В загальноосвітній школі №8 відбулася зустріч з відомим прозаїком і журналістом, членом Національної спілки письменників України Іваном Корсаком. Він презентував свій новий роман-есей "Таємниця святого Арсенія".
Педагогічний колектив, учні старших класів тепло привітали автора, який написав немало цікавих книг.
Учениця десятого класу Альона Самсонюк сказала:
– Ваші книги потрібні сучасній молоді. Адже нам цікаво знати більше про відомих українців, які жили "по правді", завжди говорили правду і тим були небезпечні для влади.
З приємністю відзначила здобутки у написанні історичних книг автора й учениця десятого класу Анастасія Герасимчук. Про творчість письменника розповів учень десятого класу Юрій Федорович.
Присутні з цікавістю вислухали й виступ Івана Корсака, який уважно і з інтересом вислухав кожне слово своїх юних читачів.
– Адже, – сказав він, – для письменника найважливіше, щоб його книга була прочитана. Відрадно, що моїми книгами цікавляться учні.
Іван Корсак прибув у гості до юних читачів не з порожніми руками. Він подарував їм невеличку бібліотечку своїх книг. Потім письменник розповів, як працював над книгами: по крупинці збирав факти, окремі свідчення людей, які знали чи чули щось про героїв, багато часу вивчав матеріали у різних архівах, спілкувався із старожилами сіл. Інколи траплялось й таке, що якась незначна деталь, спогад спонукували до творчості.
Іван Корсак – людина скромна, тому багато фактів із своєї творчості залишив "поза кадром". А між тим відомий прозаїк, публіцист, редактор обласної газети "Сім'я і дім" є лауреатом премій В'ячеслава Чорновола, Миколи Гоголя, Григорія Сковороди та Дмитра Нитченка.
Письменник нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, орденом Архистратига Михаїла та Святого Юрія – Переможця. Приємно відзначити, що Іван Корсак є Почесним громадянином міст Луцька та Каменя-Каширського.
– У кожного письменника свій шлях, своя, так би мовити, тематика, – сказав Іван Федорович. – Після двох книг оповідань "Тіні і полиски" та "Покруч", книг публіцистики я несподівано для себе захопився історичною тематикою. І те захоплення ніяк не хоче минати – підозрюю, що вже й не мине.
Адже, як зазначив письменник, в нашій історії є стільки прекрасних імен, які у свій час були забуті. Про них знаємо зовсім мало або майже нічого. Інколи начебто й були публікації, особливо у зарубіжних виданнях, але все так розкидано і розсіяно, що цілісний образ хоча б по частинці не відшукати.
У письменника Івана Корсака була прекрасна школа у рідному селищі Заболотті Ратнівського району. У ній чимало літ мав змогу слухати поетичні рядки Віктора Лазарука і брати участь у постановці "Демона" Миколи Вінграновського. Згодом – Українська сільськогосподарська академія.
– Академія допомогла, певне, глибше зрозуміти природу, бо таки від неї невіддільна людина, її світобачення, менталітет, доля і історія. Без цього не можна ні мріяти, ні писати, – зазначив письменник.
Іван Корсак відзначив, що дуже часто історична проблематика особисто для нього є надзвичайно сучасна. Так, роман "Отаман Чайка" ніби книга про минувшину. А проблеми, порушені в ній, суголосні з днем сьогоднішнім.
– Але зрозумійте, що за твори на історичну тему, за відновлення об'єктивної картини минувшини, очищення її від протухлих мулів та ідеологічного жабуриння, не завжди авторові плещуть у долоні, – сказав Іван Корсак.
На зустрічі із письменником учні цікавилися, як автор працює над книгами, що надихає його на творчість.
Перед присутніми, що зібралися в актовому залі школи, виступив автор цих рядків.
Степан СКОКЛЮК.
Заслужений журналіст України, член Національної спілки письменників України, завідуючий відділом редакції газети "Вісті Ковельщини".
Залишити коментар