Хочу долучитись до обговорення, яке розгорнулось на сторінках "Вістей Ковельщини", щодо діяльності ковельських ринків у недільний день.
Чи потрібно працювати ринкам у неділю? Однозначно – ні! Навіть значення слова "неділя" говорить саме за себе: "Неділя – не для діла".
Хіба Закон Божий – не вищий над усе?
У навчальних закладах нам викладають різні закони та правила, ми намагаємось їх знати та при потребі користуватись.
Візьміть правила дорожнього руху. Їх слід дотримуватись всім учасникам дорожнього руху. Інакше будемо мати шкоду для себе.
Чому ж тоді четвертою Заповіддю Божою: "Пам'ятай день спокою, щоб святити його. Шість днів працюй і роби усі діла твої, а сьомий – день спокою для Господа Бога твого" ми так легковажно нехтуємо? Можливо тому, що не бачимо наслідків свого непослуху відразу?
І хто може беззаперечно сказати, чи кошти, зароблені підприємцями, та ті, що наповнили міський бюджет за недільний день, стануть користю для них самих та громади?
Закон Божий, десять Заповідей дають нам вичерпну інформацію щодо пріоритетів, які розставив Господь у нашому житті. Що в нас повинно бути на першому місці, що на другому, що на останньому.
До речі, сатана перевернув усе з ніг на голову. Сьогодні й у світі усе здебільшого навпаки – на першому місці матеріальні цінності. Мудро сказано: "Що лежить на серці – про те говорять і уста".
Проаналізуймо. Про що ми з вами розмовляємо вдома, на роботі, в транспорті? Хіба про Боже? Хіба про духовне?
А як часто, забуваючи про небесне, нехтуючи духовними скарбами, усі сили свої покладаємо на здобуття лише земних благ, забуваючи слова Господні: "Не складайте скарбів собі на Землі, де нищить їх міль та іржа, і де злодії підкопуються й викрадають. Складайте ж собі скарби на Небі, де ні міль, ні іржа їх не нищить, і де злодії до них не підкопуються та не крадуть. Бо де скарб твій, – там буде й серце твоє".
Тож не складаймо собі земних благ хоч у святу неділю. Про це нам говорять і святі отці, і церковнослужителі УПЦ МП та УПЦ КП, зокрема, благочинний Ковельського району, протоієрей о. Іоан Бонис.
Оскільки питання порушують священики, тож вони знають потреби громади.
Бо, як сказав Митрополит о. Іларіон (І. Огієнко): "Голос народу – це голос Божий".
Тож нехай влада прислухається до голосу народу.
Дякую газеті "Вісті Ковельщини", зокрема, голові громадської ради, редактору газети Миколі Вельмі за можливість висловити свої думки на таку важливу суспільну тему.
Ніна ГНАТЮК,
парафіянка УПЦ КП.
Залишити коментар