Місто залізничників ще у 2009 році приєдналось до Угоди мерів, а в подальшому стало членом асоціації "Енергоефективні міста України", що спонукає до більш активних кроків у реалізації стратегії енергозбереження, зокрема до них належить і просвітницька робота серед городян.
Про новітні технології у галузі енергозбереження, енергосвідомість городян, впровадження технологій дешевого екологічного будівництва та використання відновлювальних джерел енергії, сучасну європейську ініціативу на підтримку сталого енергетичного розвитку європейських муніципалітетів та українських громад йшлося на семінарі "Ковель на шляху до сталого енергетичного розвитку".
Ці теми присутнім презентували: голова Правління громадської організації "Українська мережа енергетичних інновацій "Грінкубатор" Роман Зінченко, заступник виконавчого директора Асоціації "Енергоефективні міста України" Сергій Кошарук, представник Центру енергозбереження "Дім Сонця", автор книги "Енергоощадні котеджі" Юрій Дудикевич.
Заступник міського голови Ігор Прокопів під час семінару вручив Подяки міського голови переможцям конкурсів дитячих малюнків "Місто, в якому б я залюбки жив" та творів "Енергоефективна школа: якою я її бачу". Ними стали: Миронюк Дана, учениця 8 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №6; Богун Дмитро, учень 9 класу НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. №11-ліцей"; Цокало Ольга, учениця 6 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №8; Колядюк Ольга, учениця 10 класу НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. №13-колегіум"; Коляда Катерина та Оксенюк Марія, учениці 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №1; Валерко Світлана, учениця 10 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №10.
Питань, пов'язаних із раціональним використанням енергоресурсів, у Ковелі ще чимало, але міська влада переконана: стратегічний напрямок руху обрано правильно.
Довідково. Угода мерів – загальна ініціатива Європейського Союзу за участю місцевих і регіональних органів влади, які беруть на себе добровільні зобов'язання підвищити енергоефективність та використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях, зменшити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи таким чином "зеленому" економічному зростанню та підвищенню якості життя.
Угода мерів спершу була започаткована Європейською комісією у 2008 році з метою підтримки зусиль місцевих органів влади, направлених на розробку і реалізацію цілей ЄС, пов'язаних зі зміною клімату та споживанням енергії. З часом її підхід та метод почали виходити за межі ЄС: новими підписантами стали такі далекі держави, як Аргентина або Нова Зеландія.
Завдяки своїм унікальним характеристикам Угода мерів позиціонується інститутами ЄС як виняткова модель широкого руху та багаторівневого управління, яка об'єднує місцеві, регіональні і національні сили задля досягнення цілей, пов'язаних зі зміною клімату і споживанням електроенергії.
Управління виконавчого комітету міської ради.
Залишити коментар