Коли 2 квітня Верховна Рада України розглядала законопроект комуністів про внесення змін до пенсійної реформи, аби прийняти його не вистачило шести голосів. Відтак деякі опозиційні депутати заходились безапеляційно звинувачувати позафракційних депутатів в провалі голосування. При цьому запальні опозиціонери забули повідомити людям, що саме 10 народних депутатів від опозиції не проголосували за той же законопроект комуністів. Серед тих, хто не голосував, – Віталій Кличко, Віктор Пинзеник, Леся Оробець, Ірина Луценко, Геннадій Москаль та Олександр Турчинов.
Після тих подій я дав прес-конференцію для волинських журналістів, відвідав вісім поліських сіл й всюди розповідав людям про свою позицію. Пенсійну реформу треба змінити. Жінкам пенсійний вік неодмінно слід повернути. Це ті завдання, що їх мені та іншим депутатам доручали люди під час зустрічей. Зміни до Закону життєво необхідні. Але єдино правильним у цьому випадку є проект авторства депутата від "Батьківщини" Людмили Денисової. Я пообіцяв людям, що неодмінно підтримаю його під час голосування.
Так, 17 квітня на голосування винесли три законопроекти про внесення змін до пенсійної реформи, авторами яких були Сергій Міщенко, Людмила Денисова та Володимир Литвин. Виступаючи на засіданні від імені трьох мажоритарників з Волині, народний депутат Ігор Єремеєв заявив про те, що ми повністю підтримаємо всі три законопроекти. Заявили про це також комуністи й опозиція. Я був переконаний, що, врешті-решт, ми зможемо прийняти зміни до пенсійної реформи та повернути жінкам пенсійний вік 55 років. Але цього не сталося.
Першим було голосування за законопроект Сергія Міщенка. Результат – законопроект не прийнято. Забракло всього три голоси! Тоді не проголосувати троє народних депутатів від "Батьківщини" – Дзендзерський, Федорчук та Яворівський. Крім того, були відсутніми при голосуванні семеро депутатів від "УДАРу", четверо – від "Батьківщини" та один депутат від "Свободи".
Другим за чергою йшло голосування за законопроект Людмили Денисової. Результат – законопроект, знову ж таки, не прийняли. Не вистачило п'яти голосів. Були відсутніми у момент голосування двоє депутатів від "Батьківщини" та п'ятеро – від "Удару".
Третім було голосування за законопроект Володимира Литвина. Результат – законопроект не прийнято. Не вистачило 18 голосів. Були відсутніми при голосуванні восьмеро депутатів від "Батьківщини" та одинадцятеро – від "Удару".
Таке голосування одразу ж викликає кілька запитань. Чому "Батьківщина" та "Удар" не забезпечили присутність своїх депутатів на такому важливому пленарному засіданні? Люди, напевне, пам'ятають, що представники цих політичних сил постійно наголошували на необхідності скасування пенсійної реформи і під час виборів, і після обрання. Тоді чому ж, коли настав час виконувати обіцяне, цього не відбулося, хоча й можливості були, і голосів вистачало? Одна річ – виголошувати гасла, й зовсім інша – виконувати обіцяне.
Я дотримав своєї обіцянки перед людьми й підтримав законопроект Денисової та два інші законопроекти, бо чітко розумію, що коли пообіцяв щось, то маю дотримати слова. А якщо депутат нехтує своїми обіцянками та голосує всупереч своїй передвиборній програмі – то це вже неповага до людей та політична безвідповідальність. Наші люди – не наївні! Вони все бачать і все чудово розуміють.
Тому маю до колег одну пораду – не потрібно вдаватися до маніпуляцій та звинувачень. Навчіться, врешті-решт, говорити за себе, а не за когось. І не словом, а конкретною справою. Не виправдовуйте своїх невдач чи поразок діяльністю інших. Якщо маєте власну позицію – то слідуйте їй, тримайтеся її. Якщо вже і сталася помилка – зробіть висновки, розкажіть про це чесно людям і рухайтесь далі. Коли люди побачать, що ви з ними щирі, вони вам повірять і завжди підтримають. Наше життя довше, аніж термін депутатських повноважень, а світ більший, ніж сесійна зала.
А волинянам хочу сказати, що історія з внесенням змін до пенсійної реформи – це не крапка! Ми програли битву, але не війну. Питання повернення пенсійного віку для жінок ще не раз порушуватимуть в сесійній залі.
Тож вірю, що, врешті, нам вдасться цей Закон прийняти та відновити справедливість.
Степан ІВАХІВ,
позафракційний
народний депутат України.
Залишити коментар