Одним з наймогутніших факторів природи є ліс. В нинішній бурхливий час технічного прогресу і надмірного забруднення природи слід ще більше шанувати і оберігати лісові насадження за їх екологічні середовищеутворювальні та економіко-господарські функції.
На цьому наголошувалося під час бліц-навчання орендарів та користувачів земель лісового фонду Ковельського та Турійського районів, що відбулося 20 березня в приміщенні Ковельського міськрайонного центру зайнятості.
Захід був проведений за участю заступника голови Ковельської районної державної адміністрації Андрія Мигулі, директора Турійського районного центру зайнятості Олександра Швеця, заступника начальника управління держветмедицини Андрія Гуковського, начальника управління Пенсійного фонду України у м. Ковелі та Ковельському районі Інни Самолюк, завідувача сектора з питань масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Державної об'єднаної податкової інспекції у Волинській області Ірини Войчук, начальника відділу контролю за додержанням законодавства про працю територіальної державної інспекції з питань праці у Волинській області Наталії Гані.
Роботодавців представляли керівники, інспектори з кадрів, інженери з охорони лісу Ковельського СЛАТ "Тур", ДП "Ковельський держлісгосп" та керівники первинних мисливських організацій: Голобського, Майданського, Мельницького, Козлиничівського, Поповичівського, Заріччанського, Рокитненського лісництв.
Відкриваючи навчання, Андрій Мигуля представив учасників заходу і ознайомив з переліком питань для обговорення.
Андрій Гуковський розповів про те, як проводиться виявлення ознак появи тієї чи іншої хвороби мисливських тварин. Для профілактики хвороб систематично вживаються запобіжні заходи, зокрема, застосовування вакцини та регулювання чисельності лисиці.
Директор Ковельського міськрайонного центру зайнятості Олена Комісарук-Марчак ознайомила присутніх із комплексом послуг Державної служби зайнятості, новинками законодавства про зайнятість населення, провела роз'яснення щодо сезонної зайнятості.
Зокрема, Олена Петрівна зауважила, що значно розширились можливості громадян інших районів, які звертаються за допомогою до служби зайнятості при пошуку роботи та працевлаштуванні, бо незалежно від реєстрації місця проживання чи перебування, за умови, що особа не перебуває на обліку в іншому центрі зайнятості, є можливості бути зареєстрованим у центрі зайнятості за місцем проживання.
Олександр Швець надав перелік навчальних центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які проводять навчання за професіями лісової галузі, ознайомив з Інтернет-порталом "ТРУД".
Жваву дискусію учасників навчання викликав виступ начальника управління Пенсійного фонду України у м. Ковелі та Ковельському районі Інни Самолюк, яка нагадала, що з 2004 року пенсійна система України перейшла на страхові принципи функціонування. Якщо за періоди роботи до 2004 року стаж зараховується по записах трудової книжки, то з 2004 року – за умови сплати внесків до Пенсійного фонду України. При цьому місяць роботи зараховується до страхового стажу як повний, якщо за нього сплачено не менше мінімального страхового внеску. Мінімальний страховий внесок – це сплата від мінімальної заробітної плати. При досягненні пенсійного віку пенсія призначається за умови наявності не менше 15 років стажу, за його відсутності особа втрачає право на пенсію за віком. Крім того, від розміру заробітної плати, з якої сплачено внески, та від кількості стажу залежить і розмір майбутньої пенсії.
Також І. Самолюк поінформувала про зміну строків подачі звітності по сплаті єдиного внеску та зазначила, що на сьогодні в районі ще багато підприємств та організацій, де середня заробітна плата найманих працівників менша від мінімальної, значною (більше 10 мільйонів гривень) залишається сума заборгованості до Пенсійного фонду.
Своєчасна сплата внесків до Пенсійного фонду є прямим обов`язком кожного керівника. Адже несвоєчасність розрахунків призводить не тільки до втрати найманими працівниками стажу, а і до соціальної незахищеності їх у випадках тимчасової втрати працездатності, нещасного випадку на виробництві, у випадках втрати роботи, а підприємству ще необхідно сплатити штрафні санкції, що збільшує фінансове навантаження на платника.
Наталія Ганя надала чітке роз'яснення щодо цивільно-правової угоди і трудового договору: у цивільно-правових договорах має місце рівність сторін, а в трудовому договорі переважають відносини підпорядкування працівника роботодавцю.
Ірина Войчук ознайомила присутніх з унікальним сервісом, який почав функціонувати з 1 січня і має назву "Пульс податкової", котрий приймає звернення громадян з проблемних питань. Пересічні громадяни або керівники підприємств можуть зателефонувати на "гарячу" лінію "Пульсу податкової" і висловити свої пропозиції та побажання щодо роботи служби або поставити запитання. Протягом робочого дня людина отримає відповідь на свій дзвінок. Крім того, за цим самим телефоном можна заявити про протиправні та корупційні дії працівників податкової служби.
Виступаюча також розповіла, що на веб-порталі ДПС України функціонує Єдина база податкових знань. Вона містить перелік найбільш актуальних запитань-відповідей, що виникають у платників податків. Учасники бліц-навчання одержали інформацію, як можна скористатися цими послугами, бо вони є досить корисними та зручними.
Під час навчання відбувся конструктивний діалог. Бажаючі задавали питання та отримували на них вичерпні відповіді, обмінювалися досвідом. Захід був насичений корисною інформацією, яку його відвідувачі зможуть використовувати на практиці.
Підбивши підсумки навчання, учасники зазначили, що вагомих результатів можливо досягти тільки завдяки налагодженій співпраці органів влади, роботодавців та соціальних партнерів.
Наталія Хом'як,
головний спеціаліст відділу інформаційних систем Ковельського міськрайонного центру зайнятості.
НА ЗНІМКУ: під час бліц-навчання.
Фото з архіву
центру зайнятості.
Залишити коментар