Переваг у підлідної риболовлі багато, але чи не найголовніша проблема – надійність льодяного покрову.
Особливо гостро постає вона у період льодоставу, а також напередодні льодоходу. Загострюється і тоді, коли за примхами погоди настає потепління чи, навпаки, значно холоднішає. У такі періоди, за статистикою, зростає кількість нещасних випадків на воді та льоду.
Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому Ковельської міської ради та курси цивільної оборони м. Ковеля звертаються до всіх любителів зимової риболовлі. Будьте вкрай обережні! Саме зараз примхлива погода може позначитись на міцності льоду. Не випробуйте долю!
Пам’ятайте, що міцність льоду краще всього перевіряти за допомогою пішні. Якщо після першого удару з’являється вода, виходити на лід не можна.
Під час підлідної риболовлі на невеликій ділянці не слід пробивати багато лунок, відстань між ними повинна бути не менше 5-6 метрів. Не бажано також стрибати і бігати по льоду, збиратися гуртами.
Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальну мотузку завдовжки 15-20 метрів. Обов’язково потрібно взяти мобільний телефон чи інші засоби зв’язку, а також покласти у кишеню два великих цвяхи або ніж – з їх допомогою легше буде вибратися на лід, якщо вже провалилися.
І насамкінець: дивіться не тільки у лунку, а й навкруги. Будьте обережні, не ризикуйте своїм життям!
Юрій Дідковський,
начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення;
Володимир Ващук,
завідувач курсів цивільної оборони м. Ковеля.
Залишити коментар