"Всілякі є обдарування, що прикрашають розум людський, але жоден з них не оздоблює і не
прикрашає його такою великою мірою,
як обдарування математичне!
(Г. Біллінгем).
Саме такі слова стали епіграфом обласного семінару для методистів управлінь відділів освіти, вчителів математики та вчителів початкових класів "Обдарований математик: досвід, проблеми, перспективи", який нещодавно відбувся в ЗОШ І-ІІІ ступенів №10.
Зрозуміло, що загальноосвітню школу №10 м. Ковеля для проведення такого важливого семінару було обрано тому, що педагогічний колектив школи має певні напрацювання, успіхи і досягнення в освітній галузі "Математика".
Зокрема, в школі успішно працюють класи з поглибленим вивченням математики (8 кл., 9 кл.), в старшій школі – класи математичного профілю. З року в рік учні школи стають переможцями та призерами Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики міського та обласного етапів, учасниками Всеукраїнських олімпіад.
Наші вихованці – постійні переможці і призери обласної математичної олімпіади ім. академіка М. Кравчука – видатного вченого-волинянина.
В школі напрацьовано вагомий досвід роботи з обдарованими учнями. Створена і діє програма "Розвиток обдарованості школярів" і як один із підрозділів – програма "Обдарований математик".
Ми розуміємо, що плекати обдарованого учня може тільки обдарований, висококваліфікований вчитель. Так склалось, що вчителі математики школи – знані в місті, області вчителі. Зокрема, Мазурик Тетяна Олександрівна – Заслужений вчитель України, Марценюк Марія Петрівна – "Cтарший вчитель", Мельничук Алла Анатоліївна, Токарець Людмила Володимирівна – спеціалісти вищої категорії.
Педколектив школи тісно співпрацює з педагогічним колективом ДНЗ № 1 "Калинка". Адже їхні вихованці – майбутні учні нашої школи. З введенням нового Державного стандарту початкової школи суттєво змінився методичний підхід до викладання математики.
В школі проводиться ряд заходів, спрямованих на адаптацію випускників початкової школи до нових умов навчання. А тому питання наступності при вивченні математики займає чільне місце в роботі шкільних методичних комісій вчителів початкових класів та вчителів математики і фізики.
Дирекція школи при складанні робочих навчальних планів враховує результати діяльності вчителів і цілеспрямовано працює у напрямку їх підвищення.
В школі проводяться моніторингові дослідження навчальних досягнень учнів з математики за підсумками семестрів, навчального року, окремо вивчаються ці питання в 9, 10, 11-их класах. На постійному контролі – питання відповідності рівня навчальних досягнень учнів у 8, 9-их класах з поглибленим вивченням математики вимогам навчальних програм.
Учні школи успішно складають зовнішнє незалежне оцінювання з математики, є конкурентоспроможними при конкурсному відборі на навчання в престижні вузи України.
Зокрема, у 2012 році 32 випускники із 67, які закінчили школу, брали участь у ЗНО з математики. 85% випускників набрали від 150 до 195,5 балів, 94% набрали прохідні до вузу бали, що свідчить про високу якість освітніх послуг, що надає школа. Тому ключовим питанням обласного семінару було питання розвитку математичних обдарувань.
В ході семінару його учасники з цікавістю ознайомилися із школою, яку презентувала у своєму виступі директор Шворак Світлана Іванівна, вчитель-методист, Відмінник освіти України.
З питанням "Науково-методичний супровід роботи з обдарованими учнями на уроках природничо-математичного циклу в загальноосвітніх школах міста" ознайомив методист природничо-математичних дисциплін Ковельського міського методичного кабінету Щур Ігор Романович.
Презентувала шкільну програму "Обдарований математик" через створення шкільного простору для розвитку самодостатньої особистості автор цих рядків.
Питанню особливостей розвитку математичних здібностей і реалізації програм "Я у світі" та "Впевнений старт", як основи логіко-математичного розвитку дошкільної освіти, приділила увагу завідувач ДНЗ № 1 "Калинка" Чепак Ольга Петрівна.
В ході семінару, учасники були в захопленні від відвіданих уроків учителів школи – уроку математики в 4-В класі, вчитель Гаврилюк Валентина Євгенівна, курсу за вибором "Розвиток продуктивного мислення" в 4-А класі, вчитель Яцук Жанна Василівна, уроку геометрії в 9-Б класі з поглибленим вивченням математики, вчитель Мазурик Тетяна Олександрівна.
Учасники семінару з цікавістю ознайомились із шкільними музеями: народознавчим "Берегиня", історії школи, по яких екскурсії провела завідувач, вчитель української мови і літератури Міліщук Надія Власівна; кімнатою-музеєм видатного математика, нашого земляка, академіка М. П. Кравчука (завідувач вчитель математики Токарець Людмила Володимирівна).
Для всіх учасників семінару вчителем математики Мельничук Аллою Анатоліївною проведено майстер-клас "Пошук істини", фрагмент заняття факультативу "Логіка" в 5 класі з практичною роботою.
Досвідом своєї роботи з питання "Розвиток креативних здібностей учнів засобами нестандартних вправ" поділилась вчитель математики, Заслужений вчитель України Мазурик Тетяна Олександрівна.
Відбувся «круглий стіл», в ході якого методист міського методичного кабінету Щур І. Р. за участю всіх учасників семінару склали Метаплан семінару.
З цікавістю слухачі семінару сприйняли виступ Трачук Тетяни Володимирівни, доцента кафедри теорії і методик викладання шкільних предметів Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидата педагогічних наук.
Кожен з учасників семінару отримав матеріали семінару, буклет про школу.
Таїсія Кацюк,
заступник директора з
навчально-виховної роботи, вчитель математики,
"Вчитель-методист", Відмінник освіти України.
НА ЗНІМКАХ: під час обласного семінару в ЗОШ І-ІІІ ст. №10.
Фото з архіву школи.
Залишити коментар