Відповідно до статті 16 Закону України "Про статус депутата місцевих рад" депутат місцевої ради зобов'язаний не рідше одного разу на рік звітувати про свою роботу перед виборцями. І словом, і ділом.
Для мене, депутата районної ради, члена фракції Української Народної Партії, звітний рік був надзвичайно напруженим, плідним на результати та цікавим на події. Протягом цього часу намагався працювати так, аби виправдати довіру громади конкретними справами та з метою захисту інтересів виборців.
Відповідно до прямих обов'язків депутата за звітний період був присутній на всіх засіданнях сесії районної ради та постійної депутатської комісії з питань духовності, освіти, науки, культури та туризму, релігій, засобів масової інформації, зв'язків з політичними партіями та громадськими організаціями.
Відомо, що основною формою роботи депутата є депутатські запити, запитання та звернення. Мої запити, запитання та звернення в основному стосувались розв'язання екологічних проблем, збереження лісових насаджень, збереження освітянських та медичних закладів.
Вже багато років поспіль відслідковувати екологічний стан річки Турії для мене є пріоритетним завданням. Депутатські запити та запитання до владців щодо попередження екологічних негараздів – звична робота для мене як депутата та громадянина.
Позитивно оцінюю те, що в звітному році було створено депутатську комісію, робота якої є постійною і дає позитивні результати. Більше того, переконаний, що робота комісії може попередити щорічні випадки отруєння води в річці внаслідок різних причин.
Не менш важливою проблемою Ковельщини є збереження лісових насаджень – як від несанкціонованої вирубки, так і під час прокладання лісових доріг. Адже під час прокладання лісової дороги Скулин – Тойкут ліс обабіч дороги вирізали, а дороги не зробили. Проконтролювати, чому так сталось і куди були використані лісоматеріали, надзвичайно складна процедура.
Важливою складовою моєї депутатської роботи є захист прав громадян на отримання якісних медичних послуг та недопущення закриття медичних закладів. Адже благий намір реформувати медичну галузь на Волині через створення госпітальних округів зводиться, в першу чергу, до закриття закладів первинної медичної допомоги, скорочення медичного персоналу з метою економії коштів і найменше – на покращення якості медичних послуг.
За умов потужного адміністративного тиску на місцеві громади потрібна неабияка стійкість депутатів місцевих рад, щоб не допустити закриття чи перепрофілювання медичних закладів. На Ковельщині офіційно закрили лише ФАП с. Дарівки (з пояснення голови районної ради – за згодою громади). Але як з'ясувалось, громада села такого дозволу не давала, і факт закриття став для всіх повною несподіванкою, тому на сьогодні йде збір підписів з вимогою відновлення роботи ФАПу.
Оскільки я представляю правоцентристську партію, для мене питання збереження історичної пам'яті, української ідентичності та існування Української державності завжди було основою партійної діяльності та життєвої позиції. За останні роки в цьому напрямку було зроблено багато хороших справ. Мав за честь разом із однодумцями бути причетним до спорудження пам'ятних знаків борцям за волю України в селах Скулині та Облапах, поновленні та догляду за могилами вояків УПА. В рік 70- річчя створення УПА з ініціативи фракції депутатів районної ради від Української Народної Партії було проведено ряд спортивних та мистецьких заходів, зустрічей із ветеранами визвольної боротьби.
Так, в с. Тойкуті проведено змагання з волейболу на кубок сотенного "Кубіка" – Тихона Зінчука, в с. Пісочному – комплексний спортивний захід, спортивно-мистецьке свято – в с. Скулині та с. Доротищі.
В цьому році виповнюється 70 років початку обопільної етнічної "чистки" українського і польського населення, здійсненої Українською Повстанською Армією та польською Армією Крайовою у 1943 році під час Другої світової війни на Волині.
Польська сторона значно активніша у вшануванні жертв так званої Волинської трагедії. Ми ж, волиняни, поки що проявляємо політичну і громадянську пасивність. Не вдаючись у причинно-наслідкові зв'язки того, що трапилось, нам необхідно належно вшанувати пам'ять всіх українців, що загинули внаслідок протистояння.
Найперше – добитися в цьому році встановлення пам'ятного знаку в с. Білашеві, де від рук польських бойовиків із АК загинуло більш ніж 70 мирних жителів. Як депутат районної ради, як член братства вояків ОУН-УПА докладу максимум зусиль, щоб належним чином вшанувати безневинно вбитих українців.
Досить важливим аспектом формування здорового способу життя на селі є розвиток фізичного виховання серед дітей, підлітків та юнацтва. Мені приємно, що мав безпосередній стосунок до спорудження дитячих спортивних майданчиків в с. Ломачанці та с. Пісочному.
Тішить те, що районна рада прийняла «Положення про виплату одноразових грошових винагород спортсменам і тренерам з олімпійських видів спорту та відповідальним за спортивно-масову і фізкультурно-оздоровчу роботу (на громадських засадах) селищних та сільських рад Ковельського району».
Реальна дія цього положення дасть змогу ще більше пожвавити фізкультурний рух в районі.
В подальшому необхідно прийняти Програму підтримки молодих перспективних спортсменів Ковельщини, через реалізацію якої ми зможемо залучити до занять спортом найбільш активну та перспективну частину учнівської молоді.
Особисто мною із власних коштів та депутатського фонду систематично надавалась фінансова допомога жителям району на лікування.
Як депутат районної ради в цьому році планую долучитися до ініціювання в районі початку роботи із прокладання сучасного дорожнього полотна в с. Кричевичах та дороги, що сполучає Новий Мосир із Майданом (те, що є там на сьогодні, – сором як для виконавчої, так і для представницької гілок влади). На часі – вирішення проблеми "безіменного" населеного пункту в масиві НВО "Трави".
Серед іншого, необхідно знайти краєзнавців, зацікавлених у написанні збірки про історію населених пунктів Ковельського району, та посприяти її виданню.
Ігор Верчук,
депутат Ковельської районної ради, член фракції Української Народної Партії.
Залишити коментар