Політична криза в Україні спричиняє чимало чуток та чимало неправдивої інформації в ЗМІ. Кожен на свій лад трактує ті чи інші події та вчинки окремих депутатів.
Відтак, скликаючи брифінг, народні депутати з Волині прагнули розставити акценти, відповісти на запитання журналістів – і щоб відповіді ці, прозвучавши із перших вуст, пролили максимально правдиве світло на їхню діяльність у Верховній Раді.
Так, зокрема, на зустрічі депутати розповіли, чому не проголосували за один законопроект про скасування пенсійної реформи, але охоче підтримають інший – опозиційний; з яких причин не змогли пропустити збори народних депутатів на Банковій, через що отримали шквал критики.
"Ще під час виборчої кампанії я акцентував, що відповідально працюватиму у Верховній Раді, голосуватиму сам і не займатимусь "кнопкодавством", – сказав Степан Івахів. – Свою діяльність у Парламенті розцінюю як роботу і не розумію, чому я маю на неї не ходити. Тож коли мене запитали, чи піду на збори на Банкову, відповів ствердно.
Адже я не бачив підстав пропускати робочий день.
Наскільки законним було це засідання, – будуть говорити довго. А юристи ще тривалий час даватимуть правову оцінку. Але я точно не хочу, щоб у такий спосіб вирішення державних питань тривало й надалі. А те, що нині нас критикують, я сприймаю нормально. Я – депутат-мажоритарник і знав, що треба бути готовим до критики. Завжди, коли прийматиму ту чи іншу позицію, – мене будуть критикувати ті чи інші сторони.
Я обіцяв на виборах, що не вступлю у Партію регіонів, але й не приєднаюся до опозиційних сил та залишуся позафракційним – і дотримав свого слова. До речі, з 225 депутатів-мажоритарників не приєдналися до жодної з партій лише трохи більше двох десятків чоловік. Партії зробили свою роботу – «порозбирали» депутатів по своїх таборах, а ми, позафракційні мажоритарники, відстоюємо інтереси своїх округів, які нас обрали представляти їхні інтереси у Верховній Раді".
Тож ті два десятки депутатів, які залишилися вільними від партійних зобов'язань і вирішували, чи йти їм на збори на Банковій. Частина вирішила лишитися, а частина – йти.
"А все тому, що на розгляд вносили ряд вкрай важливих для українського народу законопроектів, – каже Ігор Єремеєв. – Моя позиція чітка: Верховна Рада повинна працювати. Але таке засідання, як на Банковій, швидше виняток, і в жодному разі не є нормою, бо може настати хаос. Тож ми відстояли ряд законопроектів, після того залишили зал і більше не брали участі в цьому засіданні".
Депутати розповіли про законопроекти, заради підтримання чи відхилення яких і взяли участь у зборах на Банковій. А вони дуже важливі. Так, один з них стосувався Кримінального кодексу. Якби законопроект був прийнятий, то у випадку конфіскації майна в людини вона втрачала б практично все. "І не тільки у людини, яку визнали винною у тій чи іншій справі, а й у її родичів аж до третього коліна, – зауважує Степан Івахів. – Тобто конфіскацію проводили б і у дітей, і в дружини, і у брата, і у дядька".
Ще один законопроект стосувався фінансування медичної реформи. Депутати, об'їхавши свої округи, знають, наскільки болючою для селян є навіть згадка про цю реформу. Тож вони не могли пропустити своєї участі в долі такого законопроекту. Вона не принесла нічого, окрім закриття сільських ФАПів та поліклінік, скорочення кількості лікарів та карет швидкої допомоги.
Волинські мажоритарники виступили проти медичної реформи і заблокували її державне фінансування.
Ще один важливий законопроект – про захист персональних даних, прийняття якого вимагає від України Євросоюз. Комуністи за такий Закон не голосували б, бо він стосується теми Євроінтеграції. А Степан Івахів та Ігор Єремеєв вважають, що майбутнє України – саме у Євросоюзі, відтак вони зроблять все від них залежне, щоб Україна виконала умови ЄС та у травні підписала угоду про асоціацію.
Шквал негативних відгуків викликало голосування за пенсійну реформу. Степан Івахів та Ігор Єремеєв не підтримали законопроекту від КПУ. Але опоненти позафракційних депутатів-мажоритарників на Волині не стали вивчати питання більш детально й, ухопивши первинну інформацію, заходились активно критикувати їхній вибір. Та чомусь, зауважують Ігор Єремеєв та Степан Івахів, ніхто, навіть опозиціонери, при цьому не згадували про те, що насправді існує ще чотири (!!!) законопроекти, у яких теж йдеться про пенсійну реформу.
"Усі депутати своїм виборцям обіцяли, що пенсійну реформу буде скасовано, – каже Степан Івахів. – Та якщо бути точним, пенсійну реформу скасувати зовсім неможливо, бо тоді всі пенсіонери в Україні будуть без пенсії. Але цю пенсійну реформу треба змінити. Якщо ми хочемо у Європу, то маємо провести реформи у пенсійній сфері.
Люди на собі відчувають, що нинішня реформа – нищівна. Середній вік жінки нижчий за пенсійний. Тому повернення 55 років для жінок – це одне з головних питань. Але пенсійна реформа – це не тільки пенсійний вік жінки. А це й розмір пенсій. Тож якщо одна людина працювала п'ять років, а інша – двадцять, то чому вони повинні отримувати однакову пенсію? Це несправедливо. Чому одні люди отримують пенсію з розрахунку, що мінімальна заробітна плата в той рік, коли вони пішли на пенсію, була 300 грн., а ті, хто йдуть на пенсію в 2013 році, отримуватимуть пенсію, виходячи з мінімальної заробітної плати у 800 гривень?
Всі пенсіонери повинні мати право на справедливий перерахунок пенсій. Окрім того, люди, що йдуть на пенсію, повинні самі обирати той проміжок часу, коли в них була найбільша зарплата, з якої треба встановити рівень пенсії.
Законопроект депутата від "Батьківщини" Людмили Денисової всі ці важливі моменти передбачає, на відміну від законопроекту комуністів, в якому про це – ані слова. Тому ми вирішили, що будемо голосувати саме за її законопроект. Він на 90 відсотків відповідає нашим реаліям і тому, що треба змінити, аби люди відчули позитивні зміни".
"Ми чудово знаємо, для чого комуністами внесений Закон про відміну пенсійної реформи, – зазначив Єремеєв. – Вони навіть знали заздалегідь, що він прийнятий не буде, адже більшості не вистачає голосів".
Народний депутат зауважив: комуністи вимагали посади для своїх людей у вищих органах влади, фактично використовуючи як козир в перемовинах з Партією регіонів законопроект про скасування Пенсійної реформи. Як тільки вони свого домоглися, наступного дня в сесійний зал внесли цей проект Закону і фактично "спалили" його. Як кажуть, і вовки ситі, й вівці цілі.
Комуністи і посади отримали, і показали, що начебто намагались захистити права людей на гідну пенсію. "Саме тому я вийшов на парламентську трибуну і заявив про спільну позицію волинських мажоритарників, тобто що ми не будемо брати участі у цьому фарсі й підтримаємо проект Закону Денисової, щойно його винесуть на розгляд", – підкреслив Ігор Єремеєв.
Тож, незважаючи на протиріччя й залаштункові ігри певних політичних сил, волинські депутати-мажоритарники переконані, що їм вдасться внести зміни до пенсійної реформи та повернути жінкам пенсійний вік, а всім пенсіонерам – справедливе нарахування пенсій.
Того дня народні депутати відповіли на безліч інших журналістських запитань. Вони ще раз заявили про свою непохитну позицію, яку займають і займатимуть у Верховній Раді. Зокрема, це інтереси волиняни, які – на першому місці. Депутати будуть робити все від них залежне, аби при розподілі Державного бюджету Волинь не була обділеною, в селах будували садочки та школи, у лікарнях проводили ремонти, на вулицях проводили світло, а дороги були полагоджені. І доводять вони це щодня своєю роботою.
Поділилися також і "гарячою" новиною, що в Кабміні змогли домогтися додаткового фінансування для боротьби з наслідками затоплення на Волині у розмірі 9 млн. гривень, ремонту кількох сільських шкіл. А протягом місяця до нашої області приїдуть 4 новенькі медичні реанімобілі, які будуть придбані коштом благодійного фонду "Волинська родина", засновником якого є Ігор Єремеєв, та Благодійного фонду Степана Івахіва.
До такої ж, спільної роботи на благо Волині вони закликають й інших депутатів-волинян, незважаючи на їхню політичну приналежність. Саме для цього вони виступили ініціаторами створення міжфракційної депутатської групи "Волинь", до якої вже приєдналося чимало нардепів.
Вікторія ЗИЛІНСЬКА.
Фото Вікторії ВЕЛИЧКО.
Залишити коментар