Шановна редакціє!
Хочу долучитися до обговорення теми роботи ковельських ринків – зокрема, висловити свою точку зору на проблему діяльності базарчика в районі міськрорайону "Сільмаш" по вулиці Відродження.
Свою точну адресу я не називаю, тому що живу навпроти ринку, майже всіх продавців знаю та й багато знають мене. Зрештою, я висловлюю точку зору, яка стосується не конкретних осіб, а ринку в цілому.
Послугами базарчика я не користуюсь – хіба купую іноді якусь зелень чи овочі. Постараюсь пояснити, чому.
Торгівля на ринку іде з порушенням будь-яких норм і правил. Більше половини продавців, наскільки я знаю, не мають на торгівлю ніяких узаконених документів, не сплачуючи до бюджету міста жодних податків.
Якщо є загроза перевірки – торгові місця миттєво зачиняють.
Продукти харчування: консерви, майонези, соуси, кетчупи, олію зберігають просто на прилавках, в кращому випадку – в якомусь ящику. Такі продукти взимку перемерзають, а влітку перегріваються на Сонці. Про якість таких продуктів годі говорити. Тільки декілька торгових точок мають підведене світло і встановлені холодильники.
Рибу, оселедці, тюльку продають просто із землі на пристосованих ящиках, тут же підгодовують котів та собак. В продавців, які торгують продуктами харчування, часто відсутні санітарні книжки.
На ринку немає ні води, ні туалету – ще один доказ повної антисанітарії.
Посередині ринку проходить дорога. "Круті" хлопці під'їжджають до самих прилавків, здіймаючи пилюку, яка осідає на розкладених товарах. Однією з найдошкульніших бід ринку є торгівля самогоном. Ця справа поставлена на такий потік, що може позаздрити будь-який супермаркет міста. Були випадки, коли люди від горілки помирали поруч з ринком, але ця біда торкнулась рідних і близьких, а правоохоронці залишились осторонь.
В газеті "Вісті Ковельщини" один із попередніх начальників ковельської міліції кревно обіцяв покласти край цьому ганебному явищу, але далі обіцянок справа не пішла, і самогонний бізнес процвітає й далі.
І останнє, на що хотілось би звернути увагу. Це естетичний вигляд ринку. На сьогодні він швидше нагадує циганський табір, аніж цивілізоване місце торгівлі.
3 розвалом СРСР розвалилась і торговельна мережа. Тоді, можливо, й була потреба в такому ринку, але сьогодні в мікрорайоні "Сільмаш" досить добре розвинена торговельна мережа магазинів із сучасним інтер'єром і сучасним обладнанням. Є магазини, які працюють цілодобово й, до речі, ціни в магазинах бувають нижчі, аніж на ринку.
Ринок по вул. Відродження не підпорядковується жодному з ринків і на ньому немає господаря, тому, виходячи з написаного, потреба в такому ринку відпала, коли два продавці наражають на небезпеку сотні людей – це суперечить здоровому глузду.
Ще хочеться сказати декілька слів стосовно статті "Благодать Божа у храмі, а не на ринку". Я згодна з авторкою, що тоталітарна комуністична система силою заганяла людей в колгоспи, силою гонила від церкви, але чи не наступаємо ми на ті ж самі граблі, коли хочемо заборонити роботу ринків у неділю та в релігійні свята? До речі, у великі релігійні свята ринки й так не працюють.
Ми живемо у вільній і незалежній державі. Людина має сама вирішувати: йти їй до церкви чи на базар? Є люди, які працюють щоденно, і тільки у вихідний день можуть відвідати ринок. Прошу не думати, що я проти відвідин церкви. Я сама часто присутня на богослужінні в храмі Божому
Вважаю, що графік роботи ринків потрібно розробляти заздалегідь з урахуванням побажань усіх зацікавлених сторін – скажімо, на квартал чи інший термін і повідомляти про це населення.
З повагою –
Марія Іванівна.
м. Ковель.
Залишити коментар