Міський семінар шкільних бібліотекарів під назвою "Формування духовної особистості засобами книги", який відбувся на базі ЗОШ №6 у Ковелі, був напрочуд цікавим і перетворився у невелике свято для його учасників.
Читач запитає: "А чому школа № 6? Є ж у нас школи-"кити" із стажем і вагомими здобутками".
Шукати відповіді довго не доводиться – просто в школі у вчителів та учнів на кожному кроці відчувається отой невидимий взаємний подих духовності, що грунтується на вірі Христовій.
У невеликій презентації закладу для бібліотекарів шкіл Ковеля і гостей директор ЗОШ № 6 Валентина Приступа наголосила:
– Школа – це унікальний храм для реалізації своїх можливостей дітьми, які тут переживають радісні періоди дитинства, розвивають свої здібності, вчаться активно і гідно жити в умовах непростої, а часом і жорстокої дійсності. Виховання особистості починається з формування свідомості на основі духовності, культури, звичаїв та традицій народу.
І справді, цей відносно невеликий, але тісно згуртований колектив може бути прикладом для багатьох шкіл не тільки Ковеля. Тут проводяться цікаві заходи різного змісту, які підпорядковані справі духовного виховання.
Багато з них приурочені до релігійних свят. Проводяться творчі змагання дітей і батьків, зустрічі з ветеранами, письменниками, практикуються різноманітні майстер-класи тощо. Нещодавно педагоги і учні були організаторами загальноміського мітингу-реквієму з нагоди перепоховання Тараса Шевченка.
Ви запитаєте: "Яку ж роль у цьому відіграє бібліотека?".
Найпершу. Від вчителів я почула обнадійливі слова: "Книга – це не комп'ютер, а скарб знань, в якій є душа, і, спілкуючись з нею, ти отримуєш насолоду".
Бібліотекар школи Марія Кравчик, скромна і добра людина, знає, як цей скарб перетворити в живе спілкування з учнем і вчителем. Вона не просто організовує виставки книг, а вкладає туди творчу думку, втягує читача в процес пізнання книги.
Ось і семінар вийшов за рамки шкільної програми. Марія Василівна "повела" всіх присутніх святими місцями України. Віртуально присутні побували в Почаївській і Київських лаврах, Зимненській обителі, ковельських святинях різних конфесій.
Цікавою і змістовною була ще одна духовна подорож – сторінками книги Анатолія Семенюка "Паломництво до Цариці Миру". Учні Ірина Семенюк, Яна Шворак "вели" присутніх по далекому Меджугор'ю (Боснія, Герцоговина), де об'являється Пресвятая Богородиця. Артистично і душевно звучали вірші з книги на духовні теми у виконанні Інни Ляшук, Анфіси Герштанської, Оксани Ліпінської, Ані Воробей, Владислава Познякевича.
Своїми враженнями про паломницьку подорож поділилась бібліотекар гімназії Євгенія Мочарська.
Автор книги "Паломництво до Цариці Миру" Анатолій Семенюк теж поділився своїми думками про паломництво святими місцями:
– Тисячі людей їдуть до Меджугор'я. Багато з них їдуть за зціленням. І тим, хто вірить, Божа Матінка допомагає. Переконався, що відпочинок на морі і паломництво ні в яке порівняння не йдуть. Паломництво святими місцями – це очищення від негативної енергії, навернення до духовності, оздоровлення в моральному просторі християнської любові і добра.
На семінарі виступила методист міського методичного кабінету управління освіти м. Ковеля Ганна Пикалюк.
Ось так з настанов, теорій і практичної роботи бібліотек та презентації книги на духовні теми семінар досяг позитивних результатів і засобами книги створив духовне свято для його учасників.
Леся ГЕРУН,
голова методичної комісії бібліотекарів міста.
Залишити коментар