Ми, жителі вулиць Сагайдачного (будинків № 5 та № 3) та Соборної, ознайомившись з опублікованим у газеті "Вісті Ковельщини" 18 квітня 2013 р. "Повідомленням про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у містобудівній документації "Детальний план території. Розміщення житлового будинку та господарських будівель і споруд по вул. Сагайдачного в м. Ковелі", пропонуємо детально розглянути проект будівництва, врахувати факти, які не дозволяють проводити тут будівництво житлової споруди, надати висновки геологічної розвідки грунтів та підземних вод на даній ділянці.
Наші аргументи:
1. Дана ділянка знаходиться у водоохоронній зоні річки Турії та постійно страждає від паводків у зимово-весняний і осінньо-зимовий періоди, що не дає можливості використовувати її для будівництва.
Підтоплення території відбувається також періодично після чергових опадів та відкриття шлюзів на ковельському водосховищі.
2. Будівництво у заплаві річки Законом заборонене. Прибережна захисна смуга є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. Прибережна захисна смуга запобігає руйнуванню водних екологічних систем, зсувам, ерозії, чого не вдасться забезпечити у випадку необґрунтованої забудови.
У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм і на островах забороняється будівництво будь-яких споруд (окрім гідротехнічних, гідрометричних і лінійних), у тому числі – баз відпочинку, дач, гаражів і стоянок автомобілів (ч.ч. 1,2, ст. 61 ЗК України; ст. 89 ВК України).
У межах водоохоронних зон виділяються прибережні захисні смуги та смуги відведення з особливим їх використанням, що визначається ВК країни (статті 88-91).
3. Рівень підземних вод знаходиться на глибині 0,5-1 м, що знижує і унеможливлює використання стрічкових монолітних та вертикальних фундаментів, оскільки вони можуть бути підтопленими і тим самим становлять загрозу для житлового будівництва та подальшої її експлуатації.
На неможливість будівництва впливає торф'яно-болотний тип грунту.
4. Ділянка по вулиці Сагайдачного не має централізованої каналізації та функціонального водовідводу і відводу дощових вод, а також якісного централізованого водопостачання.
На даний час дощові води проходять через територію житлового будинку № 5 по вулиці Сагайдачного і фільтруються на даній території. Таким чином, весь бруд залишається на поверхні, а вода потрапляє у р. Турію очищеною.
5. При будівництві житлової споруди рельєф вибраної ділянки потребує вертикального планування території (згідно з пунктом 4.1 "Повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у містобудівній документації "Детальний план території. Розміщення житлового будинку та господарських будівель і споруд по вул. Сагайдачного в м. Ковелі").
Згідно з даною характеристикою підсипання грунту буде сягати більше 3-х (трьох) метрів (перепад відміток від 170,72 до 167,98 м). Це суперечить пункту 4.3 "Інформації щодо інженерно-будівельних та екологічних умов району будівництва" даного повідомлення. Враховуючи розміщення червоних вертикальних відміток прилеглих будівель, немає можливості зробити рівень фундаменту на рівні суміжних будівель.
Використання вертикального підняття рівня фундаменту «потягне» за собою підтоплення прилеглих земляних ділянок та споруд.
6. Ділянка під забудову розміщується в аварійній частині вулиці Сагайдачного поблизу моста через річку Турію та автодороги.
Виконання будівельних робіт, пов'язаних із закладанням фундаментів (монолітних чи вертикальних "на сваях"), супроводжуватиметься інтенсивним шумом.
Ми, що нижче підписались, просимо розглянути наші пропозиції і аргументи, а також врахувати подібні прецеденти в державі при будівництві з порушенням Земельного і Водного кодексів України, екологічних і санітарних норм та прийняти рішення щодо будівництва на цій ділянці.
Просимо ознайомити нас з рішенням у письмовому вигляді.
Жителі будинків вулиць Сагайдачного та Соборної:
Л. КЕВШИН, Л. ТРАЧ, Л. АНТОНЧИК, П. КОРЕЦЬ, Т. БАЛЮК, Л. ЖАХАНОВИЧ, А. ПЕТРОСЯН, Л. КОМИСАРИК, А. КРАВЧУК, В. ТУРЧИН – всього 30 підписів.
Залишити коментар