Перше робоче місце – це місце роботи молодих громадян після закінчення будь-якого навчального закладу або припинення навчання в ньому, завершення професійної підготовки і перепідготовки, а також після звільнення зі строкової військової служби або альтернативної (невійськової) служби.
Держава створює умови для забезпечення молоді першим робочим місцем, однак слід зазначити, що таких робочих місць для працевлаштування не завжди вистачає. В таких випадках потрібно звернутися за допомогою до центру зайнятості, за сприянням якого багатьом молодим людям вдалося вже отримати омріяну роботу.
Микола Поліщук, мешканець села Мильськ Рожищенського району, з дитинства мріяв здобути справжню чоловічу професію. Тому після закінчення школи здобув професію електрогазозварника у Ковельському професійному ліцеї.
Хоча попитом цей фах користується як на державних, так і на приватних підприємствах, але молодь рідко обирає саме цю справу, оскільки професія складна і вимагає неабиякого вміння.
Незважаючи на труднощі, хлопець вивчив технологію зварювальних процесів, оволодів новітнім обладнанням, ознайомився із методами контролю за якістю швів. Однак теоретичних знань при відсутності професійного досвіду виявилось замало. Микола вирішив звернутися за допомогою з пошуком роботи в Ковельський міськрайонний центр зайнясті.
Молодь – це та категорія населення, яка на стадії професійного становлення потребує підтримки державних соціальних служб. Відповідно до чинного законодавства України випускники професійно-технічних навчальних закладів належать до пільгової категорії громадян, які мають право на додаткові соціальні гарантії при працевлаштуванні. До числа таких гарантій відноситься надання дотації роботодавцю для забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійну освіту, першим робочим місцем.
Трудовий шлях Миколи розпочався із направлення на тимчасові оплачувальні громадські роботи на посаду електрогазозварника на ТОВ "Волинь-Кальвіс", яке спеціалізується на виготовленні котлів опалення на твердому паливі, є конкурентоспроможним підприємством на ринку праці регіону і одним з найпрестижніших у Ковелі.
На місці роботи хлопець зарекомендував себе як старанний та відповідальний працівник. Протягом двох місяців сумлінно виконував свої обов'язки, переймав професійний досвід у колег. Ці старання не залишились без уваги роботодавця, і керівник підприємства А. М. Понікарчук після завершення терміну громадських робіт запросив юнака на постійну роботу.
Згідно з чинним законодавством роботодавцю було надано дотацію на працевлаштування на перше робоче місце.
Ось уже чотири місяці, як Микола Поліщук – повноправний працівник. Він задоволений своєю роботою, адже знає, що легальна праця, легальна заробітна плата, робота за набутою професією та робота до душі – це саме те, що потрібно молодому працівнику для фінансової стабільності, професійного росту та впевненості у завтрашньому дні.
Загалом, послугою надання дотації для працевлаштування безробітних за направленням центру зайнятості для працевлаштування молоді на перше робоче місце скористалося 12 роботодавців, на підприємства яких успішно працевлаштовано 16 молодих людей.
Валентина Зусько,
головний спеціаліст відділу організації працевлаштування населення Ковельського міськрайонного центру зайнятості.
Залишити коментар