Стаття у "Вістях Ковельщини" за 2 квітня 2013 р. "Мета – не поліпшення статистики, а покращення життя наших громадян" Г. Рябко – це, на мою думку, швидше звіт голови райдержадміністрації, аніж не стаття депутата райради. Незрозуміло, до чого тут Галина Рябко та Партія регіонів?
По всіх пунктах цієї обширної статті можна пройтися суттєво і проаналізувати, як воно є насправді, але особливо прикро, що автор бачить все в рожевих окулярах. Незрозуміло, про яке подолання економічної кризи йдеться? Хто її подолав і кому краще стало жити?
Може, покращення відчули селяни, яким за 2012 рік не виплачена обіцяна під вибори дотація за зданий на забій великоваговий молодняк ВРХ та свиней? Дуже добре, що селянам-одноосібникам, які утримують в господарстві кілька корів, видають доїльні установки. Це, звичайно, полегшить їм працю. Але чому при цьому діє зовсім незрозуміла схема? На банківський рахунок господаря перераховується 4,5 тис. гривень, той їх знімає з рахунку, при цьому сплативши власних 50 грн. (мабуть, за послуги банку) і віддає всю суму готівкою при помпезному врученні апарата. А скільки він вартує і чому дорожче, ніж набагато якісніші вироби, ніхто не знає.
А як зрозуміти приватизацію землі та нерухомості? Хіба це не викачування грошей з кишені людей? Які митарства доводиться проходити попід дверима всіх земельних відділів та контор! Які кошти потрібно сплатити, як кажуть, "чортові в зуби" за приватизацію будинку, побудованого своїми руками без будь-якої допомоги держави як нинішньої, так і колишньої!
А за землю, заради якої селянин працював у колгоспі все життя (бо за спробу перейти на іншу роботу город "обрізався" під самі вікна) і якою користувався, роками обробляючи та удобрюючи її тяжкою щоденною працею, вирощуючи урожай, залишки якого, до речі, потім нікуди подіти, тому що лобістська державна політика націлена на те, щоб підтримати чужого закордонного сільгоспвиробника, а не свого, тепер теж потрібно платити гроші, і немалі. Сама "проходжу" через це. При моїй місячній пенсії в 1000 гривень, яку заробила як ветеран праці, лише одній «конторі» сплатила 1200 грн. І це ще, кажуть, не кінець.
І платимо, бо, може, дійсно, завтра з'ясується, що навіть будинок наш стоїть на чужій землі, бо ненажерливі акули, які прибрали до рук все, тільки чекають слушної миті, щоб проковтнути нас і нашу землю, на якій ми зросли і проживаємо.
А чого варті пенсійна, податкова, судова реформи? Ввели єдиний податок для бізнесу, при цьому всі інші податки ростуть, як гриби після дощу, в результаті чого занепадає малий і середній бізнес.
Те, що жінкам доведеться йти на пенсію на 5 років пізніше, -- це взагалі не по-людськи. До того ж, збільшено трудовий стаж на 10 років. Ті, хто це придумав, мабуть, не бачать, як живуть жінки у селі, коли через кімнату із стільцем перебираються. То давайте добавимо їм ще 5 років, щоб уже й не дожили. Все ж буде економія.
Згідно з новим положенням для того, щоб депутатській комісії, яку я очолюю, звернутися до прокуратури з проханням перевірити деякі виявлені порушення підприємства, де не все гаразд з екологією, раніше перевірку мають провести райдержадміністрація та Державна екологічна інспекція. Лише після їх перевірки та реагування буде розглядатися звернення. Хіба це правильно?
У статті дуже багато наведено цифр нібито поліпшеного пенсійного та соціального забезпечення. Але хто з нас, пенсіонерів, "дітей війни", "чорнобильців", малозабезпечених сімей відчув це на собі? При нинішніх галопуючих цінах на продукти, промислові товари, пальне, тарифах на електроенергію, телефон, радіо, комунальні послуги, проїзд у громадському транспорті добавка до пенсії у 4-7 грн. аж нічого не вирішує.
А чого варта заміна водійських посвідчень з обов'язковим проходженням медкомісії, заміна паспортів, які в свій час видавалися до кінця життя? А невідомо, що ж іще придумають. Що це, коли не викачування грошей з людських кишень?
Зростання цін на зарубіжні автомобілі позначиться, знову ж таки, на кишені пересічного українця. Тому що ті, хто високо сидить, уже забезпечені висококласним імпортним транспортом, а національне автомобілебудування, як все у нас, "кульгаве".
З усього вищесказаного випливає один висновок: всі міністерства та відомства України націлені на те, щоб вишукувати шпарини, де б можна іще знайти статтю доходу, щоб "викачати" гроші з людей та поповнити Державний бюджет. Тільки чомусь заручниками знову стають прості українці.
У Ковельській районній раді є шість депутатських фракцій. Шістдесят депутатів, які входять до них, – різного політичного спрямування, але всі дбають про те, щоб у районі проводилися ремонт та будівництво закладів освіти, медицини, культури, доріг, мостів, тривала газифікація населених пунктів, розвивалися сільське господарство, промисловість, торгівля, щоб не порушувалась екологія та вирішувалося ще багато питань функціонування і життя району.
Виходячи з вищезгаданої статті, про покращення життя громадян Ковельщини та й всієї України дбає лише Партія регіонів.
Чи не забагато Ви берете на себе, Галино Василівно?
Лідія КОЗУЛЯ,
депутат Ковельської районної ради (фракція "Українська Народна партія").
Залишити коментар