22 квітня своє професійне свято відзначили працівники пенітенціарної системи України, які працюють із засудженими в місцях позбавлення волі та з особами, які засуджені до альтернативних покарань.
Пенітенціарну систему Волинської області складають: Ковельська виховна колонія для неповнолітніх, Цуманська виправна колонія №84, Маневицька виправна колонія №42, Луцький слідчий ізолятор №2, кримінально-виконавчі інспекції в районах та містах.
На території Ковельщини розташований Ковельський міжрайонний відділ кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України у Волинській області, до якого входять Ковельський міськрайонний підрозділ кримінально-виконавчої інспекції та Турійський районний підрозділ КВІ.
З моменту створення кримінально-виконавчої інспекції цей відділ очолювали Козачук Василь Васильович, Кухарук Сергій Леонідович, Васейко Ігор Юрійович.
В Ковельському міськрайонному підрозділі працюють старший інспектор Маргарита Чуль, інспектори – Олена Дмитрук, Павло Чечелюк, Сергій Кедич, Богдан Вишневський.
У зв'язку з прийняттям нового Кримінального Кодексу, який набрав чинності 1 вересня 2001 року, значно розширився перелік та горизонти застосування покарань, що не пов'язані із позбавленням волі. Так, якщо Кримінальний Кодекс України 1960 року передбачав чотири види покарань, не пов'язаних із позбавленням волі (виправні роботи, умовне засудження, відстрочка виконання вироку та заборона обіймати певні посади і займатися певною діяльністю), то Кримінальним Кодексом 2001 року передбачені нові альтернативні види покарань -- громадські роботи, обмеження волі, арешт, звільнення від відбування покарань з випробуванням.
Кримінально-виконавча інспекція в своїй діяльності виконує покарання у виді виправних та громадських робіт, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, здійснює контроль за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням та виконання стягнення у вигляді виправних та громадських робіт.
На обліку в інспекції перебуває 306 осіб. З них – 223 особи, які звільнені від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком; 12 осіб засуджені до виправних робіт, з яких 4 особам невідбуту частину покарання у виді позбавлення волі замінено більш м'яким; 9 осіб засуджені до покарання у виді громадських робіт, з яких одній особі невідбута частина покарання у виді обмеження волі замінена більш м'яким покаранням; 29 осіб засуджені до позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю. Окрім цього, на обліку перебуває 3 особи, на яких накладено стягнення у виді виправних робіт та 33 особи відбувають адміністративне стягнення у виді громадських робіт.
В своїй діяльності кримінально-виконавча інспекція взаємодіє зі службою дільничних інспекторів міліції, відділом кримінальної міліції в справах дітей, які згідно з спільним наказом Департаменту та МВС безпосередньо за місцем проживання засудженого контролюють його поведінку та спосіб життя, проводять з ним індивідуально-профілактичну роботу з метою його виправлення та не- допущення скоєння ним нового злочину. Активна співпраця налагоджена з іншими структурними підрозділами Ковельського МВ УМВС, з міськрайонним центром зайнятості, з центрами соціальних служб сім'ї, дітей та молоді, з службами у справах дітей, з місцевим судом.
Проблема виправлення, ресоціалізації та адаптування засуджених до самостійного життя в умовах сьогодення є дуже важливою і повинна вирішуватись якомога ширшим колом людей. Тому на сьогоднішній день Ковельський МРП КВІ також співпрацює з Ковельською районною громадською організацією Червоного Хреста, Волинською єпархією Української Православної Церкви, спостережними комісіями, радами безперервної профілактики, сільськими, селищними головами, директорами навчальних закладів тощо.
Ірина СМОЛЯР,
начальник Ковельського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України у Волинській області.
НА ЗНІМКАХ: Ірина СМОЛЯР; група працівників Ковельського МРП КВІ.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар