У цій статті хочу розповісти про основні положення щодо прийому кандидатів на вступ до вищих військових навчальних та військових підрозділів вищих навчальних закладів (далі – ВВНЗ) з числа цивільної молоді (підготовка фахівців з вищою освітою для проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу).
На навчання за кошти Державного бюджету ВВНЗ здійснюють прийом осіб з повною загальною середньою освітою віком від 17 років до 21 року (в тому числі тих, яким 17 років виповнюється у рік зарахування на навчання), військовослужбовців строкової служби та військовозобов'язаних – віком до 23 років.
Військовослужбовці військової служби за контрактом, які не мають військових звань офіцерського складу, приймаються віком до 23 років (в коледжі – віком до 30 років).
Попередня професійна діагностика і відбір вступників з числа цивільної молоді (ліцеїстів) та оформлення документів здійснюється у військових комісаріатах до 10 червня року вступу.
Вступники особисто подають заяву до районного (міського) військового комісаріату за місцем проживання у період з 1 січня до 1 червня року вступу.
Заяви вступників обробляються відповідно до вимог Закону України "Про захист персональних даних" від 1 червня 2010 року, №2297-VI.
У заяві зазначається:
До заяви додаються:
- автобіографія;
- копія документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та додатка до нього (випускники навчальних закладів року вступу на навчання додають довідку про поточну успішність); копія паспорта (свідоцтва про народження); довідка з місця роботи чи навчання; характеристика з місця роботи чи навчання;
- шість кольорових фотокарток (без головного убору, розміром 3x4см), завірені у військовому комісаріаті;
- медичні документи, оформлені у військовому комісаріаті; копії документів, які встановлюють право на пільги відповідно до чинного законодавства та вказані в Умовах прийому;
- копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду; повідомлення органів внутрішніх справ, органів дізнання та попереднього слідства, судових органів про притягнення до кримінальної відповідальності (форма ІП-1); сертифікат про проходження профілактичного наркологічного огляду;
- медична довідка про проходження обов’язкових попереднього та періодичного психіатричних оглядів;
- чотири поштових конверти з марками.
Перед направленням до ВВНЗ всі кандидати з осіб цивільної молоді проходять первинний медичний огляд у районному (міському) військовому комісаріаті, а повторний – в обласному військовому комісаріаті із заповненням картки медичного огляду тих, хто вступає до вищого військового навчального закладу Міністерства оборони України чи військового навчального підрозділу вищого навчального закладу України (додаток №12 до Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.08, № 402).
На кандидатів до вступу оформляються медичні документи, а також за результатом попередньої професійної діагностики – картка професійного відбору.
Документи на відібраних кандидатів районні (міські) військові комісаріати подають до обласних, а останні – до ВВНЗ не пізніше 20 червня року вступу.
Вступники мають право подавати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, виданий у 2013 році, або сертифікати чи їх дублікати за 2008, або 2009, або 2010, або 2011, або 2012 рік.
Усі копії документів засвідчуються за оригіналами приймальними комісіями ВВНЗ, або в установленому законодавством порядку. Копії документів без пред’явлення оригіналів не розглядаються.
Особи, які не подають сертифікати (сертифікат) зовнішнього незалежного оцінювання, подають документи, що засвідчують їх право на складання тільки вступних екзаменів у ВВНЗ:
Особи, які здобули повну загальну середню освіту у 2007 році і раніше, подають документи, що підтверджують їх право брати участь у конкурсі за результатами зовнішнього незалежного оцінювання або за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів у ВВНЗ за їх вибором.
Громадяни України, які у 2013 році здобудуть повну загальну середню освіту за кордоном, подають документи, що підтверджують їх право брати участь у конкурсі за результатами зовнішнього незалежного оцінювання або за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів у ВВНЗ за їх вибором.
Вступник може подати заяву (заяви) в паперовому або в електронному вигляді не більше, ніж до п’яти вищих навчальних закладів України та не більше трьох заяв – на напрями підготовки (на три спеціальності) про участь у конкурсному відборі та форми навчання у кожному з вищих навчальних закладів.
Факт кожної подачі заяви в паперовому вигляді (із зазначенням того, оригінали чи копії документів додані до заяви) реєструється уповноваженою особою приймальної комісії у Єдиній державній електронній базі з питань освіти (далі – Єдиній базі) безпосередньо під час прийняття заяви. Заяви подані вступниками до приймальних комісій в паперовому вигляді та зареєстровані у Єдиній базі, обробляються приймальними комісіями.
Особи, які вступають до ВВНЗ для проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу, обов’язково складають вступні випробування:
- психологічне обстеження;
- оцінку рівня фізичної підготовленості;
- медичний огляд військово-лікарською комісією.
Бажаючі вступати до ВВНЗ для більш поглибленого ознайомлення з умовами вступу та оформлення документів можуть звертатися за адресою: м. Ковель, вул. Грушевського, 14, тел. 5-03-30).
Підполковник
Василь СУЩ,
військовий комісар Ковельського об’єднаного міського військового
комісаріату.
Залишити коментар