Чотири роки тому очолював Федерацію футболу Волині Ігор Безуглий. За його керівництва волинський футбол переживав не найкращі часи. Тому футбольна громадськість краю вирішила обрати нового голову, який би дбав про розвиток спорту №1.
Перший заступник голови Федерації футболу Волині Олександр Жуматій згадує ті часи: "Ситуація загалом у волинському футболі у 2008-му році була жахлива. Жалюгідне фінансування, безлад в управлінні. Приміщення ФФВ знаходилося у підвалі в одній кімнаті розміром 3х3 м. Так далі тривати уже не могло".
Альтернативою Безуглому став тодішній власник і президент ФК "Волинь" Василь Столяр. Людина, яка добре була обізнана зі станом справ у футболі, з грошима, авторитетом. На той час кращого кандидата на посаду голови годі було й знайти. Тож 3 жовтня 2009 року на конференції було обрано головою ГО «Федерація футболу Волині» Василя Столяра.
За словами Олександра Жуматія, спочатку діяльність нового керівника викликала оптимізм: керівництво ФФВ переїхало з підвалу у нове приміщення, ситуація почала поліпшуватися, але ненадовго: "На момент обрання Василь Столяр більше виділяв кошти на розвиток, ніж його попередник. Утім, лише один рік було добре за його керівництва у 2010-му, – каже перший заступник голови ФФВ – у нього не було своєї програми розвитку футболу. Ми працювали фактично навмання, без чіткого плану дій. Він мав би конкретно визначити обов'язки між заступниками, впливати на тих людей, які порушували норми і зловживали службовим становищем. Спеціалісти, які не виконують своїх функцій, мали б бути замінені. На це все було накладено «табу». До керівництва федерації обрали певне коло осіб, які влаштовували в особистих цілях Василя Андрійовича, а те, що вони не виконували своїх прямих обов'язків, – це вже його не цікавило. Він жодного разу не звітував за виконану роботу перед виконкомом ФФВ".
На думку заступників голови ФФВ Олександра Жуматія та Василя Кохановського, люди калібру Василя Столяра мали б лобіювати питання фінансування спорту Волині на засіданнях обласної ради, пропонувати різноманітні програми, під які виділялися б кошти з обласного бюджету. Але як депутат Волинської обласної ради він цього, на жаль, не робив.
"Він не відвідував виконкоми ФФВ, не цікавився справами, зустрітися з ним було неможливо. Бувало, прийдеш до нього в офіс, чекаєш цілий день під дверима, а він приходить і каже: "Чого ви прийшли? Я вас не викликав! Йдіть!". Як же так можна було працювати? Приїжджаєш на засідання Федерації футболу України, а тодішній її голова Григорій Суркіс запитує: "А де ваш керівник? Я з ним би хотів зустрітися". Та ж сама ситуація і зараз при Анатолію Конькові, – розповідає Олександр Жуматій. – Ми розробляємо пропозиції, хочемо внести ініціативи, які б дали поштовх для розвитку волинського футболу, але без підтримки голови ФФВ з нами ніхто говорити на «верхах» не хоче".
Не бажаючи більше миритися із тим станом речей, який нині є у ФФВ, два заступники Василя Столяра Олександр Жуматій та Василь Кохановський вирішують створити ініціативну групу для проведення звітно-виборної конференції. Одним з головних питань є діяльність голови Федерації футболу Волині Василя Столяра, а також обрання нового голови або його переобрання. До ініціативи проведення позачергової конференції у лютому 2013-го, яка згідно із статутом має відбуватися не рідше, ніж раз на чотири роки, долучаються майже усі міські і районні федерації, колективні члени та члени виконкому ФФВ.
І тут починається найцікавіше – деякі голови районних федерацій починають відкликати свої підписи! Що, ось так зненацька взяли та й змінили свою думку? Чи банальний адміністративний тиск з боку нинішнього голови ФФВ?
"Василь Столяр під час засідання виконкому ФФВ у листопаді 2012 року особисто підтримав ідею проведення конференції. Але коли перечитав статут федерації (можливо, вперше) то зрозумів, що на конференції усе буде відбуватися демократично, а не за його сценарієм, – вважає Олександр Жуматій. – Після 15 листопада він змінив усі дверні замки в приміщенні федерації на Ковельській, 2. Був змінений код у вхідних дверях, мій особистий кабінет, в якому я працював, уже став його. І доступу до паперів, які там були у мене, вже немає. Зараз туди мають доступ лише лояльні до нього люди.
На балансі федерації також був автомобіль, але Василь Андрійович заборонив ним користуватися. Мені здається, що він трохи сплутав своє майно з майном федерації. Згідно із законодавством обмежити користуватися майном може тільки вищий орган. Йому повноваження надала конференція, а відтак і чинити такі дії він має право лише за підтримки делегатів або ж хоча б за рішенням виконкому".
Відкрито оголосивши «війну» своїм заступникам, голова Федерації футболу Волині почав готуватися до позачергової конференції. «Оскільки кожен районний осередок делегує по три кандидати, то уже почалася кампанія щодо висунення "потрібних людей" на конференцію», – вважає Олександр Жуматій.
Аби ситуація розвивалася за демократичним сценарієм, представниками футбольної громадськості області було підготовлено звернення до голови Державної служби молоді та спорту України Равілю Сафіуліну та Президента Федерації футболу України Анатолія Конькова. У листі, під яким підписалося 19 людей, причетних до футбольного життя Волині, йдеться про прохання негайно втрутитися у ситуацію.
Перераховується у зверненні ряд конфліктних ситуацій, зокрема, і те, що чиниться тиск на тих, хто висловився за позачергову конференцію: "…на даний момент на них здійснюється моральний тиск, погрози фізичної розправи та інші методи впливу і залякування. Певних членів виконкому просто намагаються "купити" за гроші або нові посади. Такими діями нинішній голова Федерації футболу Волині практично перетворює роботу публічної громадської організації на «режимний» об'єкт зі своїми правилами та законами…".
Події навколо діяльності керівництва ФФВ розгортаються доволі стрімко та інтригуючи, але, схоже, без втручання голови Федерації футболу України тут не обійтися...
Катерина ПАШКЕТНИК.
Залишити коментар