне, бажання вчитися; не закріплений результат, а прагнення та старанність; не завжди закон, а й пошук; не тільки факти, а й емоції; не лише розуміння, а й відчуття.
Мені, як і багатьом-багатьом іншим випускникам, дуже пощастило, що моделлю мого "життя після школи" стала саме гімназія. Я дякую за прищеплену любов до навчання та відкриттів, до книжок та людей, до культури думок та почуттів. Бажаю усім вчителям здоров'я, терпіння та задоволення від щоденної нелегкої, але дуже потрібної, праці! Учням – ентузіазму та відкритості до знань! А рідній гімназії – розвитку та небайдужості спільноти!
З днем народження, Гімназіє!
Ольга ВЕЛИМЧАНИЦЯ,
випускниця 2005 року (аспірантка Інституту
проблем сучасного мистецтва,
кореспондентка журналу "Кіно-Театр").
Залишити коментар