17 березня минула 69-та річниця з дня визволення села Любитова від фашистських загарбників. У ці славні дні подумки повертаємося у страшні і буремні роки Великої Вітчизняної.
З глибокою повагою і вдячністю згадуємо тих людей, завдяки яким ми маємо змогу навчатися і працювати під чистим мирним небом. Серед них – наш односельчанин Павло Антонович Глушейко.
21 червня 1941 року йому вручили свідоцтво про закінчення семирічки, а наступний день розірвали навпіл вибухи німецьких бомб. Розпочалася Велика Вітчизняна війна...
Павло Антонович був у числі любитівських комсомольців, які, не встигнувши евакуюватись, залишилися в Любитові.
9 квітня 1944 року, після визволення Ковельщини, разом із 18-ма своїми однокласниками був призваний в 368-й запасний полк, що знаходився в Саратовській області. Це був перший повоєнний призов. Після проходження курсів кулеметників був направлений в 322-й стрілецький полк, який дислокувався в Литві (м. Шауляй).
З січня 1944 року по березень 1945 року Павло Антонович брав участь у штурмі Кенігсбергу. Радісна звістка про Перемогу застала його в Лієпаї.
250 наших односельчан пішло на фронт, та не всім випала доля повернутися додому. 74 любитівці навічно залишилися в землі Прибалтики, окропивши її своєю гарячою кров'ю. 30 – повернулися додому інвалідами.
Після закінчення війни залишився служити далі. Направили на службу в Заполяр'я для розмінування території після Фінської війни. Демобілізувався додому в 1950 році.
Нагороджений орденом Вітчизняної війни, медалями "За відвагу", "За перемогу над Німеччиною", "За мужність", "За трудову доблесть", ювілейними медалями.
Пройшли роки…Росте уже четверте покоління, яке не знає лихоліть війни. Але не слід забувати, що за наше мирне сьогодення заплачено ціну у мільйони людських життів. Тож треба берегти мир і спокій на нашій землі.
Руслана ГАРКАВЕНКО, керівник ради музею бойової слави та
члени музею Любитівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
НА ЗНІМКАХ: ветеран Великої Вітчизняної війни Павло ГЛУШЕЙКО; в товаристві бойових побратимів; з учнями школи.
Фото з архіву Любитівської ЗОШ.
Залишити коментар