Разом із святом "Різдво у Косачів", яке відбулося 9 січня в літературно-меморіальному, музеї Лесі Українки у селі Колодяжному, відкрилася персональна виставка творів Валентини Михальської "Я живу, тому що люблю" (живопис, графіка).
Художниця народилася 15 серпня 1964 року в селі Хворостові Любомльського району Волинської області у селянській родині. Зростала серед мальовничої природи озерно-лісового Волинського краю. На жаль, у дитинстві через важку недугу перестала ходити. З 1985 року почала малювати.
У творчому доробку художниці – понад 800 робіт. Працює В. Михальська, в основному, акварельними фарбами, проте багато творів виконані пастеллю, кольоровими олівцями, олійними фарбами, у техніці туш-перо. Всі ці техніки художниця вміло використовує у написанні пейзажів, натюрмортів, портретів, ікон, монотипій, при ілюстрації книг.
З 1995 року працює вчителем образотворчого мистецтва в Хворостівській загальноосвітній школі. В 1991 році відбулася перша персональна виставка пані Валентини в Луцьку.
Загалом Валентина Михайлівна мала 30 персональних виставок в Україні та за кордоном. В. Михальська також брала участь в III Міжнародній виставці інвалідів, що проходила в м. Любліні (Республіка Польща), двох міжнародних конкурсах "Премія Миру", що відбувалися в Італії. Брала участь у міжнародних конкурсах екслібрису, присвяченому Леонардо да Вінчі і Данте Аліг'єрі в Італії.
У 2003 році Валентина Михальська репрезентувала свою творчість в унікальному альбомі графіки "Червоне і чорне". У книзі, що вийшла у світ у луцькому видавництві "Християнське життя", мисткиня сповна виявляє свій талант у цілому букеті графічних робіт. В цьому ж році управлінням у справах сім'ї та молоді Волинської облдержадміністрації засновано обласну мистецьку премію імені Валентини Михальської. Її вручають молодим художникам Волині.
У 2004 році відбулася виставка художниці у Великому залі Спілки художників України. Валентина Михальська з нагоди свого 40-річчя нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Також художниця відзначена багатьма дипломами і грамотами.
Тетяна Воробей,
молодший науковий співробітник літературно-меморіального музею
Лесі Українки
с. Колодяжного.
НА ЗНІМКУ: один з куточків експозиції виставки.
Фото з архіву автора.
Залишити коментар